مواردی که باید هنگام خرید دامنه منقضی شده در نظر بگیرید

افزودن به لیست علاقه‌مندی ها
مواردی که باید هنگام خرید دامنه منقضی شده در نظر بگیرید

قبل از شروع بحث بهتر است به این نکته توجه کنید که هرگز یک دامنه منقضی شده را به خاطر این که احساس می‌کنید معامله خوبی است یا نام خاصی دارد خریداری نکنید. همه دامنه‌های منقضی شده با هم برابر نیستند. خرید برخی از آنها یک تصمیم وحشتناک است که ممکن است کسب و کار شما را نابود کند. بنابراین قبل از خرید دامنه منقضی شده تحقیقات زیادی روی آن انجام دهید. در ادامه به برخی از نکات و مواردی که باید در زمان خرید به آنها توجه کنید اشاره کرده‌ایم.

این نکته را در نظر داشته باشید که همه فاکتورهای ذکر شده در این مقاله را می‌توان با ابزارهای رایگان بررسی کرد. شما می‌توانید از طریق یک جستجوی ساده در گوگل به این ابزارها دسترسی داشته باشید.

نکات مهمی که برای خرید دامنه منقضی شده باید به آنها توجه کنید

عمر دامنه

یکی از دلایل اصلی خرید دامنه‌های منقضی شده، قدرت و اعتباری است که در طی سال‌ها به دست آورده‌اند. بنابراین هر چقدر از عمر دامنه بیشتر گذشته باشد؛ با در نظر گرفتن عوامل دیگر، اعتبار دامنه نیز بیشتر می‌شود. بنابراین هرگز دامنه‌ای که یک سال از عمرش می‌گذرد و منقضی شده است را نخرید.

کیفیت بک لینک‌ها

دلیل اصلی دیگری که خرید دامنه منقضی شده را توجیه می‌کند؛ ارزشی است که بک لینک‌ها برای آن به وجود آورده‌اند. برای بررسی کیفیت بک لینک‌های دامنه منقضی شده از یک سایت معتبر بررسی‌کننده یا همان Checker backlink استفاده کنید. اگر پس از بررسی متوجه شدید که بک لینک‌های این دامنه زیاد و اسپم هستند و از کیفیت پایینی برخوردار می‌باشند، از خرید آن دامنه صرف نظر کنید.

کیفیت سایت

از ابزار Wayback برای دیدن نحوه استفاده از سایت در گذشته استفاده کنید. خرید سایتی که در گذشته اسپم بوده است و اهداف نادرستی پشت آن وجود داشته؛ کار عاقلانه‌ای نیست. به عنوان مثال دامنه سایتی که فقط با هدف بک لینک دادن به دیگر سایت‌ها افتتاح شده است؛ ارزش خرید ندارد.

بررسی رتبه سایت

سایت‌های زیادی در جهان وجود دارند که دیگر سایت‌ها را بر اساس معیارهای مختلف رتبه‌بندی می‌کنند. یکی از این سایت‌ها، سایت Moz است که برای تعیین کیفیت یک دامنه دو معیار دارد. پیچ اتوریتی (Page Authority) و دامین اتوریتی (Domain Authority). این معیارها مبتنی بر تاریخچه سایت و بک لینک‌های آن هستند. بنابراین قبل از خرید یک دامنه خاص به این نکته توجه داشته باشید که امتیاز PA و DA آن کم نباشد.

خرید دامنه منقضی شده

خرید دامنه منقضی شده

میزان ترافیک

قبل از خرید ترافیک ماهانه سایت را نیز بررسی کنید. اگر تعداد معدودی بازدیدکننده دارد، دنبال دامنه آن نروید. امروزه از هر بازاریابی سؤال کنید به شما خواهد گفت که چه چیزی لازم دارید تا بتوانید در بازار برای خود جایی دست و پا کنید. برای دریافت منابع با کیفیت، ترافیک اهمیت زیادی دارد. اگر می‌خواهید در آینده سایت پر بازدیدی داشته باشید؛ ترافیک قبلی دامنه برای‌تان بسیار مهم است.

بررسی ممنوعیت‌های گوگل

برای اطمینان از این که دامنه مورد نظرتان ممنوعیت خاصی در گوگل ندارد؛ می‌توانید از یک جستجوگر ممنوعیت گوگل (Google Ban Checker) استفاده کنید. اگر دامنه‌ای در گوگل ممنوعیت داشته باشد، ارزش خرید ندارد.

فواید خرید دامنه منقضی شده

همانطور که می‌دانید؛ دامنه‌ای منقضی شده است که مالک آن نتوانسته است آن را در زمان مقرر تمدید کند. فراموشی، عدم پرداخت وجه و یا حتی مشکلات شخصی از جمله عللی هستند که موجب اکسپایر شدن یک دامنه می‌شوند. ۳۰ روز پس از فرا رسیدن تاریخ انقضا و در صورت عدم تمدید دامنه توسط مالک قبلی، آن دامنه به مدت هفت روز به حراج گذاشته می‌شود. در این حراجی کسی که بالاترین پیشنهاد را بدهد؛ دامنه را دریافت خواهد کرد.

