بهترین استراتژی بازاریابی اینستاگرام که شما را از رقابت کردن بی نیاز می‌کند

افزودن به لیست علاقه‌مندی ها
بهترین استراتژی بازاریابی اینستاگرام که شما را از رقابت کردن بی نیاز می‌کند

اینستاگرام در حال تبدیل شدن به یکی از محبوب‌ترین پلتفرم‌های شبکه های اجتماعی در سراسر جهان است. استراتژی بازاریابی اینستاگرام ، یک ابزار بازاریابی ضروری برای کسب و کارهایی است که می‌خواهند از بازاریابی شبکه‌های اجتماعی خود حداکثر استفاده را ببرند و انجام این کار نیز بسیار مهم و ارزشمند است.
این نرم‌افزار، مخصوص به اشتراک گذاری فعالیت‌های اجتماعی است و بسیار محبوب است، ماهیانه بیش از ۸۰۰ میلیون کاربر فعال دارد، که تعداد کاربران آن به طور مداوم در حال افزایش است. بنابراین، اگر نام تجاری شما یک پروفایل کسب و کار بر روی رسانه اجتماعی اینستاگرام ندارد، شما قطعا به طور مداوم منافع مالی فراوانی را از دست می‌دهید. در حال حاضر تقریباً ۸ میلیون پروفایل کسب و کار بر روی اینستاگرام وجود دارد، و رقابتی در این حجم حتما نیازمند استراتژی بازاریابی اینستاگرام است.

استراتژی بازاریابی اینستاگرام

استراتژی بازاریابی اینستاگرام

استراتژی بازاریابی اینستاگرام

اضافه کردن یک استراتژی بازاریابی اینستاگرام ، به نمونه کارهای بازاریابی دیجیتال شما، یک کار بسیار آسان است. به دلیل اینکه امروزه صاحبان نام‌های تجاری، تمایل دارند در معرض دید افراد قرار بگیرند، بنابراین به وسیله بهره‌برداری از یک استراتژی مناسب بازاریابی اینستاگرام، دسترسی شما به مخاطبان مورد نظرتان و مشارکت آنها بر اساس یک برنامه منظم، کار بسیار آسانی است. ایده ارائه شده برای انجام این کار این است که نه تنها می‌توانید نام تجاری خود را ایجاد نمایید، بلکه همراه با ارزش اجتماعی واقعی فعالیت خود، و با استفاده از اینستاگرام، می‌توانید کسب و کار خود را رونق بیشتری ببخشید.
اگر به آمار موجود نگاه کنید، متوجه می‌شوید که بیش از ۵۰ % از کاربران شبکه اجتماعی اینستاگرام، متعلق به نسل هزاره جدیدند. به عبارت دیگر، اینستاگرام موفق به جذب تعداد قابل توجهی از جمعیتی شده است که کسب و کار شما می‌تواند نهایت بهره برداری را از آنها بنماید. بنابراین، شما به عنوان فردی که در زمینه یک کسب و کار فعالیت دارید، می‌توانید دسترسی مستقیم به تعداد روزافزونی از افرادی داشته باشید که مشتاق‌اند از کالاهایی با نام تجاری واقعی استفاده کنند و خریدهای خود را از کالاهای این برند‌ها انجام دهند.
با این حال، به منظور بهره برداری از ارزش واقعی اینستاگرم، این موضوع مهم است که بر روی ایجاد یک استراتژی بازاریابی اینستاگرام تمرکز کنید. به عبارت دیگر، شما باید تعداد میانگین کاربران اینستاگرام را به کسب و کار خود جذب کنید و به این کار به عنوان یک کسب و کار واقعی توجه کنید. اگر فکر می‌کنید که تنها ارسال عکس‌ها و تصاویر جذاب بر روی رسانه اجتماعی اینستاگرام، باعث دستیابی به موفقیت در این رسانه اجتماعی می‌گردد، پیشنهاد می‌کنم در این مورد تجدید نظر کنید و اقداماتی جدید با تدوین یک استراتژی بازاریابی اینستاگرام در پیش بگیرید.
آنچه که در نهایت شما را از انجام رقابت با رقیبان شما بی‌نیاز خواهد کرد، و همچنین به شما کمک می‌کند تا هویت نام تجاری خود را تقویت کنید، استراتژی بازاریابی اینستاگرام توسط شما است. اینستاگرام وسیله مناسبی است که به شما این امکان را می‌دهد که اهداف مورد نظر خود را تدوین و تنظیم نمایید و بر اساس روش صحیحی به این اهداف دست پیدا کنید.
ایجاد یک استراتژی بازاریابی اینستاگرام با شناسایی مخاطبان مورد نظرتان آغاز می‌شود و سپس به سمت انجام مراحل دیگر، مانند ایجاد محتوا و درک نتایج پیشرفت می‌کند. این فرایندی است که پس از اینکه شما شروع به اجرای آن نمودید، به تدریج اصلاح می‌شود.
اکنون اجازه بدهید به این موضوع توجه کنیم که چگونه می‌توانید یک استراتژی بازاریابی اینستاگرام بی‌عیب و نقص ایجاد نمایید و اطمینان حاصل کنید که نام تجاری شما فعالیت‌هایی بسیار متفاوت از نام‌های تجاری دیگر را ارائه می‌نماید. زیرا در مجموع، میزان منحصر به فرد بودن روش شما بر نوع افرادی که جذب می‌کنید تأثیر فراوان می‌گذارد.

