معرفی بهترین افزونه‌های ریدایرکت در وردپرس

افزودن به لیست علاقه‌مندی ها
معرفی بهترین افزونه‌های ریدایرکت در وردپرس

با استفاده از افزونه‌های ریدایرکت در وردپرس می‌توان به راحتی تغییر مسیر آدرس‌های صفحات، نوشته‌ها و یا عکس‌های موجود در سایت را انجام داد، بدون این که نیازی به کدنویسی باشد. در هر سایتی احتمال به وجود آمدن خطای ۴۰۴ که نشان‌دهنده پیدا نشدن صفحه مورد نظر است، وجود دارد. این خطاها موجب می‌شوند تا کاربری که وارد سایت می‌شود، تجربه خوبی نداشته باشد و احتمال خارج شدن کاربر از سایت بالا می‌رود. داشتن خطاهای پیدا نشدن صفحه در هر سایتی باعث می‌شود موتورهای جستجو امتیاز منفی به سایت بدهند. در برخی از مواقع این خطاها به خاطر تغییر در قالب به وجود می‌آید و در مواقع دیگر، این خطا در اثر پاک کردن صفحه ایجاد می‌شود. در صورتی که بعد از طراحی سایت و انتشار برگه و یا نوشته، تغییراتی مانند تغییر آدرس URL انجام شود، خطای ۴۰۴ ایجاد می‌شود.

موتورهای جستجو، تمامی صفحات و تصاویر سایت را در در دیتا بیس خود ثبت می‌کنند، تا بتوانند آنها را در صفحه نتایج جستجو نمایش دهند. اگر به هر دلیلی، این آدرس‌ها تغییر کنند و یا این صفحات و یا تصاویر پاک شوند، پیغام خطایی ایجاد می‌شود. هر قدر این خطاها بیشتر باشند، تاثیر منفی زیادتری بر روی سایت خواهند گذاشت. در برخی از شرایط، یک مدیر سایت نیاز دارد تا عکس و یا صفحه‌ای را حذف کند و برای این که این تغییر تاثیری در سایت نداشته باشد، نیاز خواهد داشت تا آدرس صفحه و یا عکسی که پاک شده را به یک صفحه و یا عکس دیگر تغییر مسیر (ریدایرکت) بدهد.

می‌توان به روش‌های مختلفی این تغییر مسیر را انجام داد. یکی از این روش‌ها، نوشتن کد ریدایرکت در فایل .httaccess است. در صورتی که کد تغییر مسیر را در این فایل قرار دهید نیازی به نصب افزونه نخواهید داشت. البته نوشتن کد در فایل .httaccess، برای تعداد اندکی آدرس، کار سختی نخواهد بود، اما اگر بر روی تعداد زیادی از آدرس‌ها بخواهید تغییر مسیر انجام دهید، کاری دشوار در پیش رو خواهید داشت. افزونه‌های مختلفی را می‌توانید پیدا کنید که تغییر مسیر را به راحتی انجام می‌دهند. برخی از آنها به صورت اتوماتیک در صورت پیدا شدن یک خطای ۴۰۴، پیغامی را برای مدیر سایت ارسال می‌کنند و یا صفحه حذف شده را به نزدیک‌ترین صفحه از روی عنوان هدایت می‌کنند و در صورت پیدا نشدن صفحه‌ای مشابه صفحه حذف شده، آن را به صفحه اصلی سایت ریدایرکت می‌کنند. در زیر تعدادی از بهترین افزونه‌های ریدایرکت در وردپرس را معرفی می‌کنیم.

