همه چیز درباره بازاریابی در اینستاگرام

افزودن به لیست علاقه‌مندی ها
همه چیز درباره بازاریابی در اینستاگرام

در سال‌های اخیر استفاده از اینترنت به شکل فزاینده‌ای بیشتر شده است. رشد کاربران گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها مفهوم اطلاعات همگانی را معرفی کرده است و کاربران اینترنت حداکثر استفاده را از داده‌های موجود می‌برند. یک کارزار بازاریابی دیجیتال موفق، دیگر به روش‌های تبلیغاتی سنتی و بنرهای تبلیغاتی محدود نمی‌شود. حالا یک کسب‌وکار می‌تواند با استفاده از بازاریابی در اینستاگرام مخاطبان بیشتری را به تعامل وا دارد و شهرت بیشتری به دست آورد. حتی نام‌های تجاری برجسته‌ی جهان هم از شبکه‌های اجتماعی حداکثر استفاده را می‌برند. در واقع، آن‌ها پرطرفدارترین حساب‌های کاربری در شبکه‌های اجتماعی را به خود اختصاص می‌دهند.

امروزه بازاریابی به معنای ایجاد ارتباطی شخصی با مخاطبان است. فعالان بازار دیجیتال با مجموعه‌ای عظیم از واقعیت‌ها و آمارها محاصره شده‌اند که همگی آن‌ها بیانگر این موضوع هستند که بازاریان بایستی بر بازاریابی در اینستاگرام و دیگر شبکه های اجتماعی سرمایه‌گذاری کنند. اما با این حجم از اطلاعات موجود، انتخاب راهبرد شبکه‌ اجتماعی درست نیز سخت خواهد بود.

بیش از ۲.۳ میلیارد کاربرد فعال در پلتفرم‌های مختلف وجود دارند که حدود ۱.۷۲ ساعت در روز را در حساب کاربری خود می‌گذرانند. فیسبوک، اینستاگرام، توییتر و سایر شبکه‌های اجتماعی به راحتی در گوشی موبایل در دسترس‌اند و ۱.۹۷ میلیارد نفر از کاربران در سرتاسر جهان به طور منظم حساب کاربری خود در شبکه‌های اجتماعی را چک می‌کنند.

وبسایت Website Builder اینفوگرافی دقیق را ساخته است که در آن حقایقی درباره‌ی اینستاگرام را بیان می‌کند که ممکن است برای کسب و کار و یا نام تجاری شما مفید باشد.

رشد بازاریابی در اینستاگرام

اینستاگرام به علت میزان تعامل بالای کاربران در آن، یکی از بهترین پلتفرم‌ها برای کاربران است. میزان زمان تعامل کاربران در اینستاگرام ۵۸ برابر استفاده‌ آن‌ها از فیسبوک و ۲۰ برابر بیشتر از توییتر است. خرده فروشانی که فعالانه از اینستاگرام برای تعامل با مشتریان خود استفاده می‌کنند، رشدی ۲۳۷ درصدی را تجربه کرده‌اند. در سال ۲۰۱۷ هفتاد درصد از همه‌ کسب و کارها استفاده از اینستاگرام را در دستور کار خود قرار داده‌اند.

بنیان‌گذار فیسبوک مارک زاکربرگ که مالک اینستاگرام نیز هست ادعا کرده است که پلتفرم‌های شبکه‌های اجتماعی پس از دستیابی به بیش از ۱ میلیارد کاربر سودده می‌شوند. پلتفرم اینستاگرام پس از حدود ۶ سال از زمان انتشارش، بیش از ۶۰۰ میلیون کاربر دارد. هرچه تعداد کاربران استفاده کننده از این شبکه بیشتر می‌شود، راه‌های تبلیغ مستقیم در این پلتفرم نیز افزایش پیدا می‌کند. تا زمانی که این اتفاق روی دهد و اینستاگرام به یک میلیارد کاربر دست پیدا کند، استفاده از بازاریابی ارگانیک (ارسال محتوا به مانند یک کاربر معمولی و جلب توجه مخاطبان) اهمیت بسیار زیادی دارد.

