چگونه امنیت پروفایل اینستاگرام را افزایش دهیم؟

افزودن به لیست علاقه‌مندی ها
چگونه امنیت پروفایل اینستاگرام را افزایش دهیم؟

اینستاگرام راهی عالی برای اشتراک گذاری تصاویر با دوستان، خانواده و سایر افراد است، اما این نرم افزار می‌تواند دارای خطراتی برای حریم خصوصی و امنیت شما باشد. البته واقعیت این است که نباید چنین خطراتی برای شما وجود داشته باشد. با این حال حفظ امنیت پروفایل اینستاگرام و استفاده از خدمات شبکه های اجتماعی کار آسانی است و به راحتی قابل اجرا است.

در ادامه ۵ راهکار برای حفظ امنیت پروفایل اینستاگرام را شرح خواهیم داد. البته روش انجام این کارها در فضای وب و گوشی‌های موبایل و نیز سیستم عامل‌های آی‌او‌اس و اندروید کمی با هم متفاوت هستند.

خصوصی کردن حساب کاربری

با تبدیل حساب کاربری خود به حالت خصوصی، نخستین و ساده‌ترین گام را برای بهبود وضعیت حریم خصوصی خود بردارید. این کار به شما اجازه می‌دهد که تصاویر خود را فقط با گروه خاصی از افراد به اشتراک بگذارید و به همه اجازه دسترسی به محتوای خود را ندهید. به این ترتیب فقط گروه خاصی هستند که از فعالیت‌های شما با خبر می‌شوند.

در گوشی موبایل

 • با انتخاب نشانه «شخص» در پایین صفحه سمت راست، به پروفایل خود بروید. در سمت چپ صفحه، علامت چرخ دنده (تنظیمات) را انتخاب کنید.
 • بخش «حریم خصوصی و امنیت» و پس از آن «حریم خصوصی حساب کاربری» را انتخاب کنید.
 • گزینه «حساب کاربری خصوصی» را انتخاب کنید.

در فضای وب

 • پس از کلیک روی نشانه «شخص» در بالای سمت راست صفحه، روی نشانه چرخ دنده، در کنار نام خود کلیک کنید.
 • ابتدا روی بخش «حریم خصوصی و امنیت» و پس از آن «حریم خصوصی حساب کاربری» کلیک کنید.
 • گزینه «حساب کاربری خصوصی» را انتخاب کنید.

از حالا به بعد، فقط دنبال‌کنندگان شما می‌توانند پست‌های جدیدتان را مشاهده کنند. افراد دیگر برای دیدن پست‌های شما، ابتدا باید درخواست بفرستند و پس از تأییدش شما قادر به دیدن مطالب هستند.

مسدود (بلاک) کردن دنبال کنندگانی خاص

اگر یکی از دنبال کنندگان شما برایتان ایجاد مزاحمت می‌کند، می‌توانید او را از دیدن پست‌هایتان برای بالا بردن سطح امنیت پروفایل اینستاگرام محروم کرده و دسترسی او را مسدود کنید. (نگران نباشید: اینستاگرام به کاربران اطلاع نمی‌دهد که شما آن‌ها را مسدود کرده‌اید.)

در گوشی موبایل

 • بخش «دنبال کنندگان» در بالای منوی اصلی را انتخاب کنید.
 • دنبال کننده‌ای که می‌خواهید مسدود کنید را جستجو کنید.
 • اگر از سیستم عامل آی‌او‌اس استفاده می‌کنید سه نقطه افقی کنار نام خود را لمس کنید و اگر از اندروید استفاده می‌کنید سه نقطه عمودی کنار نام کاربر را انتخاب کنید. سپس گزینه حذف را لمس کنید.

در فضای وب

 • روی نشانه شخص کلیک کرده و به بخش دنبال کنندگان بروید.
 • دنبال کننده مورد نظر خود را جستجو کنید.
 • روی آیکن شخص کلیک کرده و به صفحه او بروید. در صفحه فرد روی سه نقطه افقی در کنار نام او کلیک کنید. سپس گزینه «مسدود کردن این کاربر» را انتخاب کنید.

فعال‌سازی تأیید هویت دو مرحله‌ای

آیا نگران این هستید که کسی وارد حساب کاربری اینستاگرام شما بشود و خود را به عنوان شما معرفی کند؟ تأیید هویت دو مرحله‌ای را فعال کنید. با فعال‌سازی این قابلیت، هر گاه که شما از دستگاهی جدید به حساب کاربری خود دسترسی پیدا کنید، پیامی برای تأیید هویت به شما ارسال می‌شود. برای ادامه کار و ورود به حساب کاربری بایستی از کد ارسال شده در این پیام استفاده کنید.

