همه راه‌ها برای رسیدن پست شما به اکسپلور اینستاگرام

افزودن به لیست علاقه‌مندی ها
همه راه‌ها برای رسیدن پست شما به اکسپلور اینستاگرام

میلیون‌ها بازاریاب اینستاگرامی برای این که پست‌هایشان در صفحه جستجو اینستاگرام نشان داده شود؛ دعا می‌کنند. اما چیزی که برای نمایش پست‌ها در اکسپلور اینستاگرام نیاز دارید دعا نیست. بلکه تدوین یک استراتژی منسجم و برنامه‌ریزی شده است.

اگر می‌خواهید بدانید که چگونه می‌توانید در صفحه اکسپلور اینستاگرام قرار بگیرید؛ باید متفاوت فکر کنید. نمی‌توانید فقط پست را منتشر کرده و دعا کنید. اگر می‌خواهید به صفحه اکسپلور وارد شوید باید کاری کنید که پست‌هایتان وایرال شود. بهترین راه برای انجام این کار اتخاذ یک استراتژی مناسب است. ما در ادامه به شما آموزش خواهیم داد که چطور با استفاده از چند روش ساده پست‌های خود را وارد صفحه اکسپلور اینستاگرام کنید.

صفحه اکسپلور اینستاگرام چیست؟

صفحه اکسپلور اینستاگرام یا همان صفحه جستجو شامل پست‌هایی است که ممکن است کاربر به آنها علاقه داشته باشد. اینستاگرام این پست‌ها را بر اساس یک الگوریتم پیچیده انتخاب کرده و به کاربر نمایش می‌دهد. این پست‌ها با پست صفحاتی که فالو کرده‌اید یا پست‌هایی که زیاد در صفحه اکسپلور روی آنها کلیک کرده‌اید؛ شباهت زیادی دارند. بنابراین اینستاگرام بدون این که کاربر قبلا علاقمندی‌های خود را اعلام کرده باشد و تنها از روی رفتارش می‌تواند حدس بزند که چه پست‌هایی برای او جذاب است.

بنابراین با نظارت بر روی نحوه تعامل با اینستاگرام، قادر به استفاده از الگوریتم این اپلیکیشن برای انتخاب محتوا مناسب خواهید بود. صفحه اکسپلور همچنین به شما این امکان را می‌دهد که استوری حساب‌هایی که اینستاگرام فکر می‌کند برای‌تان جالب است را ببینید. استوری‌هایی که کاربران اطراف شما پست کرده‌اند و ویدئوهای برتر نیز در این بخش پیشنهاد داده می‌شوند.

۸ راه جذاب برای وارد کردن پست بعدی‌تان به اکسپلور

اگرچه چگونگی کارکرد الگوریتم جدید صفحه اکسپلور این اپلیکیشن یک راز محافظت شده است؛ اما طبق اعلام اینستاگرام، محتویاتی که در این صفحه نمایش داده می‌شوند مبتنی بر نحوه استفاده شما از برنامه و نحوه تعامل کاربران با محتوا است. درک این نکته مهم است که این الگوریتم توانا، پست‌ها را به طور خودکار انتخاب کرده و در این صفحه نمایش می‌دهد. بنابراین برای بازی کردن با این انتخاب خودکار، باید مانند کامپیوتر فکر کنید.

اینستاگرام با انتشار بیش از ۹۵ میلیون عکس در روز، داده‌های گسترده‌ای را وارد فضای وب می‌کند. با این وجود تشخیص الگوهای رفتاری کاربران برای الگوریتم این نرم‌افزار کار ساده‌ای است. این امر باعث شده است تا این شرکت در درک نحوه برخورد کاربران با محتوا، که از طریق انتخاب پست‌های نمایش داده شده در صفحه اکسپلور مشخص می‌شود؛ استاد شود.

اما شما به عنوان مدیر یک صفحه در این اپلیکیشن، برای ورود به صفحه اکسپلور اینستاگرام کار سختی در پیش ندارید. فقط کافی است که مثل کامپیوتر فکر کرده و ۸ اقدام زیر را انجام دهید.