افزونه‌های ریدایرکت در وردپرس

انواع مختلفی از افزونه‌های ریدایرکت در وردپرس وجود دارند. هر کدام مزایای دارند و می‌توان با استفاده از آنها انواع ریدایرکت را انجام داد. برخی از تغییر مسیرها به صورت دائم هستند و تمامی اعتبار صفحه قبلی به صفحه‌ای که تغییر مسیر به آن انجام شده، منتقل می‌شود. برخی از تغییر مسیرها به صورت موقت هستند و برای صفحاتی مورد استفاده قرار می‌گیرند که تصمیم دارید در آینده، باز هم از این آدرس استفاده کنید. برای صفحاتی که می‌خواهید به طور دائم تغییر مسیر بدهید، از ریدایرکت ۳۰۱ استفاده کنید و برای تغییر مسیر موقت، ریدایرکت ۳۰۲ یا ۳۰۷ مناسب است که ریدایرکت ۳۰۱ از دو ورژن ۱.۱ و ۱.۰ پروتکل http پشتیبانی می‌کند، اما ریدایرکت ۳۰۷ فقط از ورژن ۱.۱ پشتیبانی می‌کند.

تعدادی از افزونه‌های ریدایرکت در وردپرس را در زیر مشاهده خواهید کرد که متناسب با قالب سایت خود می‌توانید از آنها استفاده کنید. البته این افزونه‌ها با اکثر قالب‌ها سازگاری کامل دارند و امکانات مختلفی را ارائه می‌دهند.

افزونه سئو Yoast SEO Premium، یکی از پر استفاده‌ترین افزونه‌های ریدایرکت در وردپرس

افزونه‌های ریدایرکت در وردپرس Yoast SEO Premium

افزونه‌های ریدایرکت در وردپرس Yoast SEO Premium

این افزونه یکی از شناخته شده‌ترین افزونه‌های سئوی سایت است که از آن بر روی سایت‌های مختلف و زیادی استفاده می‌شود. این افزونه امکانات زیادی را در اختیار کاربر قرار می‌دهد که یکی از آنها که در نسخه پولی قابل دسترس است، امکان ریدایرکت کردن صفحات را به مدیر سایت می‌دهد. زمانی که صفحه‌ای از سایت حذف شود، پیغامی نشان داده می‌شود که به شما می‌گوید صفحه‌ای حذف شده و از شما آدرس جدید را می‌خواهد.

برای تغییر مسیر با استفاده از این افزونه، در پیشخوان وردپرس و در قسمت سئو، گزینه‌ای به نام تغییر مسیر موجود است که با کلیک بر روی آن وارد صفحه تغییر مسیر Yoast SEO می‌شوید. در این صفحه در کادر اول، نوع تغییر مسیر را انتخاب کنید و در کادر بعدی آدرس قدیمی و در کادر زیر آن آدرس جدید را وارد کنید. در صورتی که سایت شما حجم زیادی دارد و تصمیم دارید از روی کلمات کلیدی این تغییر مسیر را انجام دهید و در زمینه سئو سایت تجربه کافی را دارید، می‌توانید از طریق برگه “ارجاع‌دهنده‌های عبارات قاعده‌مند (Regex)” این کار را انجام دهید. کار با این افزونه ساده بوده و نیازی ندارید برای تغییر مسیر افزونه جداگانه‌ای را نصب کنید. البته این قابلیت تنها در نسخه پولی آن قابل دسترسی است.

افزونه Redirection یکی از محبوب‌ترین افزونه‌های ریدایرکت در وردپرس

افزونه‌های ریدایرکت در وردپرس Redirection

افزونه‌های ریدایرکت در وردپرس Redirection

افزونه سئو یوست تنها در نسخه پولی امکان تغییر مسیر را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. اما در میان افزونه‌های رایگان برای ریدایرکت، افزونه Redirection یکی از محبوب‌ترین‌ها است. این افزونه امکانات مختلفی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد و با استفاده از آن می‌توانید انواع تغییر مسیر را انجام دهید. با استفاده از این افزونه، حتی آدرس‌هایی که وجود ندارند هم ریدایرکت می‌شوند و می‌تواند بر اساس موقعیت کاربر، بر اساس وضعیت ورود به سیستم و یا بر اساس ارجاع، تغییر مسیر را انجام دهد. این تغییر مسیر می‌تواند به یک صفحه خاص و یا صفحات تصادفی انجام شود.

