چرا نباید از ربات اینستاگرام استفاده کنیم؟

افزودن به لیست علاقه‌مندی ها
چرا نباید از ربات اینستاگرام استفاده کنیم؟

امروز می‌خواهیم راجع به ربات اینستاگرام با شما صحبت کنیم. برای شروع باید به این واقعیت توجه نمود که ارائه دهنده خدمات شما به ربات‌های خودکار متکی است، و این ربات‌ها نیز به یک API (رابط برنامه نویسی نرم‌افزار) خصوصی، که اینستاگرام به طور مداوم آنها را تنظیم می‌کند، متکی هستند. بنابراین، اگر شما از خدمات وابسته به یک ربات استفاده می‌کنید، حساب کاربری شما تحت تاثیر قرار خواهد گرفت. ارائه کننده خدمات به شما، این باور را به شما می دهد که واقعاً یک فرد واقعی در پشت صحنه ای وجود دارد که حساب کاربریتان را مدیریت می‌کند. متاسفانه، واقعیت این است که ارائه دهنده خدمات به شما، حساب کاربری شما را با استفاده از یک ربات مدیریت می‌کند.

۱- یک ربات اینستاگرام چیست؟

اجازه دهید ابتدا برای افرادی که در این مورد اطلاعاتی ندارند، توضیح داده شود که یک ربات در اینستاگرام که یکی از شبکه های اجتماعی است را بدانیم.
اساسا ربات یک اسکریپت (دست نوشته) است که وظایف خاصی را به طور خودکار اجرا می‌کند. کد این اسکریپت، برای انجام اقدامات خاصی مانند موارد زیر نوشته شده است:

 • دنبال نمودن افراد به طور خودکار
 • ارائه اظهار نظر به طور خودکار
 • ارسال نمودن عکس‌ها به صورت خودکار
 • لایک نمودن عکس‌ها به صورت خودکار
 • انجام موارد دیگر

البته، ربات اینستاگرام همه شرایط خدمات آن را نقض می‌کنند و هر کاری را که امکان داشته باشد انجام می‌دهند تا از هرزه نگاری در مورد اطلاعات IG شما جلوگیری نماید.
این اسکریپت‌های دست نوشته در همه جا بر روی وب وجود دارند و یک سرویس را پیدا می‌کنند که می‌توانند تمام اقدامات فوق را به طور کاملاً رایج و تنها به ازای ۹ دلار هزینه در ماه انجام دهند. همچنین، این یک افشای راز منسوخ است که در واقع این خدمات برای انجام امور از یک ربات استفاده می‌کنند. به طور کلی، هیچ انسانی نمی‌تواند این اقدامات را با این هزینه کم یا در همان دوره زمانی انجام دهد. خوشبختانه، برای این ارائه دهندگان ظاهری خدمات، به عنوان ارائه دهندگان خدمات رسانه ای، هیچگونه انسانی درگیر نیست (همه این انجام دهندگان خدمات، ربات هستند).
اکنون که مشخص شد یک ربات چیست، این موضوع مهم است که پیش نیازهایی برای بکارگیری ربات‌ها را بشناسیم.