مخاطبان خود را بشناسید

اینستاگرام محتوایی را در صفحه اکسپلور کاربران نمایش می‌دهد که فکر می‌کند کاربر مورد نظر به احتمال زیاد با آن ارتباط بهتری برقرار می‌کند. الگوریتم به کار رفته، این کار را با  رو‌ش‌های واقعا پیشرفته انجام می‌دهد. ارتباط اساس همه منابع رسانه‌های اجتماعی مبتنی بر الگوریتم است. سیستم عامل‌های اجتماعی دوست دارند محتوایی را به کاربران خود نشان دهند که به آنها علاقه‌مند هستند و با آنها درگیر می‌شوند. بنابراین شناسایی کاربرانی که قصد دارید در اینستاگرام با آنها در ارتباط باشید بسیار مهم است.

اولین قدم برای قرار گرفتن در صفحه اکسپلور اینستاگرام، شناسایی مخاطبان هدف است. با ایجاد یک شخصیت از کسب کار خود در ذهن مخاطبان می‌توانید به سادگی وارد این صفحه شوید. با توجه به این نکته شما باید بر اساس آنچه که کاربران به تعامل با آنها علاقه‌مند هستند؛ شروع به تولید محتوا کنید. شما می‌توانید با استفاده از داده‌های موجود در اینستاگرام آنالایتیک این کار را انجام دهید.

از تگ‌ها و هشتگ‌های معروف استفاده کنید

یکی از راه‌های ساده برای جذب فالور در اینستاگرام، استفاده از هشتگ است. هشتگ باعث می‌شود محتوای شما در زمان جستجوی کاربران به آنها نمایش داده شود. البته به این نکته توجه کنید که اگر کسب و کار آنلاین دارید نیازی نیست که حتما از هشتگ‌های تجاری استفاده کنید. بلکه برای اطمینان از رسیدن پست‌هایتان به مخاطبان جدید، می‌توانید بدون محدودیت از هشتگ‌های مختلف و محبوب در اینستاگرام استفاده کنید.

اگرچه هشتگ برای نمایش محتوای شما در اکسپلور از اهمیت زیادی برخوردار است، اما باید از آنها با احتیاط استفاده شود. در واقع شما برای هر پست حداکثر می‌توانید ۳۰ هشتگ بزنید. اما تعداد ایده‌آل هشتگ برای هر پست ۱۱ عدد است. با این وجود، پاییز گذشته TrackMaven اعلام کرده که ۹ هشتگ عدد مطلوبی برای افزایش تعامل در این شبکه اجتماعی است. توصیه ما به شما این است که با آزمون و خطا تعداد هشتگ‌های مناسب با کسب و کار خود را تعیین کنید. از تگ کردن کسانی که فکر می‌کنید ممکن است به پست منتشر شده شما علاقه‌مند باشند نیز غافل نشوید.

همچنین حتما مکان‌های موجود در پست را تگ کرده تا بتوانید مخاطبان خود را بهتر هدف‌گذاری کرده و کاربران فعال اطراف خود و افرادی که در حال جستجو در مکان خاصی هستند را جذب کنید.

با دنبال‌کنندگان‌های خود در اینستاگرام در تعامل باشید

برای افزایش شانس نمایش محتوای خود در صفحه اکسپلور اینستاگرام لازم است تعامل خود را با مخاطبان را افزایش دهید. این کار علاوه بر دسترسی کاربران بیشتر به صفحه اینستاگرام شما، موجب ایجاد وفاداری در فالورهای فعلی نیز می‌شود. زیرا کاربران دوست دارند که زمان و تلاش‌شان برای برقراری تماس با یک صفحه مجازی در شبکه‌های اجتماعی ارزشمند تلقی شود. درگیر شدن با فالورها موجب ابراز پاسخ مثبت از طرف آنها می‌شود.

بدیهی‌ترین راه برای افزایش تعامل، پاسخ دادن به نظرات کاربران در مورد پست‌های خودتان و اظهار نظر در مورد پست دنبال‌کنندگان‌هایتان است. در الگوریتم این نرم‌افزار پاسخ دادن به نظرها و کامنت گذاشتن نسبت به لایک کردن، تعاملی‌تر محسوب می‌شود.