با این حال تغییراتی نیز در مورد نحوه‌ ارسال محتوا و نمایش آن به کاربران در حال روی دادن است. زمانی که اینستاگرام به تازگی منتشر شده بود، صفحه‌ اصلی بر مبنای زمان ارسال محتوا چیده می‌شد. دوشنبه‌ها و سه شنبه‌ها بهترین روز و ساعت ۳ تا ۵ بعد از ظهر بهترین ساعت برای ارسال پست بود.

به هر حال اینستاگرام الگوریتم نمایش محتوا را تغییر داد و حالا محتوای مورد توجه کاربر بالاتر نشان داده می‌شود. به طور میانگین، کاربران اینستاگرام با استفاده از الگوریتم جدید حدود ۷۰ درصد از محتوا را در صفحه‌ی اصلی خود نمی‌بینند. در نتیجه اگر دقت لازم در انتشار محتوا نداشته باشید، پست‌های شما نادیده گرفته خواهند شد. میزان زمانی که مخاطبان با محتوای شما تعامل می‌کنند، نحوه‌ نمایش محتوای شما برای آن‌ها را نشان می‌دهد. از این رو بایستی حداکثر دقت ممکن را به کار ببرید.

تعداد کاربران اینستاگرام از مرز ۶۰۰ میلیون گذشته است

برای هر فعال بازار، کاربرد پلتفرم بایستی اولین عامل در انتخاب آن برای توسعه‌ی کارزار بازاریابی باشد. اینستاگرام بیش از ۶۰۰ میلیون کاربر فعال در ماه دارد. همراه با گروه عظیمی از کاربران که حساب کاربری خود را چندین بار در روز چک می‌کنند. این موضوع یعنی پلتفرمی عالی منتظر استفاده توسط شما است. کاربران اینستاگرام بسیار فعال هستند و تا به حال ۴۰ میلیارد عکس و ویدئو را به اشتراک گذاشته‌اند. اینستاگرام دومین شبکه‌ اجتماعی پر کاربرد پس از فیسبوک است.

اینستاگرام جهانی است

برخلاف سایر نرم افزارها، اینستاگرام یک ابزار امریکایی نیست! اینستاگرام در سراسر جهان استفاده می‌شود و به این دلیل که زبان ارتباطی در آن تصایور است، تعامل بین‌المللی بسیار بالایی دارد. کمی بیش از ۸۰ درصد کاربران این پلتفرم از کشوری به جز آمریکا هستند.

حتی اگر از کپشن (نوشتار زیر عکس) نیز استفاده کنید، امکان انتشار آن به چند زبان وجود دارد.

اینستاگرام برای مخاطبان جوان عالی است

تعداد کاربران بزرگسال اینستاگرام در امریکا نسبت به سال ۲۰۱۲ دو برابر شده است. بازه‌ی جمعیتی ۱۸ تا ۲۹ سال بزرگترین بازه‌ جمعیتی مخاطبان آن است. حدود ۳۲ درصد از کاربران از نواحی شهری هستند و ۲۸ درصد در حومه‌ی شهرها زندگی می‌کنند. حدود ۳۰ درصد از کاربران اینستاگرام سالانه ۵۰ تا ۷۵ هزار دلار درآمد دارند. برای توسعه‌ یک کارزار بازاریابی اثرگذار، اطلاعات جمعیت شناسی و توانایی هزینه کرد مخاطبان حیاتی است. اگر می‌خواهید کاربران جوان‌تر با محصولات شما آشنا شوند، کسب و کار شما باید در اینستاگرام حضور داشته باشد.

نام‌های تجاری برجسته در حال حاضر اینستاگرام استفاده می‌کنند

بیش از ۶۰ درصد برندهای بین‌المللی در حال حاضر در اینستاگرام حضور دارند. این نام‌های تجاری به طور متوسط ۴.۹ پست در هفته منتشر می‌کنند.