قدم نخست: هدف خود از اجرای استراتژی بازاریابی اینستاگرام را بشناسید

بازاریابی اینستاگرم تا زمانی می‌تواند برای هر کسب و کاری به شکل مؤثری فعالیت کند که در مورد اهداف آن کسب و کار آگاهی لازم را داشته باشد. بنابراین، به منظور بهره برداری بیشتر از بستر رسانه اینستاگرام، توجه به این موضوع مهم است که ابتدا هدف اصلی خود را تعیین کنید.
شما دقیقاً می‌خواهید از اینستاگرام چه استفاده‌ای انجام دهید؟ یک پاسخ معمول برای این سؤال، بازاریابی است، اما این پاسخ بسیار مبهم است.
شما باید بر هدف خاصی تمرکز کنید که می‌خواهید با کمک استراتژی بازاریابی اینستاگرام به آن دست بیابید. بنابراین، نام تجاری شما باید در مورد استراتژی بازاریابی اینستاگرام واضح‌تر عمل کند. توجه به این مورد نه تنها برای کسب و کارهایی نوپای اینستاگرام ضروری است، بلکه برای کهنه‌کارها و پیشکسوتان اینستاگرام هم بسیار حیاتی است.
بنابراین قبل از اینکه وارد اینستاگرام بشوید، قبل از شروع سؤال‌های زیر را از خودتان بپرسید:
۱- اینستاگرام چه تفاوت‌هایی را در طرح بازاریابی کلی شما، در مقایسه با سایر بسترهای شبکه‌های اجتماعی، مانند فیسبوک و توییتر، به همراه دارد؟
۲- آیا رسانه اینستاگرام محتوای بصری یک‌پارچه‌ای را در ارتباط با تلاش‌های بازاریابی آنلاین شما منتشر
می‌کند، و آیا این رسانه تصویر مناسبی از نام تجاری شما را به کاربران خود ارائه می‌نماید؟
۳- آیا مخاطبان مورد هدف شما، به طور فعال از اینستاگرام استفاده می‌کنند؟
۴- آیا کسب و کار شما نیازهای نسل هزاره جدید را که اکثر کاربران اینستاگرام را تشکیل می‌دهند، فراهم می‌کند؟
۵- آیا می‌خواهید از اینستاگرام تنها برای آگاهی افراد از برندتان استفاده کنید و یا قصد دارید از این رسانه برای فروش بیشتر محصولات خود نیز بهره ببرید؟
۶- آیا استراتژی بازاریابی اینستاگرام شما در پیوند با دیگر پلتفرم‌های شبکه‌های اجتماعیتان عمل می‌کند؟
در این مورد دلایل زیادی وجود دارد که چرا صاحبان کسب و کار، از اینستاگرام استفاده می‌کنند، اما منظور اصلی همه آنها مشابه است که یک استراتژی بازاریابی اینستاگرام برای آن فراهم می‌آورند: “افزایش محتوای بصری کسب و کار آنها برای ایجاد ارتباط با مخاطبان خود به یک روش معین و یا روش‌های دیگری که در این زمینه ارائه شده است.”
صرف‌نظر از اینکه آیا این اطلاعات از طریق ارسال محتوا و یا تصاویر مربوط به محصول مورد نظر، توسط کاربر اینستاگرام ایجاد شده است، همه تلاش‌های انجام شده در این مورد، در جهت هماهنگ نمودن نام تجاری شما با آن دسته از محتواهای بصری است که از نظر مخاطب شما جذاب‌اند.
به عنوان مثال، اسپل و جیپسی (Spell & the Gypsy)، یک فروشگاه پوشاک مدرن آنلاین است که پس از استفاده از اینستاگرام برای ایجاد ارتباط با مخاطبان مورد نظر خود، محبوبیت بسیار زیادی بدست آورد.
این فروشگاه یک پروفایل اینستاگرام با تعریف مناسبی دارد. اسپل و جیپسی در حساب اینستاگرام خود نمونه‌های بسیار زیادی از لباس‌های زنانه را به نمایش گذاشته‌اند. با این کار ارتباط مناسبی با دنبال کننده‌های خود برقرار نموده‌اند، که در نهایت باعث فروش قابل توجه محصولات آنها شد.

استراتژی بازاریابی اینستاگرام

استراتژی بازاریابی اینستاگرام

یکی از دلایلی که اینستاگرام به سرعت و تا این حد گسترش یافته است، این است که این رسانه بر روی تلفن همراه قرار گرفت و بستر عظیمی برای فعالیت با موبایل فراهم آورده است. پس از آن، مردم شروع به استفاده از اینستاگرام برای گرفتن به موقع و مناسب تصاویر نمودند و این تصاویر را با دنبال کننده‌های خود به اشتراک گذاشتند.
اگر شما به عنوان یک صاحب برند، این ویژگی را درک کنید و بر روی ایجاد تصاویری تمرکز کنید که بیشتر طبیعی و در لحظه ثبت و ضبط شده باشند، می‌توانید مخاطبان خود را به صورت کاملا ارگانیک جذب کنید. این کار اهداف کوچک‌تری برای شما پدید می‌آورد که با هدف اصلی شما هماهنگ و سازگارند.
شما می‌توانید استراتژی بازاریابی اینستاگرام خود را بر روی اهداف متعددی مانند ایجاد نام تجاری، متمرکز کنید و به طور آگاهانه به بخش نمایش محصولات خود در شرکت بروید، محصولات مختلف خود را در اینستاگرام به نمایش بگذارید، اخبار مربوط به شرکت را با دنبال کننده‌های خودتان به اشتراک بگذارید و یا فروش محصولات خود را بیشتر کنید.