این افزونه می‌تواند در صورت تغییر در آدرس صفحه، تغییر مسیر مناسب را انجام دهد و برای پست، عکس و یا هر فایلی، ریدایرکت قابل اجرا خواهد بود. این افزونه برای تغییر مسیر به فایل .httaccess نیازی ندارد و تغییر مسیر در داخل وردپرس انجام می‌شود. با این افزونه می‌توانید تمامی تغییر مسیرها و موقعیت کاربر را مشاهده کنید.

ریدایرکت کل سایت با افزونه SEO Redirection Plugin

افزونه‌های ریدایرکت در وردپرس SEO Redirection Plugin

افزونه‌های ریدایرکت در وردپرس SEO Redirection Plugin

با استفاده از این افزونه شما می‌توانید برگه‌ها، نوشته‌ها و دسته‌بندی‌های سایت را ریدایرکت کنید. این افزونه امکان ریدایرکت کل سایت را به آدرسی دیگر را در اختیار شما قرار می‌دهد. بعد از نصب و فعال‌سازی، در قسمت تنظیمات، با کلیک بر روی SEO Redirectio می‌توانید به بخش مدیریت این افزونه وارد شوید. با کلیک بر روی Add New، پنجره‌ای برای شما باز خواهد شد که در این پنجره آدرس مبداء و مقصد را باید وارد کنید و در کادر بعدی شما تعیین می‌کنید که چه نوع ریدایرکت (۳۰۱، ۳۰۲ یا ۳۰۷) باید انجام شود. در ستون دیگر که مربوط به آمارها است، تعداد کلیک‌ها نشان داده می‌شوند. اگر کاربر آدرس قدیمی را وارد کند، یک کلیک حساب می‌شود و با ریدایرکت آدرس قدیمی به آدرس جدید نیز یک کلیک شمرده می‌شود که برای هر بازدید دو شماره به این عدد اضافه خواهد شد.

در قسمت آخرین دسترسی، می‌توانید تاریخ و ساعت آخرین کلیک را مشاهده کنید و در بخش Actions می‌توانید ریدایرکت را حذف کنید. این افزونه امکان ویرایش تغییر مسیرهای قبلی را به شما می‌دهد و با کلیک بر روی علامت مداد و کاغذ امکان ویرایش ریدایرکت را برای شما فراهم می‌کند.

با این افزونه شما می‌توانید فولدرهای سایت را هم ریدایرکت کنید و گزینه‌هایی در اختیار شما قرار می‌دهد که بتوانید فقط فولدر، به همراه تمامی محتوا و یا فقط محتوای فولدر را منتقل کنید. یا این تغییر مسیر فقط شامل فولدر اصلی باشد و یا زیر فولدرها نیز منتقل شوند. گزینه Regex به شما این امکان را خواهد داد تا بتوانید یک سری از آدرس‌های دارای یک ساختار را به آدرس خاصی انتقال دهید. اگر شما دامنه سایت را تغییر دهید، به راحتی می‌توانید با استفاده از این افزونه، تمامی آدرس‌های سایت را ریدایرکت کنید. تمامی لینک‌های دامنه قبلی به راحتی به آدرس جدید منتقل می‌شوند.

افزونه quick page or post redirect

افزونه‌های ریدایرکت در وردپرس quick page or post redirect

افزونه‌های ریدایرکت در وردپرس quick page or post redirect

بعد از نصب و فعال‌سازی این افزونه، گزینه‌ای به نام Quick Redirect در پیشخوان وردپرس اضافه می‌شود که می‌توانید تنظیمات این افزونه را انجام دهید. در قسمت Quick Redirects شما می‌توانید آدرس مبدا و مقصد را وارد کنید. در مقابل کادرهایی که آدرس را وارد می‌کنید، دو گزینه وجود دارد، اگر NW را انتخاب کنید، این ریدایرکت به صورت نوفالو انجام می‌شود و اگر NF را فعال کنید، آدرس مقصد ریدایرکت در یک پنجره جدید باز می‌شود. در مرحله بعد با کلیک بر روی دکمه Add New Redirect، تغییر مسیر انجام خواهد شد.