در گوشی موبایل

 • این مسیر را طی کنید: «تنظیمات> حریم خصوصی و امنیت> تأیید هویت دو مرحله‌ای> آغاز به کار.
 • «پیام متنی» را انتخاب کنید.
 •   اگر می‌خواهید به جای پیام متنی از نرم افزارهایی مثل تأیید هویت گوگل استفاده کنید، گزینه «برنامه تأیید هویت» را انتخاب کنید. اگر نرم افزاری از این دست را روی گوشی خود نصب کرده باشید، نام برنامه در این بخش قابل مشاهده خواهد بود. اگر هم برنامه‌ای نصب نکرده باشید، نرم افزارهای پیشنهادی برای شما نمایش داده می‌شود.

در فضای وب

 • روی نشانه شخص کلیک کرده و پس از آن نشان چرخ دنده را انتخاب کنید.
 • روی بخش حریم خصوص و امنیت کلیک کرده و اصلاح تنظیمات تأیید هویت دو مرحله‌ای را انتخاب کنید.
 • گزینه «پیام متنی» را انتخاب کنید. اگر نرم افزار تأیید هویت دارید هم می‌توانید گزینه «نرم افزار تأیید هویت» را انتخاب کنید. در غیر این صورت، امکان انتخاب آن برای شما وجود ندارد.

جلوگیری از دسترسی نرم افزارهای ساخته شده توسط سایرین به داده‌ها

تعداد زیادی نرم افزار ایجاد شده توسط سایر شرکت‌ها، مثل نرم افزارهای زمان‌بندی ارسال پست اینستاگرامی وجود دارند که از شما درخواست دسترسی به داده‌های اینستاگرام را دارند. بنابراین پیش از اینکه به آن‌ها اجازه دهید که به اطلاعات اینستاگرام دسترسی پیدا کنند، به یاد داشته باشید هرچه تعداد شرکت‌هایی که به اطلاعات خصوصی شما دسترسی دارند بیشتر باشد، امکان سرقت و سوءاستفاده از آن نیز بیشتر می‌شود. از این مهم‌تر برای امنیت پروفایل اینستاگرام فقط به برنامه‌هایی اجازه دسترسی به اینستاگرام را بدهید که واقعاً به آن نیاز دارید.

برای بررسی برنامه‌هایی که در حال حاضر به اینستاگرام شما دسترسی دارند، باید از فضای وب استفاده کنید. نرم افزار موبایل توانایی این کار را ندارد.

 • با استفاده از مرورگر موبایل یا رایانه به سایت اینستاگرام رفته و وارد حساب کاربری خود بشوید. نشانه شخص، در بالای سمت راست صفحه را انتخاب کنید.
 • آیکن چرخ دنده را انتخاب کنید.
 • روی گزینه «نرم افزارهای مجاز» کلیک کنید. در اینجا فهرستی از نرم افزارهای دارای مجوز دسترسی به اینستاگرام شما نمایش داده شده است.
 • برای جلوگیری از دسترسی هر یک از آن‌ها، روی گزینه «لغو دسترسی» کلیک کنید و پس از آن گزینه «بله» را انتخاب کنید.

بررسی هک شدن حساب کاربری اینستاگرام

آیا نگران این هستید که کسی حساب کاربری شما را هک کرده و امنیت پروفایل اینستاگرام به خطر افتاده؟ شما می‌توانید با بررسی فعالیت‌های قبلی حساب کاربری نظیر ورود‌ها، خروج‌ها، تغییر کلمه عبور و غیره از هک شده یا نشدن حساب کاربری مطمئن شوید.

 •  با استفاده از گوشی موبایل این مسیر را طی کنید: تنظیمات> حریم خصوصی و امنیت> دسترسی به داده‌. در فضای وب هم روی آیکن شخص کلیک کرده و پس از آن نشان چرخ دنده را انتخاب کنید. پس آن به بخش حریم خصوصی و امنیت بروید و مشاهده داده‌های حساب کاربری را انتخاب کنید.
 • پس از انجام این مراحل، به صفحه‌ای می‌رسید که اطلاعاتی عالی از کارکرد حساب کاربری شما را نمایش می‌دهد. برای دسترسی به اطلاعات بیشتر می‌توانید هر یک از بخش‌ها را انتخاب کرده و بررسی کنید. برخی از این بخش‌ها عبارتند از «تغییرات حریم خصوص حساب کاربری»، «ورودها»، «خروج‌ها»، «هشتگ‌های دنبال شده» و غیره.
 • به پنج بخش «تغییرات حریم خصوص حساب کاربری»، «ورودها»، «خروج‌ها»، «تغییرات کلمه عبور» و «فعالیت استوری‌ها» توجه ویژه‌ای داشته باشید. اگر موردی ناآشنا مشاهده کردید، ممکن است نشان از ورود شخص دیگری به حساب کاربری شما باشد. در نتیجه سریعاً کلمه عبور خود را تغییر دهید.
۰ ۰ vote
Article Rating
تاریخ انتشار: ۲۱ آذر, ۱۳۹۸
آخرین ویرایش: ۳۱ شهریور, ۱۳۹۸
منبع: theverge
   اشتراک گذاری
  نظرات کاربران (0)
  اشتراک
  اطلاع از
  guest
  0 Comments
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Would love your thoughts, please comment.x
  ()
  x