به خاطر داشته باشید از قدیم گفته‌اند: «اگر نمی‌توانید آن‌ها را شکست دهید، به آن‌ها ملحق شوید.» این کاری است که شما حتماً باید انجام دهید. شاید نام تجاری شما کمی بیشتر یا کمی کمتر پست منتشر کند، اما تعداد پستی با همین حدود تعداد به نام تجاری شما کمک می‌کند که بدون آزار دادن مخاطبان و دنبال کنندگان پیشرفت کند.

شرکت‌های کسب و کار به مشتری (B2C) سود بیشتری از اینستاگرام می‌برند

حدود ۴۸ درصد از شرکت‌های کسب و کار به مشتری از اینستاگرام استفاده می‌کنند. به هر حال کاربران با دیدن تصویری زیبا از کفشی که شما می‌فروشید در اینستاگرام به خرید از شما ترغیب می‌شوند.  آن‌ها با دیدن تصاویری جذاب در اینستاگرام برای رزرو اتاق در هتل شما وسوسه می‌شوند. مشتریان به خرید لباس‌ها و وسایلی که افراد مشهور (سلبریتی‌ها) حاضر در اینستاگرام استفاده می‌کنند، علاقه‌مند هستند.

زمانی که شما می‌خواهید همه‌ محصولات خود را مستقیما به دست مشتریان برسانید، اینستاگرام یکی از بهترین مکان‌ها برای انگیزش آن‌ها است.

کاربران اینستاگرام فعال هستند

یکی از چالش‌های اساسی پیش روی بازاریان، تهییج مشتریان برای فعالیت است. اینستاگرام حتی بدون استفاده از یک دکمه‌ فراخوان برای عمل، برای کسب و کارها بسیار کاربردی است. ۷۰ درصد از کارزارهای اینستاگرام نقش اساسی خود در ادامه‌ کار کسب و کارها را اثبات کرده‌اند و ۵۰ درصد از همه‌ کاربران اینستاگرام حداقل یک کسب و کار را دنبال می‌کنند. اگر کاربران کاری که می‌کنند را دوست داشته باشند، هیچ عامل بازدارنده‌ای برای آن‌ها وجود ندارد. همچنین پس از تعامل با محتوا، کاربران اینستاگرام در بازدید از وبسایت کسب و کار مربوطه، معرفی آن به دوستان و حتی خرید تردید نمی‌کنند. شما نیازی ندارید که زمان و سرمایه‌ی خود را صرف اینستاگرام کنید، زیرا کاربران در اینستاگرام فعال هستند.

برندینگ در اینستاگرام آسان است

معرفی نام تجاری کسب و کار یکی از عناصر کلیدی در کارزارهای بازاریابی رسانه‌های اجتماعی است. اینستاگرام این فرآیند را با استفاده از هشتگ‌ها که ابزاری کاربردی در بهینه‌سازی و کاوش محتوا هستند، تسریع می‌کند.

شما به راحتی می‌توانید کسب و کار خود را با استفاده‌ی مداوم از هشتگ‌ها در پست‌های خود به شهرت برسانید. هشتگ‌ها می‌توانند با ارائه‌ی پیشنهاداتی خاص به دنبال کنندگان اینستاگرامی به سرعت محبوب شوند. تعدادی از برترین نام‌های تجاری دنیا کارزارهای خود را با استفاده از هشتگ‌هایی اختصاصی راه‌اندازی کرده‌اند تا تعداد دنبال کنندگان خود را افزایش دهند. هشتگ‌های مبتنی بر مکان جغرافیایی حتی تعامل بیشتری را به ارمغان می‌آورند و شما می‌توانید ۳۰ هشتگ را در هر پست منتشر کنید. شما می‌توانید کارزارهای شبکه‌ی اجتماعی خود را با استفاده از هشتگ‌ها در چند رسانه‌ی اجتماعی به کار ببرید.

