همه چیز درباره بازاریابی در لینکدین

افزودن به لیست علاقه‌مندی ها
همه چیز درباره بازاریابی در لینکدین

لینکدین با بیش از ۵۹۲ میلیون کاربر، بستر مناسبی برای برقراری ارتباط و ایجاد شبکه است. همه چیز به کسانی که شما می‌شناسید ختم نمی‌شود، بلکه هدف کسانی است که آشنایان شما می‌شناسند. قدرت اصلی لینکدین برای برقراری ارتباط به این شرح است: توانایی بهبود روابط فعلی و رشد شهرت نام تجاری با استفاده از چرخش نام تجاری شما در میان افراد. همچنین لینکدین بهترین شبکه‌ اجتماعی برای جلب مشتری بالقوه (لید) است.اگر راهبرد بازاریابی در لینکدین شما به یک حساب کاربری شخصی، که آن هم مدت‌ها است به‌روز نشده محدود شده است، زمان شروع بازی برای شما فرا رسیده است. 

اگر می‌خواهید مخاطبانتان افزایش پیدا کنند و نتایج آن را در کسب و کارتان مشاهده شود، به یک صفحه‌ شرکت دقیق و با جزییات نیاز دارید.

در واقع، بر اساس اطلاعاتی که Hootsuite از لینکدین منتشر کرده است، صفحه‌  شرکتی کامل، دو برابر بیشتر از صفحات ناکامل بازدیدکننده جذب می‌کند. سازمان‌هایی که حداقل ماهی یک پست منتشر می‌کنند، به طور عمومی شش برابر بیشتر از آن‌ها که این کار انجام نمی‌دهند، دنبال کننده جذب می‌کنند.

چگونه یک صفحه‌ شرکتی لینکدین راه‌اندازی کنیم؟

یک صفحه‌ شرکتی به اعضای لینکدین کمک می‌کند که با کسب و کار، نام تجاری و فرصت‌های شغلی موجود در شرکت شما آشنا شوند. همچنین صفحات شرکتی راهکاری عالی برای بیان تخصص شرکت شما است. برای مثال، صفحه‌ لینکدین HootSuite بیش از ۱۹۰ هزار دنبال کننده دارد که مطالب ارزشمند منتشر شده توسط آن را دنبال می‌کنند. جالب این که این تعداد، ورای تعداد دنبال کنندگان مدیرعامل این شرکت، رایان هولمز با بیش از ۱.۳ میلیون نفر است. رایان هولمز مقالات مرتبط با مدیریت را منتشر می‌کند.

صفحه شرکتی لینکدین در ابتدا به عنوان صفحه‌ فرودی برای نام‌های تجاری به شما می‌رفت. اما این مورد تنها یکی از راه‌های استفاده از لینکدین است، این شبکه مکانی عالی برای کسب نتایج تجاری، افزایش شهرت نام تجاری، انتشار فرصت‌های شغلی و آموزش به مشتریان بالقوه درباره محصولات و خدمات شما است. محتوای غنی و به‌روزرسانی‌های جذاب می‌تواند به تثبیت نام تجاری شما به عنوان شرکتی پیشرو در زمینه‌ کاریتان منجر شود.

حالا به چگونگی بازاریابی در لینکدین می‌پردازیم. توجه داشته باشید که اگر در حال حاضر یک حساب کاربری شخصی در لینکدین ندارید، پیش از ساخت صفحه‌  شرکت، ابتدا بایستی آن را راه اندازی کنید. اگر هنوز یک حساب کاربری در لینکدین نساخته‌اید، می‌توانید راهنمای ساخت صفحه‌ شخصی در لینکدین را مطالعه کرده و بعد از آن دوباره به این مقاله بازگردید.

گام ۱. افزودن نام شرکت

برای ساخت صفحه‌  شرکتی به پرتال راهکارهای بازاریابی در لینکدین (LinkedIn Marketing Solutions portal) بروید و روی دکمه آبی رنگ و بزرگ ساخت صفحه‌ شرکتی کلیک کنید.