۲- فرمول بندی یک استراتژی محتوا

استراتژی بازاریابی اینستاگرام شما نیاز به یک پایه قوی برای تداوم فعالیت‌تان در آن رسانه دارد. با توجه به اینکه بدون وجود یک مبنای قوی، فعالیت شما در اینستاگرام، شبیه به عکسبرداری در تاریکی است و هدف و نتیجه‌ای دربرندارد، فرمول بندی یک استراتژی محتوای مناسب، برای دستیابی شما به موفقیت در بازاریابی اینستاگرام بسیار مهم است.
اساساً، افرادی که در حال مرور صفحات اینستاگرام‌اند، همواره به دنبال محتوایی هستند که مرتبط بوده و در عین حال قابل دسترسی باشند. یک استراتژی بر اساس محتوای مؤثر، این امکان را برای شما فراهم می‌کند که مسیر خود را در محیط گسترده فعالیت بازاریابی اینستاگرام تغییر دهید. استراتژی محتوا وضوح مورد نیاز برای ایجاد یک محتوای بصری را به شما می‌دهد که برای مخاطبان مورد هدف شما ارزشمند خواهد بود.

استراتژی بازاریابی اینستاگرام

استراتژی بازاریابی اینستاگرام

اگر شما صفحات اینستاگرام، و حساب‌های کاربری خاصی را مرور کنید که توسط صاحبان نام‌های تجاری بزرگ و کوچک مدیریت می‌شوند، متوجه می‌شوید که کلیه محتواهای ارسال شده بر روی این رسانه یکسان نیستند. باید توجه داشت که انواع مختلفی از محتوا بر روی اینستاگرام وجود دارند که برای مخاطبان مختلفی ارسال شده‌اند.
بنابراین اولین سؤالی که شما باید از خودتان بپرسید این است که نوع محتوایی که می‌خواهید بر روی رسانه اینستاگرام ارسال کنید، چیست؟ بر این اساس، چه چیزی باعث افزایش ارتباط شما با مخاطبان هدفتان می‌شود؟
هر نوع تصویری که شما در اینستاگرام به اشتراک می‌گذارید، باید تأثیر مثبتی بر روی مخاطب شما و به‌ ویژه دنبال کننده‌های شما داشته باشد. بنابراین، باید بدانید که تمرکز بر چه نوع محتوایی می‌تواند باعث شود که شما سریع‌تر به هدف مورد نظر خود دست پیدا کنید.
در اینجا چند نوع از محتواهای بصری بیان می‌شوند که می‌توانید ارسال کنید. باید به این نکته توجه نمود که نوع محتوایی که شما برای ارسال به اینستاگرام انتخاب می‌کنید به اهداف و مخاطبین شما بستگی دارد.

(۱) محتوای متمرکز بر محصول

هنگامی که دستیابی به نتایج مورد نظر در ارتباط با ایجاد یک استراتژی بازاریابی اینستاگرام مطرح می‌شود، این موضوع به معنای تمرکز نمودن بر دستیابی به هدف محتوای متمرکز بر محصول است، که این کار شامل تهیه عکس و فیلم‌های ویدئویی از محصولات موجود شما و انتشار آنها در اینستاگرام است.
هیچ‌گونه علم شگفت انگیزی در مورد ایجاد محتوای متمرکز بر محصول وجود ندارد، زیرا هیچ‌گونه دستورالعمل پنهانی در این زمینه وجود ندارد. ایجاد محتوای متمرکز بر محصول، یک روش بازاریابی محتوای ساده برای نمایش محصولات مورد نظر به مخاطبان شما است. این روش، بر انتشار تصاویر جذاب از محصول شما متمرکز است و موفقیت شما در این زمینه را نشان می‌دهد. چه چیزی باعث می‌شود محصول شما با مابقی محصولات مشابه تفاوت داشته باشد. آن را نشان دهید. انجام این کار ممکن است باعث فروش بیشتر محصول شما شود و یا ممکن است فروش محصول شما بیشتر نشود، اما این یک روش بسیار عالی برای افزایش آگاهی مردم از برند شما است.
مزون لباس (Represent Clothing)، یک نام تجاری است که از رسانه اینستاگرام برای نمایش محصولات خود استفاده چشمگیری می‌نماید. این برند مستقیما با مخاطبان مورد نظر خود ارتباط برقرار می‌کند. این روش، یک نوع رویکرد است که در نهایت می‌تواند به شما کمک کند که میزان فروش محصولات خود را در بلند مدت افزایش دهید.

