بهترین افزونه‌های افزایش سرعت سایت وردپرسی

افزودن به لیست علاقه‌مندی ها
بهترین افزونه‌های افزایش سرعت سایت وردپرسی

با وجود تمام تلاشی که برای ساخت وب‌سایت خود انجام می‌دهید، آیا می‌دانستید که یک عامل می‌تواند حتی قبل از اینکه شانسی داشته باشید باعث نابودی تمام تلاش‌های شما شود؟ در این مقاله ۶ افزونه برتر برای افزایش سرعت سایت وردپرسی را معرفی می‌کنیم.

سرعت بارگذاری اطلاعات سایت

سرعت بارگذاری یک عامل ضروری در زمان طراحی سایت شماست.

به این موضوع فکر کنید. شما معمولاً چه مدت زمان حاضرید برای بارگذاری یک سایت منتظر بمانید، قبل از اینکه تصمیم بگیرید به سایت دیگری مراجعه کنید؟

زمان کوتاهی، درست است؟

بیشتر مراجعین سایت شما نهایتاً تا چند ثانیه منتظر بارگذاری سایت شما می‌مانند، قبل از اینکه تصمیم بگیرند که این انتظار ارزش زمان و تلاش آن‌ها را ندارد. بنابراین به راحتی به صفحه گوگل مراجعه کرده و  سایت دیگری را انتخاب می‌کنند.

حالا که بحث گوگل پیش آمد، موتور جستجو همیشه سرعت بارگذاری سایت شما را در الگوریتم‌های جستجوی خود در نظر می‌گیرد. هرچه سرعت سایت شما بیشتر باشد، رتبه‌بندی شما نیز بالاتر است.

آیا یک سایت با سرعت بارگذاری پایین فاجعه‌آمیز است؟ بله می‌تواند فاجعه‌آمیز باشد، اما فقط زمانی که هیچ کاری برای رفع این مشکل انجام ندهید. ما راه‌حل مورد نیاز شما را می‌دانیم. افزونه‌هایی برای وردپرس وجود دارند که برای افزایش سرعت سایت شما بهترین راه حل هستند.

معرفی افزونه‌های وردپرس

این افزونه‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که از طریق مکانیسم‌های مختلف باعث افزایش سرعت سایت و بارگذاری آن می‌شوند. این که کدام افزونه برای کار شما مفید است به ساختار، طراحی و میزان دسترسی به سایت شما بستگی دارد. 

افزونه‌های مختلفی برای سایت‌هایی با ترافیک بالا، سایت‌هایی با عکس‌های سنگین و دیگر شرایط مختلف مورد نیاز شما وجود دارد.

در ادامه لیست افزونه‌های برتر که افزایش سرعت سایت شما را به دنبال دارد ذکر می‌کنیم.

۱. بارگذاری سریعتر: WP Fastest Cache

افزایش سرعت سایت

افزایش سرعت سایت

آیا به دنبال افزونه‌ای هستید که سریع و محبوب باشد و پس از ۳ میلیون بار دانلود هنوز هم در رتبه‌بندی‌ها ۵ ستاره را میگیرد؟

WP Fastest Cache، جواب سوال شماست.

شما برای سایت خود تلاش زیادی کرده‌اید و در حال حاضر بازدید‌کننده سایت شما بالا است. این اتفاق خوبی است.

به غیر از این که جریان ترافیک تولید شده در سایت شما سنگین‌تر است، مقدار RAM و CPU بیشتری استفاده می‌شود و این تنها یک طرف قضیه است.

سرعت بارگذاری پایین

WP Fastest Cache، یک فایل HTML استاتیک ایجاد می‌کند، به صورتی که چندین کاربر می‌توانند همزمان به یک صفحه استاتیک دسترسی پیدا کنند بدون این که صفحه چندین بار پشت سر هم بارگذاری شود.

امتیاز ۵ ستاره، افزایش سرعت سایت ، کارآیی و سهولت در استفاده از ویژگی‌های برتر این افزونه است.

آمار ۴۰۰ هزار کاربر فعال و نصب این افزونه نمی‌تواند بی‌دلیل باشد.

تنها عیب؟ برای استفاده از تمام قابلیت‌های این افزونه باید فقط نسخه کامل را خریداری کرد.

۲. ذخیره‌سازی: W3 Total Cache

افزایش سرعت سایت

افزایش سرعت سایت

اگر به دنبال گزینه ذخیره‌سازی وب‌سایت رایگان هستید، W3 Total Cache پیشرفته‌ترین افزونه برای بهینه‌سازی عملکرد وب‌سایت است.