نام رسمی شرکت خود را وارد کرده و آدرسی که می‌خواهید کاربران برای دیدن صفحه‌ لینکدین شرکت شما استفاده کنند را انتخاب کنید. این نشانی اینترنتی در آینده قابل تغییر نیست، پس آن را هوشمندانه انتخاب کنید. تیک قسمت سوال آیا شما نماینده‌ رسمی شرکت هستید را بزنید (آن را تأیید کنید) و روی ساخت صفحه کلیک کنید.

لینکدین به طور خودکار صفحه‌ شرکت شما را ایجاد می‌کند. کاری که شما باید انجام دهید این است که جزییات صفحه را تکمیل کنید. در پنجره‌ خوش آمد گویی باز شده روی آماده شروع کلیک کنید.

گام ۲. افزودن تصویر کاور و نشان تجاری

برای نمایش نمایی از کسب و کار خود، تصویر کاور مناسبی را انتخاب کنید. این تصویر باید اندازه‌ ۷۶۸×۱۵۳۶ پیکسل باشد.

از آنجایی که لینکدین شبکه‌ای حرفه‌ای است، نشان تجاری شرکت شما باید به عنوان تصویر حساب کاربری شما در تمامی شبکه‌های اجتماعی دیگر باشد. نشان تجاری شما در حساب کاربری کارمندان شما هم نمایش داده می‌شود. اندازه نشان تجاری شما باید ۳۰۰×۳۰۰ پیکسل باشد.

این مرحله را حتماً انجام دهید! داده‌های لینکدین نشان می‌دهد که بازدید شرکت‌های دارای نشان تجاری شش برابر بیشتر از صفحات بدون نشان تجاری است.

گام ۳. ایجاد توضیحات شرکت

شما می‌توانید توضیحاتی ۲۰۰۰ کاراکتری درباره‌ کار شرکت خود و چرایی اهمیت آن برای کاربران توضیح دهید. این متن بسیار مهم است، به همین دلیل از تیم تولید محتوا و بازاریابی خود بخواهید که متنی قابل توجه بنویسند.

۱۵۶ کاراکتر اول اهمیت بسیار بیشتری هم دارند زیرا در صفحه‌ جستجوی گوگل درباره‌ شرکت شما هم نمایش داده می‌شوند.

در زیر بخش توضیحات شرکت، می‌توانید حداکثر ۲۰ زمینه‌ تخصصی شرکت خود را وارد کنید. این قسمت مانند بخش برچسب‌ها یا کلمات کلیدی عمل می‌کند و به مخاطبان برای یافتن کسب و کار شما در لینکدین کمک می‌کند، بنابراین از این جزییات به راحتی عبور نکنید. از ارائه‌ همه‌ محصولات، خدمات و توانایی‌های شرکت خود در این بخش اطمینان حاصل کنید.

از آنچه باید به نمایش بگذارید مطمئن نیستید؟ کمی در محتوای شبکه‌های اجتماعی جستجو کنید و آنچه مردم درباره‌ شرکت شما و زمینه‌ کاری شما می‌گویند را بخوانید. این بخش را از زاویه دید مشتریان خود بنویسید.

گام ۴. تکمیل جزییات شرکت شما

نشانی اینترنتی وبسایت خود را وارد کنید. شما باید با استفاده از منوهای موجود، جزییاتی نظیر زمینه‌ کاری، اندازه شرکت و نوع شرکت (شامل خیریه، آموزشی و غیره) را وارد کرده و پس از آن سال تأسیس شرکت را وارد کنید.

اگر در حال حاضر در یک گروه لینکدین مرتبط عضو هستید، بد نیست نام آن را در صفحه‌ شرکت خود بیاورید، شما می‌توانید این کار را در بخش مخصوص آن انجام دهید. در غیر این صورت می‌توانید این بخش را خالی بگذارید.