(۲) محتوای متمرکز بر فرهنگ

اگر شما یک شرکت خدماتی یا یک شرکت نرم افزاری هستید که محصولات خود را به صورت فیزیکی نمی‌فروشید، برای افزایش فروش محصولات خود چه کاری باید انجام بدهید؟ شما چگونه می‌توانید از رسانه اینستاگرام برای ارسال محتوای مناسب در مورد محصولات خود استفاده می‌کنید؟
شما ممکن است مجموعه‌ای از محصولات جدید و درخشان را برای گرفتن عکس از آنها نداشته باشید، اما نام تجاری شما می‌تواند مواردی برای ارائه نمودن به مخاطبان هدفتان داشته باشد. چرا شما برای دستیابی به هدف خود به مخاطبان خودتان نشان نمی‌دهید که فرهنگ شرکت شما چقدر در مورد استفاده از تصاویر عالی است؟ انجام این کار می‌تواند یک نتیجه بسیار عالی در این مورد به همراه داشته باشد که شما چگونه در جهت ارائه محصولات خود فعالیت می‌کنید و یا همکاری‌های لازم را در این زمینه دارید. در واقع، با استفاده از این روش می‌توانید تصاویری از گروه فعال در زمینه تولید محصولات شرکت خود را به مخاطبان مورد هدف خود ارائه نمایید. شما می‌توانید هر چیزی که نشان دهد چه نوع فرهنگی را در مورد شرکت خود دارید، با مخاطبان خودتان به اشتراک بگذارید.
محتوای متمرکز بر فرهنگ، تنها شامل عکس‌های تصادفی از محیط دفتر کار شما نیست. این ایده، در مورد ایجاد دقیق تصاویری است که به مخاطبان شما نشان می‌دهد که شما چه کسی هستید و برای دستیابی به چه هدفی فعالیت می‌کنید. این روش، دقیقاً یک روش بسیار مؤثر برای ایجاد هویت نام تجاری شما به شکل قوی‌تری است.

(۳) محتوای ایجاد شده توسط کاربر

این یک استراتژی است که زمانی می‌تواند به شکل بسیار مؤثری عمل کند که شما قبلاً مخاطبان ثابتی داشته باشید که علاقه بسیار زیادی به نام تجاری، محصول یا خدمات شما داشته باشند. بدلیل اینکه مردم مشارکت در صفحات مختلف اینستاگرام را دوست دارند و می‌خواهند بخشی از موضوعات مطرح شده در آن باشند، همواره این یک ایده عالی است که محتوای تهیه شده توسط خودتان را به اینستاگرام ارسال نکنید، بلکه از محتواهایی که به طور خاص توسط مشتریان شما ایجاد شده است، برای نمایش در اینستاگرام استفاده کنید.
در حال حاضر، این یک موضوع بدیهی است که اگر شما صاحب یک نام تجاری مشهور مانند استارباکس یا نایک نیستید استفاده از این روش برای شما آسان است، اما به عنوان صاحب یک کسب و کار کوچک، این کار ساده نیست که محتوای تولید شده توسط کاربران خود را در اینستاگرام قرار دهید. به همین دلیل ممکن است بخواهید زمان خود را بر روی تهیه محتوا توسط خودتان صرف کنید و قبل از استفاده از محتوای ایجاد شده توسط کاربر (UGC)، بر ایجاد ویژگی وفاداری در کاربران خود تمرکز نمایید. اما اگر مقداری از وقت خود را صرف انجام این کار کنید، می‌توانید آن را انجام دهید. بسیاری از شرکت‌های نوپای کوچک و همچنین شرکت‌های دارای کسب و کار کوچک موفق به انجام این کار شده‌اند، بنابراین شما می‌توانید با انجام تلاش، موفقیت لازم را در این زمینه بدست بیاورید.

استراتژی بازاریابی اینستاگرام

استراتژی بازاریابی اینستاگرام

۳- بهترین رسانه خود را ایجاد کنید

جای هیچ‌گونه شگفتی نیست که اینستاگرام، بستری است که شرایط لازم را برای ایجاد و ارسال محتواهای شگفت‌انگیز برای شما فراهم می‌کند. هر قدر شما مشارکت بیشتری برای ارسال محتواهای مناسب در رسانه اینستاگرام داشته باشید، دنبال کننده‌های بیشتری را بدست می‌آورید و در نهایت کسب و کار بیشتری عاید شما خواهد شد. اگر شما محتوای خود را با یک استراتژی بازاریابی اینستاگرام مناسب ایجاد کنید، می‌بینید که پاسخ شما در رسانه اینستاگرام بسیار عالی خواهد بود.

استراتژی بازاریابی اینستاگرام

استراتژی بازاریابی اینستاگرام

به همین دلیل است که تمرکز بر ایجاد محتوای ارزشمند باعث می‌شود که مخاطبان هدف شما این محتوا را دوست داشته باشند و آن را با دیگران به اشتراک بگذارند. بنابراین برای ایجاد چنین محتوایی چه کاری باید انجام بدهید؟ چگونه می‌توانید محتوایی را تولید نمایید که باعث افزایش دنبال کننده‌ها شود؟ چند نکته مهم جهت دستیابی به این هدف و کمک به شما برای تولید محتوای مورد علاقه مخاطبان مورد نظر، در زیر بیان شده است، این موارد در استراتژی بازاریابی اینستاگرام شما نکات کلیدی هستند:

(۱) تمرکز بر کیفیت

رسانه اینستاگرام فیلترهای مختلفی دارد که باعث می‌شود پست ارسال شده شما از مجموعه انبوهی از پست‌های دیگر متمایز گردد. اما انجام این کار تنها کافی نیست. هنگامی که ما در مورد کیفیت محتوا بحث می‌کنیم، منظور ما کیفیت تصاویر و همچنین کیفیت پیام‌هایی است که به رسانه اینستاگرام ارسال می‌گردد.
بنابراین حتی اگر تصاویر خود را با آی فون خود ضبط کنید، اطمینان حاصل کنید که کیفیت آن را بر روی حداکثر قرار دهید، و به دنبال کننده‌های خود محتوایی بیشتر از آنچه به دنبال آن هستند را ارائه نمایید. ارسال محتوای با کیفیت بسیار عالی، یکی از اصول جلب توجه مخاطبان مورد نظر شما است.