در بخش Import/Export، اگر فایلی حاوی اطلاعات ریدایرکت در اختیار دارید را می‌توانید درون‌ریزی کرده و یا ریدایرکت‌های موجود را برون‌ریزی کنید. در بخش Redirect Summary شما می‌توانید تمامی ریدایرکت‌ها را مشاهده کنید. در بخش Redirect Options، گزینه‌های متفاوتی وجود دارند که شما می‌توانید مشخص کنید که برای پست‌های سفارشی نیز از این افزونه استفاده شود و اگر می‌خواهید تغییر مسیرها به صورت نوفالو باشند و یا در پنجره جدید باز شوند، در این قسمت قابل اجرا است.

می‌توانید تمامی ریدایرکت‌های موجود را پاک کنید و یا نوع ریدایرکت را مشخص کرده و تعیین کنید که ریدایرکت‌ها به حروف بزرگ و کوچک حساس باشند یا نه. می‌توانید آدرسی را مشخص کنید که تمامی ریدایرکت‌ها به این آدرس انجام شوند. می‌توانید مشخص کنید که تمامی تغییر مسیرهای موجود به آدرسی که شما مشخص کرده‌اید، تغییر پیدا کنند. در بخش Meta Options، با فعال کردن گزینه Load Page Content ، صفحه‌ای قبل از تغییر میسر نشان داده می‌شود. شما می‌توانید یک زمان برای انجام ریدایرکت در نظر بگیرید و تغییر مسیر بعد از این زمان انجام خواهد شد. می‌توانید در این بخش متنی را وارد کنید که در صفحه نمایش داده شده به کاربر، نشان داده شود.

افزونه Simple 301 Redirects

افزونه‌های ریدایرکت در وردپرس Simple 301 Redirects

افزونه‌های ریدایرکت در وردپرس Simple 301 Redirects

با استفاده از افزونه Simple 301 Redirects به راحتی می‌توانید صفحات سایت را به آدرس‌های جدید تغییر مسیر بدهید. بعد از نصب و فعال‌سازی این افزونه، در پیشخوان وردپرس و در قسمت تنظیمات، گزینه‌ای به نام Redirects 301 اضافه می‌شود. با کلیک بر روی این گزینه، صفحه‌ای باز می‌شود که می‌توانید تغییر مسیر را انجام دهید. با استفاده از این افزونه می‌توانید انتقال از http به https و برعکس را انجام دهید و حتی یک دامنه را به دامنه دیگر ریدایرکت کنید. تغییر مسیر آدرس سایت از حالت www به حالت بدون www و برعکس نیز قابل اجرا است.

در زمانی که آدرسی که حذف شده را بخواهید در این کادر بنویسید، تنها آدرس صفحه مورد نظر را بدون آدرس سایت در این قسمت وارد کنید. به عنوان مثال، برای آدرس https://website.ir/page، تنها وارد کردن /page در کادر مبداء کافی خواهد بود. اما در کادر مقصد، حتما باید آدرس کامل را درج کنید، به این صورت: https://website.ir/new.

افزونه ۴۰۴ به ۳۰۱

افزونه‌های ریدایرکت در وردپرس 404 to 301

افزونه‌های ریدایرکت در وردپرس ۴۰۴ to 301

خطاهای ۴۰۴ موجب کاهش رتبه سایت می‌شوند و با نصب این افزونه تمامی خطاهای ۴۰۴ برطرف خواهند شد. صفحه‌ای را برای انتقال انتخاب می‌کنید و خطاهای ۴۰۴ سایت به این صفحه ریدایرکت می‌شوند. بعد از نصب و فعال‌سازی گزینه‌ای به نام ۴۰۴ to 301 به پیشخوان وردپرس اضافه می‌شود که می‌توانید تنظیمات این افزونه را از این قسمت انجام دهید.