گام ۵. صفحه‌  خود را منتشر کنید

بر روی دکمه‌ انتشار کلیک کرده و صفحه‌ شرکت خود را منتشر کنید.

پیش از آنکه بیشتر جلو بروید، روی دکمه‌ مشاهده‌ نمای کاربری در سمت راست بالای صفحه کلیک کنید تا صفحه را از دید کاربران ببینید. اگر صفحه‌ شما همان چیزی است که به دنبالش بودید، عالی است! اگر نه، روی مدیریت صفحه کلیک کرده و بازبینی‌های لازم را انجام دهید تا به نتیجه‌ دلخواه برسید.

گام ۶. افزودن مدیران صفحه

دلیلی وجود ندارد که این کار را به تنهایی انجام دهید. لینکدین به شما اجازه می‌دهد که سایر کارمندانی که می‌توانند صفحه را مدیریت کنند را بیفزایید.

برای افزودن اعضا، بر روی آیکن من در بالای صفحه‌ لینکدین کلیک کرده و سپس نام شرکت خود را در بخش مدیریت انتخاب کنید.

روی ابزارهای مدیریت در بخش بالایی سمت راست کلیک کرده و سپس به بخش مدیران صفحه بروید. نام اعضای تیم خود را وارد کنید. پیش از افزودن آن‌ها بایستی با آن‌ها در لینکدین در ارتباط بوده باشید تا بتوانید آ‌ن‌ها را به عنوان مدیر اضافه کنید. برای پایان فرآیند روی دکمه‌ ذخیره‌سازی تغییرات کلیک کنید.

گام ۷. بهینه‌سازی، بهینه‌سازی و بهینه‌سازی

حالا که صفحه‌ شرکتی لینکدین خود را ساخته‌اید، زمان آن فرارسیده که از کارایی حداکثری آن اطمینان حاصل کنید. چند راهکار کوتاه در ویدئوی زیر آورده شده است، با استفاده از این راهکارها می‌توانید بهترین روند ممکن را برای صفحه‌ شرکت خود پی بگیرید و تا جای ممکن حرفه‌ای به نظر برسید.

چگونگی راه‌اندازی یک راهبرد بازاریابی در لینکدین

راه‌اندازی یک صفحه‌  شرکتی آسان است اما اجازه ندهید که این آسانی شما را برای به کارگیری راهبردی در جهت دستیابی به حداکثر سود ممکن فریب دهد. به جای فکر کردن به چگونگی جذب کاربران و برقراری ارتباط، به چگونگی استفاده از ابزارهای بازاریابی در لینکدین برای یافتن فرصت‌های جدید رشد کسب و کار فکر کنید.

با توسعه‌ اهدافی هوشمندانه کار را شروع کنید. زیرا بدون صرف زمان مناسب برای تعیین اهداف کاری در ابتدای کار، از دستیابی به اهداف مطمئن نخواهید شد. لینکدین به شیوه‌های مختلفی می‌تواند از کسب و کار شما حمایت کند، بنابراین بایستی بدانید که دقیقاً از کار انجام شده در لینکدین چه انتظاری دارید. آیا می‌خواهید شبکه‌ای برای فروش برپا کنید؟ خود را به عنوان شرکتی پیشرو تثبیت کنید؟ استعدادهای برتر در زمینه کاری خود را استخدام کنید؟

چه بخواهید همه‌ جوانب را پوشش دهید و چه فقط بر یکی از موارد متمرکز شوید، باید اهداف خود را برای کار تعیین کنید. سپس میزان کار مورد نیاز برای رسیدن به آن را در خواهید یافت. اهداف هوشمندانه به معنی اهدافی دقیق، قابل اندازه‌گیری، دست یافتنی، مرتبط و زمان‌دار است.

به یاد داشته باشید که حتی اگر هدف شما بازاریابی در لینکدین هم نباشد، با انتخاب هدف و برنامه‌ریزی برای راهبرد اطلاعات ارزشمندی درباره‌ کسانی که در حال حاضر با شما در ارتباط هستند و چگونگی ارتباط آن‌ها در کانال‌های اجتماعی خواهید یافت.