(۲) توجه به مخاطبان هدف

تا زمانی که تصاویر خود را به صورت متمرکز حفظ می‌کنید و آنها را در یک محیط با روشنایی مناسب تهیه
می‌کنید، تصاویر شما از دیگران بهتر است. در این مورد به زمینه و پیام عکس توجه داشته باشید که این ویژگیها به شدت به افرادی مربوط می‌شود که مخاطبان مورد هدف شما هستند.
بنابراین، به یاد داشته باشید، که برای تهیه محتوای با کیفیت عالی اینستاگرام، یک مسیر طولانی را باید طی نمایید و زمان قابل توجهی را نیز باید صرف کنید.

استراتژی بازاریابی اینستاگرام

استراتژی بازاریابی اینستاگرام

(۳) ویرایش خوب

گرفتن تصاویر تنها بخشی از فعالیت شما است. بخش مهم دیگر این کار، ویرایش تصاویر به منظور ارائه آنها به گونه‌ای است که یک تصویر حرفه‌ای به نظر برسد و مردم احساس کنند که به آنچه که از یک برند انتظار داشته‌اند، دست پیدا کرده‌اند. این موضوع بدین معنا نیست که شما باید بیش از حد تصویر خود را ویرایش کنید و باعث شوید که تصویر مذکور از بین برود. بنابراین، در هنگام ویرایش تصویر خود، ظرافت لازم را داشته باشید و تنها بر روی عناصر مهم تصویر تمرکز کنید.
هنگامی که مجبور نیستید، از فیلترهای فانتزی برای عکس‌های خود استفاده نکنید. اگر فیلتری را پیدا کردید که بتواند به صورت عالی در عکسبرداری شما به کار برود، از آن استفاده نمایید. همچنین این کار به شما کمک می‌کند تا کلیه تصاویر خودتان را در حساب کاربری خود حفظ کنید.

استراتژی بازاریابی اینستاگرام

استراتژی بازاریابی اینستاگرام

(۴) ارتقاء کیفیت تصاویر

به منظور توسعه کسب و کار خود، در برخی از موارد باید محصولاتتان‌ را در اینستاگرام به نمایش بگذارید. بنابراین، هنگامی که در مورد ارتقاء محصولات خود با استفاده از عکس‌هایی با کیفیت بالا اقدام می‌کنید، اطمینان حاصل کنید که اقدامات لازم را برای اضافه نمودن عنوان به عکس خود انجام بدهید.
اگر نمی‌توانید تصاویر گرفته شده که بر روی اینستاگرام قرار داده اید را بویژه هنگامی ارتقاء ببخشید که در نظر دارید در مورد محصول خود تبلیغ نمایید، بدیهی است منافع مالی قابل توجهی را از دست خواهید داد. این ایده خوبی است که دنبال کننده‌ها و بازدیدکنندگان خود را به صفحه اصلی اینستاگرام خود و یا یک صفحه فروش محصولات خودتان هدایت کنید تا در آن مکان بتوانند اطلاعات بیشتری را در مورد محصول شما کسب کنند و یا حتی محصولات شما را خریداری نمایند. بنابراین، در مورد این موضوع اطمینان حاصل کنید که یک تعادل واضحی بین پست‌های تبلیغاتی و غیر تبلیغاتی شما بر روی رسانه اینستاگرام وجود دارد.

(۵) استفاده از هشتگ‌های مناسب

هشتگ‌ها در دنیای رسانه‌های اجتماعی رایج هستند، اما اینستاگرام آنها را بیشتر مفید نموده است. تنها ارسال محتوای با کیفیت بر روی اینستاگرام شما کافی نیست. شما به طور مداوم افراد جدیدی را در صفحه اینستاگرام خود مشاهده نمایید. ممکن است مخاطبان مورد هدف شما، در حال حاضر با استفاده از هشتگ‌های مرتبط خاصی در جستجوی موارد مورد نظر خود باشند. بنابراین، شما باید به این مخاطبان دسترسی پیدا کنید و محتوای خود را در معرض مشاهده آنها قرار دهید.
هشتگ‌هایی که بیش از حد مشهور هستند را به کار نبرید، زیرا ممکن است محتوای شما بین محتوای مشابه دیگر نادیده گرفته شود. با این حال، هشتگ‌های مرتبط با محصول و هشتگ‌های محلی به شکل عالی در مشارکت بیشتر شما در رسانه اینستاگرام عمل می‌کنند.
همچنین، داشتن هشتگ بدون هیچگونه مشکلاتی، بسیار هوشمندانه است، زیرا شما می‌خواهید مردم از این هشتگ‌ها آگاهی داشته باشند. اما آخرین نکته در این مورد که کم اهمیت تر از بقیه موارد نیست، این است که پست خود را با تعداد بسیار زیادی هشتگ انباشته نکنید.