این افزونه یکی از مهمترین و توصیه‌شده‌ترین قالب‌های WPO توسط توسعه‌دهندگان بزرگ و میزبانان وب‌سایت است. همچنین این افزونه توانسته اعتماد اسامی مشاغل بزرگ مانند AT&T و Mashable را به دست آورد.

تاثیرگذار است. ولی آیا افزونه W3 Total Cache گزینه مناسبی برای پاسخ به نیازهای شماست؟

این افزونه کارهای زیادی برای شما انجام می‌دهد. وب‌سایت قابلیت‌های جدیدی به دست می‌آورد از جمله:

 • حداقل ۱۰ برابر بهبود و پیشرفت در عملکرد کلی سایت
 • بهبود در نرخ تبدیلات
 • بهبود در رتبه‌بندی موتور جستجو
 • تا ۸۰ درصد صرفه‌جویی در پهنای باند

و تمامی این موارد فقط قسمت کوچکی از مزایای بسیار این افزونه است.

W3 Total Cache یک افزونه بزرگ است که دارای تعداد قابل توجهی ویژگی منحصربه‌فرد است. برای حجم بالا، سایت‌هایی با ترافیک بالا، افزونه‌ای با این قابلیت‌ها ضروری است.

از طرف دیگر، پیچیدگی این افزونه باعث می‌شود که این برنامه کاربر-دوستانه نباشد و به همین دلیل کاربران این افزونه در این حوزه متخصص هستند. این قابلیت‌ها می‌توانند بسیار موثر و مفید باشند و صادقانه برای کاربران عادی بسیار پیچیده و سخت است.

۳. فشرده‌سازی فایل‌های JavaScript & CSS Files: WP Super Minify

افزایش سرعت سایت

افزایش سرعت سایت

WP Super Minify با ۲۰ هزار کاربر فعال، پرونده‌های HTML ، JavaScript و CSS را ترکیب و فشرده می‌کند تا مدت زمان بارگذاری وب سایت شما کاهش یابد.

فرآیند سه مرحله‌ای برای نصب این افزونه شامل دانلود افزونه، بارگذاری آن در دایرکتوری و فعال سازی آن از طریق منوی افزونه‌ها است.

روند نصب واقعاً ساده‌تر از این امکان‌پذیر نیست.

WP Super Minify سرعت صفحه گوگل را به اندازه برخی از افزونه‌های فنی دیگر افزایش نمی‌دهد ، با این وجود بسیاری از کاربران می توانند انتظار افزایش ۲-۴ درصدی را داشته باشند.

برای یک افزونه آسان و شهودی خیلی بد نیست.

۴. کاهش‌دهنده سایز عکس: WP Smush

افزایش سرعت سایت

افزایش سرعت سایت

WP Smush یک افزونه برتر فشرده سازی تصویر است.

هر تصویر در سایت شما باعث افزایش زمان بارگذاری صفحه می‌شود. در گذشته، تنها راه‌حل واقعی این مشکل کم کردن کیفیت تصویر بود. با WP Smush، هر تصویر به گونه‌ای فشرده می‌شود که اندازه کلی تصویر کاهش می‌یابد، اما یکپارچگی و کیفیت تصویر دست نخورده باقی می‌ماند.

برخی از نقاط قوت WP Smush چیست؟

 • این افزونه کلیه قالب‌های تصویری رایج از جمله JPEG ، GIF و PNG را پشتیبانی می‌کند.
 • رنگ‌های غیرقابل استفاده را از تصاویر حذف می‌کند.
 • با سایر افزونه‌ها سازگار است.
 • هر تصویری در فهرست شما فشرده می‌کند.
 • اطلاعات متا را از تصاویر JPEG حذف می‌کند.
 • چندین تصویر برای فشرده‌سازی؟ مشکلی نیست. W3 Smush به صورت همزمان حداکثر ۵۰ تصویر را فشرده‌سازی می‌کند.

WP Smush یک افزونه بهینه‌سازی تصاویر است.

۵. کاهش صفحه بارگذاری: BJ Lazy Load

افزایش سرعت سایت

افزایش سرعت سایت

زمانی که یک کاربر وارد سایت شما می‌شود، تمام مطالب داخل سایت به صورت اتوماتیک بارگذاری می‌شود. فرقی نمی‌کند حجم مطالب چقدر باشد.