بنابراین در صورت امکان باید برای کاربران خود کامنت بگذارید و فقط به لایک کردن پست‌های آنها اکتفا نکنید. هرچه نظر شما در مورد یک پست خاص‌تر باشد؛ احتمال ادامه تعامل با کاربر نیز بیشتر می‌شود. پس سعی کنید که کامنت‌های تکراری نگذارید.

برای تشویق کاربران از کپشن استفاده کنید

قدرت کپشن برای تشویق کاربران به انجام اقدامات خاص در مورد پست‌های اینستاگرام خود را دست کم نگیرید. تماس قانع‌کننده برای اقدام (CTA) در کپشن روشی مطمئن برای تشویق فالورها به همکاری با مطالب شما است. این کار را می‌توانید با پرسیدن یک سؤال از آنها، اضافه کردن هشتگ‌های تجاری و تبلیغ فروش انجام دهید.

بسیاری از اکانت‌های معروف اینستاگرام با به اشتراک گذاشتن عکس‌های خنده‌دار یا جالب و درگیر کردن مجددا کاربران در انتهای کپشن‌ها، موفقیت زیادی کسب کرده‌اند. CTA‌ها نه تنها تعامل با فالورهای اینستاگرام را ارتقا می‌دهند؛ بلکه می‌توانند به شما در تبدیل فالورهای به مشتری نیز کمک کنند.

روش های رساندن پست به اکسپلور اینستاگرام

روش های رساندن پست به اکسپلور اینستاگرام

برای انتشار پست‌ها، برنامه زمان‌بندی شده داشته باشید

گرچه کیفیت مطالب عامل مهمی در ایجاد علاقه در بین کاربران است؛ اما چندین مطالعه نشان داده‌اند که زمان انتشار پست نیز در چگونگی عملکرد محتوای شما نقش دارد.

اگر در اینستاگرام ثبت نام کرده‌اید؛ می‌توانید برای بررسی تعامل فالورها با پست‌های خود، از داده‌های بخش آنالایتیک استفاده کنید. این کار بهترین راه برای ارزیابی زمان مناسب جهت انتشار پست است. بنابراین با تجزیه و تحلیل داده‌های این بخش و اطلاع از زمانی که بیشتر کاربران در اینستاگرام فعال هستند؛ می‌توانید کارایی پست‌های خود را افزایش دهید.

از برندهای معروف و اینفلوئنسرها برای تعامل با پست‌های خود استفاده کنید

همانطور که گفتیم برای نمایش پست‌ها در صفحه اکسپلور اینستاگرام می‌توانید برندهای معروف و اینفلوئنسرهای مختلف را در کپشن خود تگ کنید. گاهی تگ زدن در آینده باعث می‌شود ارتباط بسیار خوبی با این افراد برقرار کنید.

یک روش بهتر این است که با هدف‌گذاری بلند مدت جهت ایجاد روابط با تأثیرگذاران اصلی در صنعت خود شروع کنید. برای این کار می‌توانید از اقدامات زیر استفاده کنید:

  • آنها را دنبال کنید (بدون این که انتظار داشته باشید به شما فالو بک بدهند)
  • از طریق DM خودتان را معرفی کنید.
  • از طریق DM یا ایمیل پست خود را برای آنها ارسال کنید.

دنبال‌کنندگان را به روشن کردن گزینه نوتیفیکیشن تشویق کنید

علاوه بر این که کیفیت پست‌ها مهم است؛ تازگی آنها نیز برای این الگوریتم اهمیت دارد. پیچیدگی غیر زمانی دیگر الگوریتم جدید اینستاگرام، چگونگی لایک کردن و اظهار نظر کاربران در مورد پست انتشار یافته در ساعات اولیه است.