اگر هنوز اطلاعات دقیقی از مخاطبان خود و شخصیت آن‌ها ندارید، زمان مناسبی برای جمع‌آوری اطلاعات است. دانستن این که چه کسی هدف کار شماست، کلید اصلی برای ارائه‌ مناسب کسب و کارتان است. اگر از لینکدین برای استخدام استفاده می‌کنید، نیازهای کارمندان و نامزدهای استخدام را هم بررسی کنید.

نکات و ایده‌های بازاریابی در لینکدین

ساخت یک صفحه‌ شرکتی به این معنا نیست که دنبال کنندگان خود به خود خواهند آمد. شما می‌توانید شانس خود برای موفقیت را با استفاده از راهبردها و نکات افزایش دنبال کننده، چند برابر کنید.

 1. تشویق کارمندان به ارتباط با صفحه‌ لینکدین شرکت

همکاران و کارمندان شما بهترین منابع برای آغاز رشد مخاطبان هستند. به گفته لینکدین، کارمندان به طور متوسط ۱۰ برابر بیشتر از شرکت ارتباطات دسته‌اول دارند. همچنین شرکت‌هایی که برنامه‌های طرفداری مناسبی را برای کارمندان پیاده سازی می‌کنند نیز ۵۸ درصد بیشتر استعدادها را به خود جلب کرده و ۲۰ درصد بیشتر آن‌ها را استخدام می‌کنند.

کارمندان مهم‌ترین طرفداران شما هستند، و با افزودن آن‌ها به عنوان دنبال کننده، می‌توانید از شبکه‌ آن‌ها برای توسعه‌ دسترسی شرکت خود استفاده کنید. کارمندان را به افزودن موقعیت شغلی خود در حساب کاری لینکدین شخصیشان تشویق کنید. به این ترتیب به صفحه‌ شرکت شما در حساب کاربری آن‌ها لینک داده می‌شود و پروفایل آن‌ها در صفحه‌ شرکت شما به نمایش در می‌آید.

 1. انتشار محتوای ارزشمند

 بهترین راه برای افزایش مخاطبان و نگه‌داشتن آن‌ها، ارزش قائل شده برای آن‌ها با انتشار مقالات و به‌روزرسانی‌ها منظم است. لینکدین توصیه می‌کند که حداقل هفته‌ای یکبار صفحه‌ خود را به‌روز کنید. به علاوه‌ نمایش مطالب شما در صفحه‌ شرکت، این مقالات برای دنبال کنندگان شما هم به نمایش در خواهد آمد.

اگر پست وبلاگی و یا مقاله‌ای از یک منبع دیگر را دیده‌اید که به نظرتان برای دنبال کنندگان سودمند است، می‌توانید آن را هم منتشر کنید. حتی اگر محتوا تولید خودتان نباشد هم به مخاطبان خود نشان می‌دهید که متوجه تغییرات جدید در زمینه‌ کاری خود هستید. این کار همچنین می‌تواند به برقراری ارتباط با سایر شرکت‌های همکار منجر شود. مطمئن شوید که برای پست‌های منتشر شده ارزش و اعتبار مناسبی قائل می‌شوید و به کپی کردن مطلق آن‌ها بسنده نکنید.

برای اشتراک گذاری عمیق‌تر موارد تخصصی، انتشار مقاله در پلتفرم انتشار لینکدین را امتحان کنید. شما می‌توانید به جای استفاده از محتوای تولید برای سایر شبکه‌های اجتماعی و یا وبسایت خود، مقالاتی را منتشر کنید که به طور اختصاصی برای لینکدین ساخته شده‌اند. می‌توانید مقالات را به طور اختصاصی در صفحه‌  لینکدین خود منتشر کنید اما تیم مدیریتی و چهره‌های کلیدی شرکت شما هم می‌توانند این مقالات را در حساب کاربری خود منتشر کرده و حضور شرکت شما در شبکه‌ی اجتماعی را تقویت کنند تا بتوانید برای بازاریابی در لینکدین خود موفق‌تر عمل کنید.