اگر صفحه شما بزرگ باشد و تصاویر زیادی داشته باشد چه اتفاقی می‌افتد؟ زمان بارگذاری به صورت طبیعی آهسته‌تر می‌شود.

BJ Lazy Load راه‌حل مشکل شماست.

زمانی که این افزونه نصب می‌شود، صفحه شما به صورت همزمان دیگر تمامی مطالب را بارگذاری نمی‌کند.

آیا این موضوع بد نیست؟

اصلاً.

به جای بارگذاری محتوایی که بیننده آماده دستیابی به آن نیست، BJ Lazy Load بارگذاری آن را به تأخیر می‌اندازد تا کاربر آماده دریافت مطالب جدید شود.

برای مثال، بیایید در نظر بگیریم که شما یک صفحه طولانی با متن‌های طولانی و تصاویر بسیار دارید. قطعاً مدت زمان زیادی برای بارگذاری این اطلاعات لازم دارد.

همان‌طور که بازدیدکننده به سمت پایین صفحه حرکت می‌کند، قالب‌های محتوا با متغیرهایی جایگزین می‌شوند تا صفحه بیت به بیت بارگذاری شود و نه به صورت یکباره.

بازدیدکننده متوجه این موضوع نمی‌شود و نکته خوب هم همین است.

۶. بهینه‌سازی بانک اطلاعات: WP-Optimize

اجرای یک سایت وردپرس یا وبلاگ می‌تواند به یک بانک اطلاعاتی بسیار ناکارآمد منجر شود.

هر زمانی که یک صفحه یا پست جدید ذخیره می‌شود، وردپرس از آن پست یا صفحه یک نسخه جدید ایجاد می‌کند. بنابراین، اگر شما یک پست را ۶ مرتبه ویرایش می‌کنید ممکن است ۵ نسخه کپی از این پست به عنوان تجدیدنظر وجود داشته باشد.

همان‌طور که می‌توان تصور کرد این به سرعت داده‌ها را به جدول پایگاه داده اضافه می‌کند و منجر به دسترسی غیر لازم و کندتر می‌شود.

در موارد دیگر، یک وبلاگ بزرگ ممکن است هزاران اسپم یا کامنت تأیید نشده را در جداول خود ذخیره کند و در نهایت باعث عدم کارآیی بیشتر شود.

در واقع، WP-Optimize به شما این امکان را می‌دهد تا پایگاه داده خود را تمیز و بهینه کنید تا در نهایت عملکرد بهتری را از خود نشان دهد. همچنین می‌توانید از این موضوع اطمینان حاصل کنید که پایگاه داده شما در هنگام اجرا شدن کاملاً مرتب، سریع و کارآمد است.

پس از فعال کردن‌، شما می‌توانید با حذف کلیه داده‌های غیر ضروری مانند اسپم، کامنت‌ها، محتوای حذف شده و غیره برنامه‌ای را تعریف کنید که به طور خودکار پایگاه داده شما را مرتب و تمیز می‌کند. جداول MySQL خود را فشرده و تجزیه کرده و فقط آمار بانک اطلاعاتی و پس‌انداز احتمالی و موارد دیگر را نشان دهید.

منتظر چه چیزی هستید؟

دورانی بود که وردپرس فقط به عنوان پلتفرمی برای نظرات وبلاگ نویسی استفاده می‌شد. با گذشت زمان، وردپرس به یک سیستم مدیریت محتوای بسیار کاربردی تبدیل شده که می‌تواند برای ایجاد هر نوع وب‌سایت مورد استفاده قرار گیرد.

ما می‌خواهیم که سایت شما به بهترین حالت خود برسد. این امر فقط زمانی قابل دستیابی است که سایت شما در بهترین حالت سرعت و استفاده قرار گیرد. این افزونه‌های وردپرس به سایت شما کمک می‌کنند تا حرفه‌ای و کاربر پسند به نظر برسد، در اصل یعنی دو عامل مورد نیاز برای موفقیت.

دانلود کردن بسیار ساده است و شما حداقل یکی از این افزونه‌ها را حتماً احتیاج دارید. منتظر نمانید.

سرعت خود را افزایش داده و از امروز ترافیک سایت خود را بهینه کنید.

۴.۳/۵ - (۳ امتیاز)
۰ ۰ votes
امتیازدهی به مقاله
4.3/5 - (3 امتیاز)
تاریخ انتشار: 23 آبان, 1398
آخرین ویرایش: 23 آبان, 1398
  اشتراک گذاری
نظرات کاربران (0)
اشتراک
اطلاع از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x