بهترین زمان برای پست گذاشتن در فیس‌بوک، اینستاگرام، توییتر و لینکدین

افزودن به لیست علاقه‌مندی ها
بهترین زمان برای پست گذاشتن در فیس‌بوک، اینستاگرام، توییتر و لینکدین

آیا واقعاً زمان مناسبی برای پست گذاشتن در شبکه‌های اجتماعی وجود دارد؟ بله. بهترین زمان برای پست گذاشتن در شبکه‌های اجتماعی، زمانی است که احتمال دیدن پست‌ها توسط مخاطبین شما زیاد است و آن‌ها را درگیر می‌کند. یک پست در زمان مناسب می‌تواند منجر به لایک، کامنت، اشتراک و کلیک‌های بیشتر شود.

ولی زمان‌بندی مناسب با توجه به صنعت و مخاطبین خاص شما متفاوت است.

بنابراین، با استفاده از داده‌های ابزار unmetric ، ما اطلاعات کاملی را از ۳۰۰ برند در شبکه‌های اجتماعی گرد‌آوری کردیم و نتایج را به دو صنعت  B2B و B2C تقسیم کردیم.

ما توانستیم بهترین زمان و بهترین روز را برای ارسال پست در فیس بوک، توییتر و اینستاگرام بدست آوریم.

در حالت کلی، اطلاعات ما نشان می‌دهد که بهترین زمان برای پست گذاشتن در شبکه‌های اجتماعی بین ساعت ۹ تا ۱۲ صبح است. قطعاً اوایل هفته کاری (شنبه تا سه شنبه) است. این موضوع بدون در نظر گرفتن این نکته است که شما در طبقه‌بندی B2B یا B2C هستید.

بهترین زمان برای پست گذاشتن در فیس‌بوک

در سال ۲۰۱۹، فیس بوک الگوریتم News Feed خود را تغییر داد تا «تعامل معنی‌دار» از خانواده و دوستان را بر اساس محتوا از برندها در اولویت قرار دهد. ناشران برند در این پلتفرم امروزه بیشتر از هر زمان دیگری انتقال محتوای ارگانیک به مشتریان خود را چالش‌برانگیز احساس می‌کنند.

گذشته از ایجاد محتوای باکیفیت، یکی از موثرترین تاکتیک های نتیجه گرفتن از الگوریتم، اطمینان از ارسال پیام در زمان مناسب است.

اما بهترین زمان برای پست گذاشتن در فیس‌بوک چه زمانی است؟ به موارد زیر دقت کنید.

برندهای B2B

بهترین زمان برای پست گذاشتن در فیس‌بوک بین ساعات ۹ صبح تا ۲ بعدازظهر است. مخصوصاً در روزهای سه‌شنبه، چهارشنبه یا پنج‌شنبه به وقت شرق آمریکا.

بخش مجزا: بعضی از پست‌های ویروسی ممکن است داده‌ها را دچار انحراف کنند. هرچند که آن‌ها یک گواهی بر این موضوع هستند که چه نوع ترافیک ارگانیکی را شما می‌توانید در هنگام به اشتراک گذاشتن مطالب خوب با زمان‌بندی مناسب به دست آورید. آن‌ها در ادامه ببینید: تمامی ساعت‌ها برمبنای ساعت نیمه شرقی آمریکای شمالی موسوم به EST  است.

Oracle، ۵ ژانویه، ۲۰۱۸، ۹ شب.

VMware، ۲۵ سپتامبر، ۲۰۱۸، ۴ بعدازظهر.

VMware، ۲۷ سپتامبر، ۲۰۱۸، ۱ بعدازظهر.

UPS، ۵ دسامبر، ۲۰۱۸، ۱۱ صبح.

UPS، ۱۷ دسامبر، ۲۰۱۸، ۱۱ صبح.

UPS، ۱۴ نوامبر، ۲۰۱۸، ۱۱ صبح.

برندهای B2C

بهترین زمان برای پست گذاشتن در فیس‌بوک ساعت ۱۲ شب در روز دوشنبه، سه‌شنبه یا چهارشنبه است. در ایران باید شنبه یک‌شنبه و دوشنبه را جایگزین کرد.

نکاتی که باید برای گذاشتن پست در فیس‌بوک در نظر بگیرید

 • ۷۴ درصد از کاربران فیس‌بوک هر روز سایت را چک می‌کنند، بیشتر از هر شبکه اجتماعی دیگر.
 • ۸۸ درصد از کاربران فیس‌بوک با موبایل سایت را چک می‌کنند.