استراتژی بازاریابی اینستاگرام

استراتژی بازاریابی اینستاگرام

۴- بعضی از روش‌های کسب درآمد هوشمندانه را اجرا نمایید

استراتژی بازاریابی اینستاگرام صرفاً در مورد افزایش آگاهی از نام تجاری و افزایش تعداد دنبال کننده‌ها نیست. در واقع، شما به عنوان یک صاحب کسب و کار، می‌توانید از اینستاگرام برای افزایش درآمد نهایی خود استفاده کنید. همچنین، با توجه به اینکه مقداری کسب درآمد به صورت هوشمندانه دارید، می‌توانید کسب و کار بیشتری را راه اندازی نمایید. بنابراین میزان فروش محصولات خود را به صورت قابل توجهی افزایش دهید.
با این حال، شما باید بدانید که مرز بسیار ظریفی بین کسب درآمد به صورت اخلاقی و روش‌های انحرافی واضح در این زمینه وجود دارد. تعداد بسیار زیادی از روش‌هایی وجود دارند که شما می‌توانید حساب کاربری اینستاگرام خود را برای انجام فعالیت‌های کسب و کار بر اساس آنها ایجاد نمایید. بنابراین این سؤال مطرح می‌شود که چگونه می‌توانید به شکل مؤثری حساب کاربری اینستاگرام خود را برای کسب درآمد هوشمندانه بهینه سازی کنید؟
فراخوان به عمل (CTA)، یک روش مناسب برای ارتقاء کسب و کار است: هنگامی که می‌وانید یک فراخوان به عمل را اضافه کنید، در این مورد تردید نکنید، زیرا کاربران اینستاگرام در مورد کلیک کردن بر روی این گزینه‌ها فعال هستند. اضافه کردن تصاویر زیبا به پروفایل اینستاگرام شما ممکن است باعث شود دنبال کننده‌های بیشتری را بدست بیاورید، اما شما باید این دنبال کننده‌ها را به بازدیدکنندگان دائمی تبدیل نمایید.
شما می‌توانید با اضافه کردن یک لینک به اینستاگرام خود، همراه با قرار دادن محتوای مناسب، این کار را آغاز نمایید. گاهی اوقات نیز می‌توانید یک فراخوان به عمل (CTA) را به تصاویر خود اضافه کنید. نیازی نیست که این فراخوان به عمل (CTA) به صورت مستقیم در مورد فروش محصولات باشند. در واقع شما بوسیله ارسال ترافیک به یک صفحه وبسایت معین مورد هدف، می‌توانید از پروفایل اینستاگرام خود برای ایجاد بازدیدکنندگان دائمی از اینستاگرام خود استفاده نمایید.
خلاقیت خود را با استفاده از روش فراخوان عمل (CTA) به نمایش بگذارید، اما این کار را بیش از حد لازم انجام ندهید.

اجرای تبلیغات و تخفیف در قیمت فروش محصولات: آیا افراد در اینستاگرام محصولات را خریداری
می‌کنند؟ در این مورد پاسخ مثبت است. افراد در اینستاگرام محصولات مورد نیاز خود را خریداری می‌کنند، اما اگر شما استراتژی لازم را برای بهره برداری از این فرصت نداشته باشید، ممکن است احساس کنید که تشویق مخاطبان مورد هدف شما برای خرید محصولات و یا خدمات شما مشکل است. مخاطبان مورد نظر شما انتظار دارند که شرایط متفاوتی را برای خرید محصولات و خدمات مورد نیاز خود در رسانه اینستاگرام پیدا کنند.
یکی از مؤثرترین روش‌ها برای تشویق آنها به پاسخ دادن به پیشنهادات شما این است که در هنگام خرید محصولات، تخفیف‌های مرتبط با زمان را به آنها بدهید. برای دستیابی به این هدف، عوامل اضطراری مربوط به فروش محصولات را مطرح کنید و مخاطبان خود را وادار کنید که اقدام به خرید محصولات و یا خدمات شما نمایند. گاهی اوقات به منظور ایجاد علاقه در آنها برای خرید محصولات شما، تبلیغات محدود به زمانی را در مورد محصولات خود بر روی اینستاگرام انجام دهید.
با ارائه یک تخفیف یا کوپن به مخاطبان مورد هدف خود در هنگام فروش محصولات، نه تنها دنبال کننده‌های کنونی خود را تشویق می‌نمایید که در مورد خرید محصولات شما اقدام نمایند، بلکه می‌توانید توجه بسیاری از افرادی را نیز که دنبال کننده شما نیستند برای خرید محصولات خود جلب نمایید. در نهایت، بعضی از این افراد به دنبال کننده‌های شما تبدیل می‌شوند، در حالی که برخی دیگر از آنها به مصرف کنندگان محصولات شما تبدیل می‌شوند.
برای شروع، کلیه اقداماتی که باید انجام بدهید این است که در نظر بگیرید چه تصویری را باید همراه با لینک تخفیف خود ارسال کنید تا توجه مخاطبان مورد هدف خود را به محصولات خود جلب کنید. بنابراین، برای جلب توجه مخاطبان مورد نظر خود به فرایند فراخوان عمل (CTA)، شما ابتدا باید آنها را با رسانه‌های مرتبط و با کیفیت بالای آنها جذب کنید. همچنین، باید اطمینان حاصل کنید که فراخوان عمل (CTA) سر در گم کننده و یا طولانی نیست. برای دستیابی به این هدف، طراحی فراخوان به عمل (CTA) به صورت مختصر را تمرین کنید و در نتیجه میزان پاسخ بالاتر مخاطبان مورد هدف خود به این اقدام را مشاهده می‌‌کنید.