 1. استفاده از رسانه‌های غنی

بله، لینکدین در درجه‌ اول برای امور تجاری است، اما باز هم نیاز دارید که محتوایی عالی منتشر کنید، انتشار محتوای متنی خالی راه درستی برای تولید محتوا نیست. بر اساس داده‌های لینکدین، پستی که شامل یک تصویر است ۹۸ درصد نظرات بیشتری را به خود جلب می‌کند.

اگر یک کانال یوتیوب دارید، ویدئوهای آن را در لینکدین لینک کنید. برخلاف سایر رسانه‌های اجتماعی که برای نمایش خودکار ویدئوها باید ویدئو را در آن‌ها آپلود کنید، در لینکدین ویدئوهای یوتیوب به صورت خودکار پخش می‌شوند و به همین دلیل هم قادرند نرخ اشتراک‌گذاری شما را تا ۷۵ درصد افزایش دهند.

 1. بهره‌گیری از گروه‌های لینکدین

حضور فعال در یک گروه لینکدین می‌تواند به شما و کسب و کار شما کمک کند که ارتباطی حرفه‌ای و تجاری برقرار کنید، خصوصاً اگر اعضای گروه، خارج از حلقه‌ اصلی آشنایان شما نظیر کارمندان فعلی، هم‌کلاسی‌ها و همکارانتان باشند. حضور در بحث‌های گروهی می‌تواند به جذب مخاطبین بیشتر به صفحه‌ شرکت شما منجر شود.

برای یافتن گروهی از کاربران که با اهداف بازاریابی در لینکدین شما هم‌راستا هستند، از بخش امکانات جستجو در بالای صفحه‌ خانه استفاده کرده و گروه‌های پیشنهادی توسط لینکدین را مشاهده کنید. همچنین شما می‌توانید یک گروه جدید بر مبنای زمینه‌ کاری خود ایجاد کنید. اگر در یک انجمن عضو هستید، بررسی کنید که آیا گروه به طور اختصاصی برای اعضای انجمن است یا نه، اگر فقط برای اعضاست، مرجعی عالی برای برقراری ارتباط فنی و توسعه‌ی آن است. برای مثال مؤسسه‌ تبلیغات کلیکی امریکا، یک گروه لینکدین را با ۶۹ هزار عضو پشتیبانی می‌کند. در این گروه بحث‌هایی تخصصی انجام می‌شود که برخی از آن‌ها تا ماه‌ها به طول می‌انجامد.

اگر یک گروه می‌سازید و یا به یک گروه ملحق شده‌اید که فعالیت جدی کنید، می‌توانید آن را به بخش گروه‌های صفحه‌ خود اضافه کنید. برای این کار، بر روی آیکون من در بالای صفحه‌ لینکدین کلیک کرده و در بخش مدیریت، صفحه‌ شرکت خود را انتخاب کنید.

زبانه بررسی کلی را از منوی بالا باز کرده و به بخش گروه‌های ویژه بروید. نام گروه مورد نظر را بنویسید، پس از نوشتن چند حرف، اسم گروه نمایش داده می‌شود. شما می‌توانید حداکثر سه گروه را به این بخش اضافه کنید.

 1. صفحه‌های ویترینی را امتحان کنید

صفحات ویترینی عملکردی مشابه با زیردامنه برای صفحه‌ شرکتی دارند. این صفحات به شما اجازه می‌دهند که زمینه‌های تخصصی کسب و کار خود نظیر یک نام تجاری خاص یا فناوری‌های در حال توسعه را معرفی کنید.