مثل همیشه، شما باید تمام این نتایج را برای خودتان امتحان کنید و نتیجه را بررسی کنید. از اطلاعات مشارکتی از دیدگاه صفحه فیس‌بوک یا دیگر ابزارهای اندازه‌گیری مانند Hootsuite Analytics استفاده کنید تا مشخص کنید که چه چیزی برای شما بهترین است.

بهترین زمان برای پست‌گذاشتن در توییتر

طول عمر مفید یک توییت بسیار کوتاه است، فقط ۱۸ دقیقه. بنابراین زمان‌بندی مناسب برای این شبکه اجتماعی بسیار ضروری است. شما کمتر از ۲۰ دقیقه فرصت دارید تا اطمینان حاصل کنید که محتوای شما به دست افراد مناسب می‌رسد!

اما بهترین وقت برای پست گذاشتن در توییتر چه زمانی است؟

برندهای B2B

بهترین زمان برای پست گذاشتن در توییتر بین ساعات ۹ صبح و ۴ بعدازظهر است و در روزهای دوشنبه یا پنج‌شنبه (برای ایران شنبه و چهارشنبه)، با تاکید بر ۱۱ صبح تا ۱ بعدازظهر به وقت شرق آمریکا.

برندهای B2C

بهترین زمان برای پست گذاشتن در توییتر بین ساعات ۱۲ تا ۱ شب از دوشنبه تا چهارشنبه (برای ایران شنبه تا سه شنبه) است.

این آمار با تأکید خاصی روی روز‌های عادی دارد از این رو مناسبت‌های خاص و یا رویداد‌های خاص مانند مسابقات فوتبال پر طرفدار را از آن حذف کرده‌ایم.

نکاتی که باید برای پست گذاشتن در توییتر در نظر گرفت

 • ۴۶ درصد از کاربران آمریکایی توییتر، حداقل یکبار در روز سایت را چک می‌کنند
 • ۸۰ درصد از کاربران توییتر نوجوانان هستند (این آمار در ایران احتمالا کاملا بر عکس است)
 • ۸۰ درصد از کاربران توییتر آمریکایی نیستند. این پلتفرم با ۳۳ زبان زنده دنیا فعالیت می‌کند.

از این اطلاعات به عنوان نقطه شروع استفاده کنید، برای پست‌های خود برنامه زمان‌بندی متفاوت در نظر بگیرید و نتایج را با هم مقایسه کنید.

بهترین زمان برای پست گذاشتن در اینستاگرام

از آنجایی که اینستاگرام برای برندها روز به روز مهم‌تر و باارزش‌تر می‌شود، ما یک بخش جدا به بهترین زمان برای پست گذاشتن در اینستاگرام اختصاص دادیم. به همین دلیل، ما اطلاعات ۲۵۸.۹۵۶ پست و ۲۰ حساب کاربری‌های اینستاگرام در شمال آمریکا را از ۱۱ صنعت متفاوت بررسی کردیم.

نتایج با توجه به هر صنعت بسیار متفاوت بود. در کمال تعجب، صنعت غذا بیشترین تاثیر را در ساعت ۱۲ شب می‌پذیرفت، در حالی که سازمان‌های تحصیلی بهترین نتایج خود را بین ساعات ۴ تا ۵ بعدازظهر دریافت کردند.

زمانی که ما پست‌های خود Hootsuite را در سال ۲۰۱۸ بررسی کردیم، به این نتیجه رسیدیم که بهترین زمان برای پست گذاشتن در اینستاگرام بین ساعات ۱۲ تا ۱ بعدازظهر در روزهای دوشنبه تا جمعه است (برای ایران شنبه تا چهارشنبه).

الگوریتم اینستاگرام برای ساختن فید قابل مشاهده شما، از «مطالب اخیر» حمایت می‌کند. این موضوع کاملاً دقیق نیست اما به گونه‌ای طراحی شده است تا جدیدترین مطالبی را که به آن‌ها علاقه‌مندید در اختیارتان قرار دهد.

این بدین معنی است که احتمال اینکه پست‌های جدید در صفحه شما ظاهر شوند بیشتر است، فرقی ندارد که شما چند بار صفحه را به روز رسانی می‌کنید. بنابراین، باید مطمئن شوید که پست‌های شما «اخیراً» در زمانی روی سایت قرار گرفته‌اند که احتمال آنلاین بودن فالورهای شما بالا است.