۵- اقدامات لازم را در مورد تبلیغات لازم انجام دهید

یک استراتژی بازاریابی اینستاگرام قدرتمند، تقریباً همیشه شامل تبلیغات است. هنگامی که شما مبانی محکمی را برای بازاریابی محصولات در اینستاگرام خود بنا نهادید، باید به سمت انجام تبلیغات در اینستاگرام بروید، زیرا انجام تبلیغات مناسب به شما این امکان را می‌دهد که به بهترین روش ممکن به مخاطبان مورد نظر خود دسترسی پیدا کنید.
تبلیغات اینستاگرام به شما امکان می‌دهد که به ابزار و مخاطبانی دسترسی داشته باشید که ممکن است در روش بازاریابی به صورت رایگان به آنها دسترسی پیدا نکنید.
اگر قبلا هرگز در مورد انجام تبلیغات در اینستاگرام تلاش نکرده‌اید، طبیعی است که در هنگام انجام این کار وحشت زده بشوید. اما هنگامی که درباره آنچه که می‌خواهید از بازاریابی اینستاگرام بدست بیاورید مطمئن شدید و اهداف خود را شناختید، می‌توانید از انجام تبلیغات برای ایجاد ارتباط مؤثر با مخاطبان خود استفاده کنید، و برای دستیابی به اهداف خود باید این کار را انجام بدهید. ولی به یاد داشته باشید که در استراتژی بازاریابی اینستاگرام شما این مرحله فقط بعد از طی مراحل قبلی مفید است.
اگر به عنوان یک فرد فعال در زمینه کسب و کار، می‌خواهید استراتژی بازاریابی اینستاگرام خود را به بهترین روش انجام دهید، نباید تنها بر دستیابی به اهداف ارگانیک متمرکز شوید. محتوایی که شما تهیه کرده‌اید ممکن است در اینستاگرام به اشتراک گذاشته شود و یا ممکن است این محتوا به اشتراک گذاشته نشود، اما تبلیغاتی که شما انجام می‌دهید همیشه توسط افراد مناسبی مشاهده خواهد شد، زیرا شما برای انجام این کار مزیت‌هایی قائل هستید.
هنگامی که آگهی‌های تبلیغاتی را برای اینستاگرام تهیه می‌کنید، مطمئن شوید که دارای شرایط زیرند:
(۱) از عوامل بصری جذاب استفاده کنید: اینستاگرام از تبلیغات محلی استفاده می‌نماید، که بدین معنی است که تبلیغات اینستاگرام به صورت مناسبی با محتوای دیگر در بسته خبری که به اینستاگرام ارسال می‌گردد، ترکیب می‌شود. بنابراین، این تبلیغات محلی به جای اینکه به شکل نامناسبی به نظر برسند، مانند هر پست دیگر اینستاگرام، به طور منظم ظاهر می‌شوند.
این تبلیغات سرزده وارد نمی‌شوند و کاربران اینستاگرام این تبلیغات را مفید می‌دانند. بنابراین اگر شما هیچ کاری را انجام ندهید که محتوای تبلیغاتی مورد تأیید و حمایت شما متفاوت و منحصر به فرد به نظر برسد، آگهی تبلیغاتی شما در میان محتواهای دیگر ناپدید خواهد شد.
از تصاویر و یا فیلم‌هایی در تبلیغات خود استفاده کنید که بلافاصله مخاطبان مورد نظر شما را تحت تأثیر قرار بدهد. بنابراین، اگر شما موفق شوید که مخاطبان مورد هدف خود را بوسیله محتواهای تبلیلغاتی تحت تأثیر قرار دهید، هنگامی که این تبلیغات با دنبال کننده‌های آنها به اشتراک گذاشته شوند، محصولات شما بیشتر در معرض تماشای دنبال کننده‌های شما قرار خواهند گرفت.
(۲) انتخاب دقیق هدف: به‌دلیل اینکه اینستاگرام در همه موارد با دقت عمل می‌کند، اگر شما تبلیغات بیش از حد گسترده‌ای را در مورد محصولات خود در اینستاگرام انجام دهید، نمی‌توانید نتایج مطلوبی را در این مورد مشاهده نمایید. بنابراین هنگامی که مخاطبان خود را با استفاده از کمپین تبلیغاتی در اینستاگرام انتخاب می‌کنید، سعی کنید در این مورد به دقت عمل کنید تا بتوانید مزایای بیشتری را در این مورد بدست آورید.
به این روش به عنوان راهی برای دسترسی به زیر مجموعه‌ای از بازار هدف خود بجای دسترسی به کل آن بازار فکر کنید. اگر شما در آگهی تبلیغاتی خود تلاش می‌کنید تا همه افراد موجود در بازار خود را تحت تأثیر قرار بدهید، این تبلیغات هیچ کس را تحت تأثیر قرار نخواهد داد. یک روش بهتر برای دستیابی به این هدف، یعنی تأثیر بر افراد موجود در بازار، تمرکز بر بخش‌های مختلف در بازار مورد هدف شما است. بنابراین، باید بخش‌های مختلف بازار را شناسایی کنید و توجه کنید که چگونه می‌توانید هر یک از این بخش‌های بازار را با یک آگهی تبلیغاتی سفارشی شده مورد تأثیر قرار دهید. هر قدر آگهی تبلیغاتی شما بیشتر برای مخاطبان شما سفارشی باشد، نتایج بهتری را در این مورد بدست خواهید آورد.
(۳) یک صفحه وبسایت هدف منحصر به فرد ایجاد نمایید: آیا درباره ارسال محتوای تبلیغاتی به اینستاگرام خود و ترافیک تولید شده به صفحه اصلی وب سایت هدف خود فکر کرده‌اید؟ مجددا در این مورد فکر کنید. اگر شما نمی‌خواهید نتایج متوسط ​​یا بدی از عملکرد تبلیغاتی خود بر روی اینستاگرام مشاهده نمایید، باید همیشه ترافیک تبلیغاتی خود را به یک صفحه وبسایت هدف ارسال نمایید. حتما به یاد داشته باشید که در استراتژی بازاریابی اینستاگرام یک صفحه وب سایت باید حضور داشته باشد.
این صفحه وبسایت هدف را به صورت سفارشی تنظیم کنید، به طوری که عناصر شما از بخش تبلیغات مربوط به محصولات شما، با یکی از شما صفحات وبسایت هدف شما مطابقت داشته باشد. دقیقاً از سربرگ آگهی تبلیغاتی شما، تا رنگ تماس با دکمه، همه باید با صفحه وبسایت هدف مطابقت داشته باشند. مهم تر از همه اینکه، باید به این نکته توجه نمایید که پیشنهاد شما در مورد صفحه وبسایت هدف، به طور کامل مربوط به اقداماتی است که شما در جهت ارتقاء شیوه تبلیغات در آگهی تبلیغاتی خود انجام می‌دهید.
ایجاد یک استراتژی بازاریابی اینستاگرام مناسب، در مورد استفاده مناسب از همه عوامل یادشده در بالا است. صرف‌نظر از اینکه شما فردی هستید که تازه به رسانه اینستاگرام پیوسته‌اید و یا دارای یک کسب و کار مجربید، برای اینکه بیشترین بازده را از بازاریابی اینستاگرام خود دریافت کنید، باید خطراتی را که در‌باره آنها آموزش دیده‌اید و یک رویکرد محاسبه شده را مد نظر قرار دهید.
متخصصین آژانس بازاریابی رسانه‌های اجتماعی، به طور مستقیم از انواع چالش‌هایی آگاه هستند که ممکن است صاحب یک کسب و کار هنگام کار با اینستاگرام با آنها مواجه شود. به همین دلیل ما به کسب و کارهایی مانند فعالیت تجاری شما کمک می‌کنیم تا یک استراتژی بازاریابی اینستاگرام ایجاد کنید که به سادگی کار کند.
اقدامات لازم را در جهت انجام تبلیغات مربوط به محصولات خود در اینستاگرام انجام دهید و همچنین، به صفحه تبلیغات مربوط به رسانه‌های اجتماعی توجه کنید تا مشاهده نمایید چگونه می‌توانید از امکانات موجود برای انجام امور تبلیغاتی شرکت خود بوسیله بازاریابی اینستاگرام استفاده نمایید، و یا می‌توانید به سادگی به متخصصین مربوطه تماس بگیرید تا در مورد چالش‌های پیش روی شما در این زمینه با شما بحث کنند.