۲- چرا ربات‌های اینستاگرام کار نمی‌کنند؟

اخیراً چه اتفاقی در این مورد رخ داده است؟ تمام ربات‌ها از API خصوصی یکسانی برای بازیابی اطلاعات و انجام اقدامات استفاده می‌کنند. اخیراً، اینستاگرام تصمیم گرفت که برای یک دوره زمانی کوتاه، بسیاری از ربات ها را مسدود کند. این یک کار عالی است، اما نه برای ارائه دهندگان جعلی خدمات که ادعا می کنند آنها به طور دستی حساب کاربری شما را با ریسک صفر مورد بررسی قرار می‌دهند. در حقیقت، همه آنها برای دستیابی به یک روش جایگزین تلاش می‌کنند.
این عمل مسدود نمودن، تمام ربات‌ها یا همه حساب های کاربری را تحت تاثیر قرار نداد. بر اساس بررسی‌های انجام شده در مورد ارائه دهندگان خدمات بوسیله ربات، تنها تعدادی از حساب‌های کاربری اینستاگرام آن‌ها تحت این مدیریت، با مشکلات وارد شدن در اینستاگرام و یا انجام اقدامات مربوطه مواجه شدند. به عنوان مثال، رایج ترین مشکلات در این مورد، مسئله حلقه تأیید توسط اینستاگرام بود که در آن یک حساب کاربری نمی توانست با استفاده از خدمات وابسته به یک ربات، وارد اینستاگرام شود.
صرف نظر از این موارد، انجام این کار، نشانه‌هايي از يک تغيير كاملاً واضح و مشخص است. در ماه ژوئن، اینستاگرام به وسیله قطع نمودن فعالیت ربات هایی مانند ربات های اینستاگرس (Instagress)، ماس پلانر (MassPlanner) و ربات‌های دیگری مانند آن، یک موضع قوی در این مورد اتخاذ نمود. سپس، بسیاری از صاحبان ربات ها، بخشی از فعالیت خود در مورد استفاده از ربات‌ها را رها کردند و اسکریپت‌های (دست نوشته) مختلف دیگر که می توانند بر روی دسکتاپ رایانه شما و یا سرورهای بزرگ VPS اجرا شوند را ارائه کنند، که همه آنها جایگزین‌های قانونی و امنی برای ربات‌ها بودند، اما متأسفانه اکنون آن‌ها اینطور نیستند.
اینستاگرام اثبات می‌کند که می‌تواند بوسیله مسدود نمودن API خصوصی، فورا کسب و کار آن‌ها را تعطیل کند. بر اساس بررسی‌های انجام شده، یک نظریه ارائه شده در این مورد این است که اینستاگرام در حال آزمایش نمودن این موضوع است که چه میزان از فعالیت ربات یا هرزنامه با استفاده از API خصوصی ظاهر می شود.
اگر اینستاگرام چیزی را از طریق انجام آزمایش خود آموخته باشد، این موضوع است که هزاران هرزنامه (اسپم) و حساب‌های جعلی ایجاد شده توسط این ربات‌ها وجود دارد.
مطمئناً، ما امیدواریم این موضوع کافی باشد که اینستاگرام را به سمتی هدایت کنیم که API های خصوصی را به طور کامل مسدود کند تا از ارائه خدمات ربات ها از طریق گسترش داده‌های ناخواسته بر روی این پلتفرم جلوگیری کند و حساب‌های جعلی را که برای مدل درآمدی اینستاگرام و موفقیت دراز مدت آن بسیار مهم است، حذف کند.

۳- نباید از ربات اینستاگرام در ارائه خدمات استفاده شود

در حال حاضر، اجرای تاکتیک‌های رشد در بازاریابی رسانه‌های اجتماعی شما به هیچ وجه اشتباه نیست. به طور کلی، هنگامی پلتفرم اینستاگرام بهترین فعالیت خود را انجام می‌دهد که شما عکس‌ها را ارسال می‌کنید، با دنبال کننده‌های خود ارتباط برقرار می کنید، عکس ها را لایک می کنید، نظرات خود را اضافه می کنید، و حساب‌های کاربری جالب و مورد پسند خودتان را دنبال می کنید. موضوع اصلی این است که هرگز از ربات‌ها استفاده نکنید و حساب کاربری خود را در معرض خطر قرار ندهید. ربات ها انسان ها نیستند، بنابراین اختیار یا عقل سلیم ندارند تا تشخیص بدهند چه کسی را دنبال می‌کنند و با او بر روی پلتفرم اینستاگرام ارتباط برقرار می‌کنند.

۴/۵ - (۱ امتیاز)
۰ ۰ votes
امتیازدهی به مقاله
4/5 - (1 امتیاز)
تاریخ انتشار: 16 شهریور, 1398
آخرین ویرایش: 16 شهریور, 1398
منبع: armworldwide
   اشتراک گذاری

  خدمات شبکه های اجتماعی

  شبکه‌های اجتماعی بهترین نقطه برای شروع بازاریابی آنلاین هر کسب‌وکاری است. استفاده از شبکه‌های اجتماعی در ایران همیشه محبوب بوده است؛ و با تقریب خوبی می‌توان گفت همه ایرانیان دارای گوشی هوشمند، حداقل در یکی از شبکه‌های اجتماعی محبوب عضو هستند. دپارتمان خدمات شبکه‌های اجتماعی دیاکوبین، برنامه‌های ویژه‌ای برای توسعه کسب‌وکار شما در شبکه‌های اجتماعی تدارک دیده است. مدیریت صفحات شما در شبکه‌های اجتماعی گوناگون، از جمله اینستاگرام و لینکدین، و همچنین طراحی و برنامه‌ریزی کمپین‌های شبکه‌های اجتماعی با بهره بردن از روش‌هایی مانند اینفلوئنسر مارکتینگ، از جمله خدماتی است که در این دپارتمان در اختیار شما قرار داده می‌شود.

  خدمات شبکه های اجتماعی
  نظرات کاربران (0)
  اشتراک
  اطلاع از
  guest
  0 نظرات
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Would love your thoughts, please comment.x