اینستاگرام در حال تکامل است

همانطور که کاربران اینستاگرام در حال افزایش است، سازندگان این پلتفرم از توسعه‌ی ویژگی‌های جدید برای آن هراسی ندارند. جدای تصاویر و ویدئوها، اینستاگرام بخش شبه اسنپچت استوری را دارد که پس از ۲۴ ساعت حذف می‌شود. بسیاری از فعالان بازار از این امکان برای نمایش جنبه‌ی سرگرم کننده و شخصی کسب و کارهای خود استفاده می‌کنند. یک مجموعه از محصولات به تازگی به دستتان رسیده است؟ سرآشپز شما غذایی خاص تهیه کرده است؟ کاری سرگرم کننده اما کاملاً نامرتبط با کسب و کار خود انجام می‌دهید؟ آن در بخش استوری منتشر کنید! استوری و پخش زنده‌‌ی ویدئو حسی از فوریت را برای مخاطبان شما ایجاد می‌کنند، زیرا آن‌ها فقط می‌توانند در حال حاضر ویدئوی شما را ببینند و یا فقط یک روز برای دیدن استوری شما وقت دارند. همچنین حسی معماگونه نیز برای آن‌ها ایجاد می‌شود. بسیاری از افراد نمی‌توانند در مقابل این حس‌ها مقاومت کنند.

اینستاگرام پیش‌بینی کرده است که در سال ۲۰۱۷، ۲.۸۱ میلیارد دلار درآمد داشته باشد. انتظار می‌رود که ۱۰ درصد از در آمد به شرکت مادر این پلتفرم، فیسبوک برسد. اینستاگرام با نرخ تعامل دنبال‌کننده‌ی ۴.۲۱ درصدی درآمدزاترین پلتفرم برای بازاریابی است. کاربران اینستاگرام عاشق تصاویر زیبا از محصولات هستند و امکان تبلیغ مستقیم در این پلتفرم وجود دارد. ۴۲ درصد از بازاریانی که بیش از ۴۰ ساعت وقت در هفته صرف تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی می‌کنند، تمرکز خود را روی اینستاگرام گذاشته‌اند. فرقی ندارد که کسب و کار شما کوچک است یا بزرگ، اینستاگرام محلی مناسب برای نزدیک‌تر شدن به مخاطبان است.

بازاریابی در اینستاگرام

بازاریابی در اینستاگرام

۴.۴/۵ - (۵ امتیاز)
۰ ۰ votes
امتیازدهی به مقاله
4.4/5 - (5 امتیاز)
تاریخ انتشار: 7 خرداد, 1398
آخرین ویرایش: ۶ مرداد, ۱۳۹۸
    اشتراک گذاری

تحصیلاتم در ادبیات فارسی بوده است و علاقه‌ام نیز. از این رو نوشتن را برای خود هم روشی برای امرارمعاش انتخاب کرده‌ام و هم راهی برای آرام شدن و لذت بردن. در دیاکوبین وظیفه نوشتن آکادمی تولید محتوا و همین طور مقالات مربوط به دیجیتال مارکتینگ و طراحی تجربه کاربری را برعهده دارم. پدیده‌هایی که هر روز برای آن مطالعه می‌کنم و شوقم به آنها بیشتر می‌شود.

خدمات شبکه های اجتماعی

شبکه‌های اجتماعی بهترین نقطه برای شروع بازاریابی آنلاین هر کسب‌وکاری است. استفاده از شبکه‌های اجتماعی در ایران همیشه محبوب بوده است؛ و با تقریب خوبی می‌توان گفت همه ایرانیان دارای گوشی هوشمند، حداقل در یکی از شبکه‌های اجتماعی محبوب عضو هستند. دپارتمان خدمات شبکه‌های اجتماعی دیاکوبین، برنامه‌های ویژه‌ای برای توسعه کسب‌وکار شما در شبکه‌های اجتماعی تدارک دیده است. مدیریت صفحات شما در شبکه‌های اجتماعی گوناگون، از جمله اینستاگرام و لینکدین، و همچنین طراحی و برنامه‌ریزی کمپین‌های شبکه‌های اجتماعی با بهره بردن از روش‌هایی مانند اینفلوئنسر مارکتینگ، از جمله خدماتی است که در این دپارتمان در اختیار شما قرار داده می‌شود.

خدمات شبکه های اجتماعی
نظرات کاربران (0)
اشتراک
اطلاع از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x