بهترین زمان برای پست گذاشتن در لینکدین

API لینکدین به ما اجازه نمی‌دهد تا اطلاعات ارتباط و درگیر شدن مشتریان با توجه به ساعات شبانه‌روزی جمع‌آوری کنیم، اما ما توانستیم تا بهترین روز هفته را برای پست گذاشتن در لینکدین پیدا کنیم. همراه با داده‌ها و اطلاعات داخلی خودمان درباره اینکه چه زمانی Hootsuite بیشترین فعالیت را در لینکدین کسب می‌کند، می‌توانیم موارد زیر را بیان کنیم:

 • بهترین زمان برای پست گذاشتن در لینکدین در ساعات ۷:۴۵ صبح، ۱۰:۴۵ صبح، ۱۲:۴۵ ظهر و ۵:۴۵ بعدازظهر است.
 • بهترین زمان برای برند‌های B2B برای پست گذاشتن در لینکدین روز چهارشنبه (بلافاصله بعد از روز سه‌شنبه است).
 • بهترین زمان برای پست گذاشتن برندهای B2C در لینکدین روزهای دوشنبه و چهارشنبه است.

آماندا وود، رهبر بازاریابی اجتماعی Hootsuite می‌گوید: «تیم اجتماعی Hootsuite در بازه‌ای ۴۵ دقیقه‌ای پست می‌گذارند، زیرا اکثر برندها در ساعت مشخص پست می‌گذارند».

و این موضوع یک نکته جالب را مشخص می‌کند. زمانی که شما در مورد بهترین یا محبوب‌ترین زمان برای پست گذاشتن می‌شنوید، ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که نتایج را بر اساس جدول برنامه‌ریزی متفاوتی امتحان و اندازه‌گیری کنید.

آیا فکر می‌کنید که مخاطبین شما فقط آخر هفته‌ها که در خانه مشغول استراحت هستند، مطالب شما را بررسی می‌کنند؟ روزهای کاری را نیز امتحان کنید. نتایج ممکن است شما را هیجان‌زده کند.

بله، شاید دامنه گسترده‌ای از مخاطبین شما آخر هفته‌ها آنلاین باشند، اما آیا رقبای شما در همان زمان‌ها مطالب بسیاری را بارگذاری نمی‌کنند؟ شما ممکن است با پست گذاشتن در ساعات غیر از شلوغی و زمانی که رقابت پایین است بتوانید سود زیادی به دست آورید.

نکاتی که باید برای گذاشتن پست در لینکدین در نظر بگیرید

 • ۵۰ درصد از جمعیت آمریکا با مدرک کالج از لینکدین استفاده می‌کنند
 • ۴۵ درصد از کاربران لینکدین مدیران عالی‌رتبه هستند
 • ۵۷ درصد استفاده از لینکدین با تلفن همراه است

چگونه بهترین زمان برای پست گذاشتن در شبکه‌های اجتماعی را پیدا کنیم

مخاطبین خود را بشناسید

چه رده سنی دارند؟ کجا زندگی می‌کنند؟ ارتباطات آن‌ها چگونه است؟ شغل آن‌ها چیست؟ چالش‌ها و نقاط ضعف آن‌ها چیست؟ از چه شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند؟ آیا آن‌ها مطالب را با کامپیوتر یا تلفن‌همراه خود بررسی می‌کنند؟

این سوالات از مدل سوالاتی هستند که به منظور یافتن بهترین برنامه‌ریزی زمانی برای پست گذاشتن باید جواب آن‌ها را پیدا کنید. این دسته از سوالات سوالاتی است که در تدوین پرسونای مشتری به آنها پاسخ می‌گوییم.

از یک محتوای مشابه برای امتحان کردن زمان‌های متفاوت استفاده کنید

همانند یک تجربه خوب، شما باید برای اندازه‌گیری صحیح نتایج حتماً تداوم داشته باشید. زمانی که ساعات مختلف را امتحان می‌کنید، از مطالب مشابه و یکسان استفاده کنید. به این ترتیب، کمتر از یک پست جذاب که در ساعات اوج ترافیک به اشتراک گذاشته می‌شود، باعث کاهش نتایج نخواهد شد.

موقعیت را در نظر بگیرید

اگر شما یک رسانه اجتماعی جهانی دارید، می‌توانید تنظیمات مختلف رسانه‌های اجتماعی را برای مناطق متفاوت ایجاد کنید. یا صرفاً برای تعامل ۲۴ ساعته مطالب را در طول ساعات شبانه روزی برنامه ریزی و ارسال کنید.