پست‌های اینستاگرامی تازه نسبت به پست‌های قدیمی در جذب لایک و کامنت، شانس بیشتری دارند. یکی از راهکارهای ترغیب طرفداران به انجام این کار، درخواست از آنها برای روشن کردن نوتیفیکیشن است. تقریبا بلافاصله پس از شروع کار الگوریتم جدید، بسیاری از اینفلوئنسرها و برندهای تجاری پستی را منتشر کردند که به هواداران آموزش می‌داد چگونه باید این اعلان را در برنامه خود فعال کنند. همین موضوع نشان‌دهنده اهمیت روشن کردن گزینه نوتیفیکیشن در افزایش شانس نمایش پست‌ها در اکسپلور اینستاگرام است.

فالورهای خود را تشویق کنید تا پست‌های شما را به اشتراک گذاشته و یا ذخیره کنند

لایک و کامنت رایج‌ترین اشکال درگیر شدن فالورها با پست‌های شما هستند. اما روش‌های تعاملی دیگرس نیز در نرم‌افزار اینستاگرام وجود دارد که می‌توانند راهی برای ورود پست‌ها به اکسپلور اینستاگرام باشند. این راه‌ها عبارتند از:

  • ذخیره کردن پست
  • اشتراک‌گذاری پست‌ها از طریق پیام مستقیم

برای تشویق این نوع مشارکت‌ها، مسابقه‌ای را ترتیب دهید که شامل این فعالیت‌ها باشد. برای افزایش شانس نمایش پست‌تان در اکسپلور اینستاگرام، شرکت کنندگان در مسابقه را تشویق کنید از اشکال مختلف تعاملی برای ورود به مسابقه استفاده کنند. برای مثال از آنها بخواهید که پست شما را ذخیره کرده یا زیر کپشن کامنت بگذارند.

خلاصه

ما در این مطلب به آسان‌ترین راه‌ها برای وارد کردن پست‌هایتان در اکسپلور اینستاگرام اشاره کردیم. در واقع ۸ روش فوق می‌توانند در کسب موفقیت در این زمینه به شما کمک کنند. اما رعایت همه آنها قطعا به معنی موفقیت صددرصدی نیست. گاهی اوقات با دقت به آنچه که در برنامه اینستاگرام رخ می‌دهد می‌توانید چیزی را بفهمید که هیچ کس دیگری قبلا متوجه آن نشده است.

آنچه اخیراً برخی از کاربران فعال در این شبکه متوجه آن شده‌اند این است که اینستاگرام استوری‌هایی را بر اساس موقعیت مکانی کاربر در بالای صفحه اکسپلور به او نشان می‌دهد. بنابراین یک راه بسیار آسان برای ورود به صفحه اکسپلور اینستاگرام این است که استوری شما برای کاربران یک موقعیت مکانی خاص مانند یک شهر بزرگ نمایش داده شود.

۴/۵ - (۲ امتیاز)
۰ ۰ votes
امتیازدهی به مقاله
4/5 - (2 امتیاز)
تاریخ انتشار: 14 بهمن, 1398
آخرین ویرایش: ۱۳ بهمن, ۱۳۹۸
    اشتراک گذاری

خدمات شبکه های اجتماعی

شبکه‌های اجتماعی بهترین نقطه برای شروع بازاریابی آنلاین هر کسب‌وکاری است. استفاده از شبکه‌های اجتماعی در ایران همیشه محبوب بوده است؛ و با تقریب خوبی می‌توان گفت همه ایرانیان دارای گوشی هوشمند، حداقل در یکی از شبکه‌های اجتماعی محبوب عضو هستند. دپارتمان خدمات شبکه‌های اجتماعی دیاکوبین، برنامه‌های ویژه‌ای برای توسعه کسب‌وکار شما در شبکه‌های اجتماعی تدارک دیده است. مدیریت صفحات شما در شبکه‌های اجتماعی گوناگون، از جمله اینستاگرام و لینکدین، و همچنین طراحی و برنامه‌ریزی کمپین‌های شبکه‌های اجتماعی با بهره بردن از روش‌هایی مانند اینفلوئنسر مارکتینگ، از جمله خدماتی است که در این دپارتمان در اختیار شما قرار داده می‌شود.

خدمات شبکه های اجتماعی
نظرات کاربران (0)
اشتراک
اطلاع از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x