اعضای لینکدین اگر به جنبه خاصی از کار شما علاقه‌مند باشند، می‌توانند انتخاب کنند که یک یا چند صفحه را دنبال کنند. شما می‌توانید به صورت پیش‌فرض تا ۱۰ صفحه‌ ویترینی ایجاد کنید. اگر به تعداد بیشتری نیاز داشته باشید می‌توانید درخواست خود را برای لینکدین ارسال کنید.

برای ساخت یک صفحه‌  ویترینی، روی آیکن من در بالای صفحه کلیک کنید، سپس در بخش مدیریت نام صفحه‌ شرکت خود را انتخاب کنید.

در بخش بالایی، روی ابزار مدیریتی کلیک کنید، سپس گزینه‌ ساخت یک صفحه‌ ویترینی را انتخاب کنید.

مثالی از این مورد، شرکت ادوبی است، این شرکت پنج صفحه‌ ویترینی برای هدف قرار دادن مخاطبان مختلف ایجاد کرده است.

با این که تعداد دنبال‌کنندگان صفحه‌ شرکت ادوبی بیش از ۸۸۷ هزار نفر هستند، صفحات ویترینی دنبال‌کنندگان بین ۵ تا ۶۴ هزار نفر دنبال‌کننده دارند. این موارد بسیار کم‌تر از تعداد کل دنبال کنندگان ادوبی هستند اما این افراد، به‌روزرسانی‌ها و اخبار مرتبط با یک زمینه کاری خاص در میان محصولات ادوبی را دریافت می‌کند، این اطلاعات برای برقراری ارتباطی ارزشمند کاربردی است.

 1. با ابزارهای چند زبانه جهانی شوید

اگر مشتریانی دارید و یا می‌خواهید به دنبال مشتریانی بروید که هم زبان با شما نیستند، می‌توانید صفحات توضیحات خود را با ۲۰ زبان دیگر منتشر کنید. در این حالت توضیحات مناسب برای هریک از اعضای لینکدین بر مبنای تنظیمات زبانی انتخاب شده توسط کاربر نمایش داده می‌شود. همچنین می‌توانید نحوه‌ نمایش نام شرکت خود را هم بر مبنای زبان کاربر تنظیم کنید.

زمانی که محتوا و یا به‌روزرسانی منتشر می‌کنید، می‌توانید آن‌ها را به چند زبان در لینکدین قرار داده و به دنبال کنندگان اجازه دهید که محتوا را به زبان مورد نظر خودشان مشاهده کنند. این روش، راهکاری عالی برای افزایش اعتبار در میان اعضای لینکدین از اقصی نقاط جهان است و به آن‌ها نشان می‌دهد که شما به کار با آن‌ها اهمیت می‌دهید و نیازهای آن‌ها را در اولویت قرار می‌دهید.

 1. درک الگوریتم لینکدین

در حالی که بسیاری از شبکه‌های اجتماعی الگوریتم خود را به شکل مخفی نگاه می‌دارند، لینکدین اطلاعات کمی از نحوه‌ کار الگوریتم خود را منتشر کرده است. به طور خلاصه لینکدین به این شکل محتوای شما را امتیازدهی و رتبه‌بندی می‌کند.

 1. یک ربات احتمال اسپم، کم کیفیت و یا ضعیف بودن محتوای شما را بررسی می‌کند. راهکار؟ کیفیت اهمیت زیادی دارد، خصوصاً زمانی که به دنبال رتبه‌ای بالا باشید.
 2. الگوریتم میزان تعامل اولیه‌ کاربر را اندازه‌گیری می‌کند. آیا پست شما لایک و اشتراک زیادی را جذب می‌کند؟ خوب است. آیا کاربران آن را از صفحه‌ کاربری خود حذف می‌کنند و یا آن را به عنوان اسپم معرفی می‌کنند؟ چندان جالب نیست! باز هم تأکید می‌کنیم که کیفیت نکته‌ کلیدی است اما مرتبط بودن محتوا هم مهم است. مطمئن شوید که محتوای شما به گونه‌ای با مخاطبان سخن می‌گویند که آن‌ها را به تعامل وا می‌دارد، نه حذف محتوا از صفحه.
 3. الگوریتم چک‌های بیشتری را برای بررسی اسپم بودن و نیز اعتبار محتوای تولیدی برای حساب کاربری و شبکه شما انجام ‌می‌دهد. تعامل در این بخش نیز نقشی اساسی دارد.
 4. ویراستار انسانی محتوا را بررسی کرده و درباره‌ ادامه‌ نمایش، عدم نمایش و حتی نمایش بیشتر محتوا تصمیم می‌گیرد.