نکته مهم فقط مکان است. اگر ساعت ۶ بعدازظهر روز پنج‌شنبه زمان مناسبی برای پست گذاشتن برای یک برند خاص است، این یعنی ساعت ۶ بعدازظهر برای مشتری زمان خوبی است، نه اینکه حتماً زمان خوبی برای برند است.

مراقب رقابت خود باشید

چه زمانی رقبای شما بیشترین تعداد لایک، کامنت، به اشتراک گذاری، جواب و عکس‌العمل را دریافت می‌کنند؟

آن زمان‌ها را نیز بر خلاف برنامه‌ زمانبندی خود امتحان کنید. آیا شما هم ظهرهای روز تعطیل بیشترین آمار را دارید؟ یا زمانی که رقبای شما در روزهای تعطیل فعالیتی نمی‌کنند، شما بهترین بازخورد را کسب می‌کنید؟

شما همچنین باید یادداشتی از آنچه رهبران صنعت شما انجام می‌دهند همیشه به همراه داشته باشید. اگر شما در یک کمپانی کوچک فعالیت می‌کنید، از یک سازمان بزرگتر با استراتژی‌های اجتماعی پیچیده‌تر الگو بگیرید. احتمال اینکه آنان زمان و منابع کافی برای انتشار دادن برنامه زمانبندی خود داشته باشند بسیار بالا است. سرنخ‌های خود را از رهبران دریافت کنید، اما همیشه برای یافتن بهترین نتایج آزمایش و امتحان کنید.

به امتحان کردن و بهبود بخشیدن ادامه دهید

به خود مغرور نشوید. بهترین زمان‌هایی را که برای شما موثر است، پیدا کنید، اما هیچ‌وقت از امتحان کردن دست برندارید. عادت‌های مخاطبین و الگوریتم‌های شبکه‌های اجتماعی تغییر می‌کنند.

مطمئن شوید که گزارش‌های شبکه‌های اجتماعی خود را دنبال می‌کنید تا متوجه شوید که چه زمانی بهترین بازخورد را برای پست گذاشتن در شبکه‌های اجتماعی دریافت کرده‌اید. و مشخص کنید که در چه بازه زمانی قرار است تجربیات خود را بر روی شبکه‌های اجتماعی پیاده کنید.

۴.۵/۵ - (۲ امتیاز)
۰ ۰ votes
امتیازدهی به مقاله
4.5/5 - (2 امتیاز)
تاریخ انتشار: 25 آذر, 1398
آخرین ویرایش: ۳ آذر, ۱۳۹۸
منبع: blog.hootsuite
   اشتراک گذاری

  تحصیلاتم در ادبیات فارسی بوده است و علاقه‌ام نیز. از این رو نوشتن را برای خود هم روشی برای امرارمعاش انتخاب کرده‌ام و هم راهی برای آرام شدن و لذت بردن. در دیاکوبین وظیفه نوشتن آکادمی تولید محتوا و همین طور مقالات مربوط به دیجیتال مارکتینگ و طراحی تجربه کاربری را برعهده دارم. پدیده‌هایی که هر روز برای آن مطالعه می‌کنم و شوقم به آنها بیشتر می‌شود.

  خدمات شبکه های اجتماعی

  شبکه‌های اجتماعی بهترین نقطه برای شروع بازاریابی آنلاین هر کسب‌وکاری است. استفاده از شبکه‌های اجتماعی در ایران همیشه محبوب بوده است؛ و با تقریب خوبی می‌توان گفت همه ایرانیان دارای گوشی هوشمند، حداقل در یکی از شبکه‌های اجتماعی محبوب عضو هستند. دپارتمان خدمات شبکه‌های اجتماعی دیاکوبین، برنامه‌های ویژه‌ای برای توسعه کسب‌وکار شما در شبکه‌های اجتماعی تدارک دیده است. مدیریت صفحات شما در شبکه‌های اجتماعی گوناگون، از جمله اینستاگرام و لینکدین، و همچنین طراحی و برنامه‌ریزی کمپین‌های شبکه‌های اجتماعی با بهره بردن از روش‌هایی مانند اینفلوئنسر مارکتینگ، از جمله خدماتی است که در این دپارتمان در اختیار شما قرار داده می‌شود.

  خدمات شبکه های اجتماعی
  نظرات کاربران (0)
  اشتراک
  اطلاع از
  guest
  0 نظرات
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Would love your thoughts, please comment.x