دلایل زیادی برای خرید دامنه منقضی شده وجود دارد. رتبه و جایگاه مناسب در گوگل و سئوی که روی آن انجام شده است از جمله این دلایل هستند. به عنوان مثال دامنه‌ای که حدود یک دهه عمر دارد و دارای بک لینک‌های زیادی است؛ معمولا ارزش خرید دارد و به قیمت‌های گزافی نیز به فروش می‌رسد. در ادامه به روش‌هایی که می‌توانید از طریق خرید یک دامنه منقضی شده برای خودتان یا سایت‌تان سودآور باشید اشاره می‌کنیم:

ساخت یک سایت معتبر

اگر قصد راه‌اندازی یک سایت یا وبلاگ جدید را دارید؛ به فکر خرید یک دامنه منقضی شده معتبر باشید. نه یک سایت جدید با دامنه کم سن و سال. با خرید یک دامنه جدید شما باید بیشتر تلاش کنید تا برای آن اعتبار به وجود آورید. شما باید محتوای جدید و بک لینک‌های زیادی بسازید. از طرفی اعتبار دامنه تا حدود زیادی به سن آن نیز بستگی دارد. با خرید یک دامنه معتبر می‌توانید با کمی تلاش و انجام سئو، سریعتر به نتیجه دلخواه برسید و رتبه خوبی در گوگل کسب کنید.

استفاده به جای بک لینک

به جای ساختن یک سایت کامل می‌توانید از یک سایت کوچک یا مینی سایت، با هدف لینک دادن به وب سایت یا وبلاگ اصلی خود استفاده کنید. هدف ما انتقال اعتباری است که دامنه قدیمی از طریق بک لینک به دست آورده است. برای اینکه سایت اصلی طبیعی به نظر برسد؛ باید چند مقاله یا پست را نیز به صورت وبلاگی به آن اضافه کنید.

شبکه‌های وبلاگ‌نویسی خصوصی از دامنه‌های منقضی شده برای ایجاد چندین مینی سایت مختلف استفاده می‌کنند و از همه آنها به سایت اصلی لینک می‌دهند. برای این کار سعی کنید از دو یا چند دامنه منقضی شده معتبر استفاده کنید.

اگر رابطه بین مینی سایت‌ها به درستی پنهان شده باشد؛ از IPها مشابه وارد آنها نشده باشید و از سرورهای مشابه برای میزبانی آنها استفاده نکرده باشید؛ می‌تواند لینک‌های ارگانیکی برای سایت اصلی خود درست کنید.

تغییر مسیر سایت

اگر می‌خواهید بدون طی کردن مراحل ایجاد یک مینی سایت، اعتبار بک لینک‌های دامنه منقضی شده را به وبسایت اصلی خود منتقل کنید؛ از فرمان ریدایرکت ۳۰۱ استفاده کنید. به عنوان مثال اگر دامنه منقضی شده شما abcd.com است؛ می‌توانید با استفاده از این کد، اعتبار و ترافیک آن را به طور خودکار به سایت اصلی خود با دامنه efgh.com منتقل کنید.

اگر دامنه منقضی شده به دلیل بک لینک‌هایی که در طول سال‌ها به دست آورده است، ارزش سئو بالایی دارد؛ با این کار تمام آن ارزش و رتبه به وبسایت اصلی شما منتقل می‌شود.

۴/۵ - (۱ امتیاز)
۰ ۰ votes
امتیازدهی به مقاله

چه نکاتی را باید در زمان خرید دامنه منقضی شده در نظر بگیریم؟

سن دامنه، کیفیت بک لینک‌ها، کیفیت سایت، رتبه سایت، میزان ترافیک و ممنوعیت‌های گوگل مهمترین نکاتی هستند که باید در زمان خرید به آنها توجه کنید.

چه روش‌هایی برای استفاده از دامنه‌های منقضی شده وجود دارد؟

انتقال اعتبار دامنه قدیمی به دامنه جدید، استفاده از دامنه قدیمی به عنوان مکانی برای ساخت بک لینک برای سایت جدید و انتقال ترافیک سایت قدیمی به سایت جدید با استفاده از کد ریدایرکت 301

4/5 - (1 امتیاز)
تاریخ انتشار: 23 بهمن, 1398
آخرین ویرایش: ۲۴ بهمن, ۱۳۹۸

خدمات سئو

سئو یا بهینه‌سازی وب‌سایت از جمله خدمات مهم دیاکوبین به کسب‌وکارهای آنلاین است. خدمات سئو در دیاکوبین بر اساس اصول سئوی ارگانیک انجام می‌شود. به این معنا که ما برای رشد بازدید و کسب رتبه وب‌سایت شما، هیچ عملی خلاف قوانین گوگل انجام نمی‌دهیم. به همین علت نیز امکان آسیب دیدن وب‌سایت شما وجود نداشته و رتبه‌های به دست آمده نیز دارای عمری طولانی‌تر و ثبات بیشتر هستند. البته این روش نیازمند صرف زمان و انرژی بیشتر و در نتیجه صبوری بیشتر کارفرما است. روال انجام کار در دپارتمان سئوی دیاکوبین به این شکل است که پس از بررسی وب‌سایت و خواسته‌های شما، پیشنهادی شامل روش انجام کار، زمان انجام و هزینه‌های آن برای شما ارسال می‌شود؛ و در صورت توافق طرفین کار بهینه‌سازی وب‌سایت شما آغاز می‌شود.

خدمات سئو
نظرات کاربران (0)
اشتراک
اطلاع از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x