البته همه چیز همواره به این سادگی نیست. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ جزییات و راهبردهای آشنایی با الگوریتم لینکدین، مقاله‌ ما با عنوان الگوریتم لینکدین چگونه کار می‌کند (و چگونه به شما کمک می‌کند) را مطالعه کنید.

 1. بهره‌گیری از بازاریابی در لینکدین

اعضای لینکدین شبکه‌ای ایجاد می‌کنند که دارای اطلاعات جزئی از مشاغل مورد علاقه، همکاران و مهارت‌های آن‌ها است. این موضوع بدین معنی است که لینکدین با اتخاذ تصمیمات راهبردی دقیق و متمرکز در رسانه‌های اجتماعی و با کمک به کارگیری تبلیغات، ظرفیت‌های موجود را به بهترین شکل ممکن هدف قرار می‌دهد.

لینکدین چندین پیشنهاد قابل اجرا را به عنوان راهکارهای تبلیغاتی ارائه می‌دهد. این موارد عبارتند از:

 •       محتوای اسپانسری: تشدید نمایش محتوای شما در جهت نمایان شدن برای مخاطبانی، بیش از آن‌ها که به طور معمول صفحه‌ شما را می‌بینند.
 •       تبلیغات متنی: تبلیغات کلیکی و نمایشی متنی در صفحه‌ اول لینکدین، صفحات حساب کاربری، صفحات گروه‌ها، صفحه‌ نتایج جستجو و غیره وجود دارد.
 •       پست الکترونیک درونی اسپانسری: این تبلیغات مشابه بازاریابی ایمیلی هستند اما در این حالت پیام و ایمیل شما در درون لینکدین ارسال می‌شوند. این روش به شما کمک می‌کند که تبلیغاتی خاص را به دست اعضای لینکدین برسانید. پیام‌ها فقط زمانی به دست اعضا می‌رسند که در لینکدین آنلاین باشند تا توجه آن‌ها را جلب کنند.

جان ام. هانتسمن استاد دانشکده کسب و کار دانشگاه یوتا از تبلیغات پست الکترونیک داخلی برای کمپین جذب دانشجویان ممتاز رشته‌ مدیریت بازرگانی استفاده کرد. با استفاده از این روش، نرخ باز شدن ایمیل ارسالی توسط افراد دریافت کننده‌ پیام ۲۷.۵ درصد افزایش یافت و نرخ تبدیل برای ارسال اطلاعات ۷۱ درصد بیشتر شده است.

این موارد فقط روش‌های تبلیغاتی قابل انجام توسط خود کاربر است. علاوه بر این‌ها، لینکدین امکان تبلیغات محصولات فروشی را از طریق پلتفرم تبلیغاتی و یا همکاران بازاریابی در لینکدین ، عرضه می‌کند. 

 1. از لینکدین آنالیتیکس بیاموزید

پژوهش‌های لینکدین نشان می‌دهند پست‌هایی که صبح منتشر می‌شوند تعامل بیشتری را بر می‌انگیزند، پس از آن‌ها نیز پست‌های پس از ساعت کاری بیشترین تعامل را دارند. این مورد نقطه‌ شروعی عالی برای تنظیم زمان‌بندی انتشار محتوا است، اما آمار متوسط همواره برای کار شما منجر به بهترین نتیجه نخواهند شد.