۵/۵ - (۱ امتیاز)
۰ ۰ votes
امتیازدهی به مقاله
5/5 - (1 امتیاز)
تاریخ انتشار: 5 مهر, 1398
آخرین ویرایش: ۱۹ مرداد, ۱۳۹۸
منبع: lyfemarketing
   اشتراک گذاری

  تحصیلاتم در ادبیات فارسی بوده است و علاقه‌ام نیز. از این رو نوشتن را برای خود هم روشی برای امرارمعاش انتخاب کرده‌ام و هم راهی برای آرام شدن و لذت بردن. در دیاکوبین وظیفه نوشتن آکادمی تولید محتوا و همین طور مقالات مربوط به دیجیتال مارکتینگ و طراحی تجربه کاربری را برعهده دارم. پدیده‌هایی که هر روز برای آن مطالعه می‌کنم و شوقم به آنها بیشتر می‌شود.

  خدمات شبکه های اجتماعی

  شبکه‌های اجتماعی بهترین نقطه برای شروع بازاریابی آنلاین هر کسب‌وکاری است. استفاده از شبکه‌های اجتماعی در ایران همیشه محبوب بوده است؛ و با تقریب خوبی می‌توان گفت همه ایرانیان دارای گوشی هوشمند، حداقل در یکی از شبکه‌های اجتماعی محبوب عضو هستند. دپارتمان خدمات شبکه‌های اجتماعی دیاکوبین، برنامه‌های ویژه‌ای برای توسعه کسب‌وکار شما در شبکه‌های اجتماعی تدارک دیده است. مدیریت صفحات شما در شبکه‌های اجتماعی گوناگون، از جمله اینستاگرام و لینکدین، و همچنین طراحی و برنامه‌ریزی کمپین‌های شبکه‌های اجتماعی با بهره بردن از روش‌هایی مانند اینفلوئنسر مارکتینگ، از جمله خدماتی است که در این دپارتمان در اختیار شما قرار داده می‌شود.

  خدمات شبکه های اجتماعی
  نظرات کاربران (0)
  اشتراک
  اطلاع از
  guest
  0 نظرات
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Would love your thoughts, please comment.x