خوشبختانه، لینکدین تجزیه و تحلیل‌هایی دقیق را برای کمک به شما در آگاهی از نوع محتوای مورد توجه دنبال‌کنندگان، آشنایی با توزیع جمعیتی آن‌ها، پیگیری ترافیک و فعالیت آن‌ها در صفحه‌ شرکت را ارائه می‌دهد.

برای دسترسی به لینکدین آنالیتیکس مسیر زیر را دنبال کنید:

پس از کلیک بر روی آیکن من در بالای صفحه‌  لینکدین، در بخش مدیریت صفحه‌ شرکتی خود را انتخاب کنید. روی زبانه آنالیتیکس کلیک کرده و بخش بازدیدکنندگان، به‌روزرسانی‌ها یا دنبال‌کنندگان را انتخاب کنید. پیگیری کسانی که از صفحه‌ شرکت شما استفاده کردند و بررسی چگونگی تعامل آن‌ها با محتوای شما پس از مشاهده، به شما اجازه می‌دهد که راهبرد تجاری خود را بر اساس داده‌های واقعی بهبود دهید و میزان اثرگذاری شبکه‌های اجتماعی کسب و کار خود را به حداکثر برسانید.

برای آشنایی با دیگر روش‌های بازاریابی در لینکدین ، مقاله‌ چگونگی نوسازی یک کسب و کار با لینکدین را مطالعه کنید. حتی اگر به تازگی هم اهداف تجاری خود را در لینکدین آغاز کرده باشید، این نکات ارزش بسیار زیادی دارند.

علاوه بر همه‌ این موارد به یاد داشته باشید که لینکدین شبکه‌ای حرفه‌ای است که به شما اجازه می‌دهد برای شرکت خود اعتبار بسازید، شبکه‌ای عالی را ایجاد کنید و نظرات کارشناسی افراد حرفه‌ای در زمینه‌ کاری خود را بشنوید. لینکدین ابزاری ارزشمند برای بازاریابی اجتماعی شما است، بنابراین از فرصت‌های ایجاد شده توسط آن استفاده‌ کامل را ببرید.

شما می‌توانید با استفاده از ابزارهای ارائه شده توسط Hootsuite به طور همزمان صفحه‌ شرکتی لینکدین و سایر کانال‌های اجتماعی خود را مدیریت کنید. به این ترتیب با استفاده از یک پلتفرم می‌توانید زمان‌بندی و اشتراک محتوای خود (شامل محتوای ویدئویی) و نحوه‌ تعامل کاربران را مدیریت کنید. از همین امروز شروع کنید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)
۰ ۰ votes
امتیازدهی به مقاله
5/5 - (1 امتیاز)
تاریخ انتشار: 15 تیر, 1398
آخرین ویرایش: ۷ مرداد, ۱۳۹۸
منبع: hootsuite
   اشتراک گذاری

  خدمات شبکه های اجتماعی

  شبکه‌های اجتماعی بهترین نقطه برای شروع بازاریابی آنلاین هر کسب‌وکاری است. استفاده از شبکه‌های اجتماعی در ایران همیشه محبوب بوده است؛ و با تقریب خوبی می‌توان گفت همه ایرانیان دارای گوشی هوشمند، حداقل در یکی از شبکه‌های اجتماعی محبوب عضو هستند. دپارتمان خدمات شبکه‌های اجتماعی دیاکوبین، برنامه‌های ویژه‌ای برای توسعه کسب‌وکار شما در شبکه‌های اجتماعی تدارک دیده است. مدیریت صفحات شما در شبکه‌های اجتماعی گوناگون، از جمله اینستاگرام و لینکدین، و همچنین طراحی و برنامه‌ریزی کمپین‌های شبکه‌های اجتماعی با بهره بردن از روش‌هایی مانند اینفلوئنسر مارکتینگ، از جمله خدماتی است که در این دپارتمان در اختیار شما قرار داده می‌شود.

  خدمات شبکه های اجتماعی
  نظرات کاربران (0)
  اشتراک
  اطلاع از
  guest
  0 نظرات
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Would love your thoughts, please comment.x