در قسمت اول، می‌توان نوع ریدایرکت، ۳۰۱، ۳۰۲ یا ۳۰۷ را مشخص کرده و در قسمت Redirect to می‌توان تغییر مسیر را انجام داد. با انتخاب Existing Page، می‌توانید تغییر مسیر را به صفحات موجود در سایت انجام دهید. اگر Custom UPL انتخاب شود، انتقال به صفحه مشخصی صورت می‌گیرد و با انتخاب No Redirect، هیچ تغییر مسیری انجام نمی‌شود. در بخش Error Logs 404، می‌توان فعال و یا غیر فعال بودن ثبت اشکالات و تغییر مسیرها را انجام دهید.

تغییر مسیر با استفاده از افزونه WP 404 Auto Redirect to Similar Post

افزونه‌های ریدایرکت در وردپرس WP 404 Auto Redirect to Similar Post

افزونه‌های ریدایرکت در وردپرس WP 404 Auto Redirect to Similar Post

این افزونه به صورت هوشمند عمل می‌کند. در صورتی که خطای ۴۰۴ ایجاد شود، این افزونه به صورت اتوماتیک پست و یا برگه‌ای را پیدا می‌کند که با محتوای حذف شده شباهت‌هایی داشته باشد. این افزونه خطاهای ۴۰۴ را به مناسب‌ترین آدرس ریدایرکت می‌کند و در صورتی که صفحه مشابهی پیدا نشود، ریدایرکت به صفحه اصلی انجام خواهد شد. در بین افزونه‌های ریدایرکت در وردپرس موجود، این افزونه عملکرد مطلوبی دارد.

افزونه All 404 Redirect to Homepage

افزونه‌های ریدایرکت در وردپرس All 404 Redirect to Homepage

افزونه‌های ریدایرکت در وردپرس All 404 Redirect to Homepage

یکی از افزونه‌های ریدایرکت در وردپرس که با تنظیمات ساده امکان تغییر مسیر را به مدیر سایت می‌دهد، این افزونه است. به راحتی می‌توانید قابلیت تغییر مسیر را فعال کنید و صفحه‌ای که باید این ریدایرکت انجام شود را مشخص کنید. بعد از ذخیره تنظیمات، این افزونه به صورت اتوماتیک خطاهای ۴۰۴ را به صفحه‌ای که مشخص کرده‌اید، ریدایرکت خواهد کرد.

افزونه Trash Duplicate and 301 Redirect

افزونه‌های ریدایرکت در وردپرس Trash Duplicate and 301 Redirect

افزونه‌های ریدایرکت در وردپرس Trash Duplicate and 301 Redirect

این افزونه امکانات مخصوصی را در اختیار مدیران سایت قرار می‌دهد. در قسمت تنظیمات شما می‌توانید انتخاب کنید که کدام نوع از محتوای سایت مانند، برگه‌ها، نمونه کارها و نوشته‌ها و غیره باید برای پیدا کردن محتوای تکراری بررسی شود. تنظیمات مختلفی را می‌توانید انجام دهید. می‌توان مشخص کرد محتوای قدیمی و یا جدید پاک شود و محدودیتی برای تعداد حذف محتوای تکراری اعمال کنید. این افزونه می‌تواند حذف محتوای تکراری را به صورت اتوماتیک انجام دهد و یا با انتخاب حالت دستی، شما می‌توانید لیست محتوای تکراری را مشاهده و هر کدام که لازم باشد را حذف کنید. با حذف محتوا، تغییر مسیر آدرس قدیمی به آدرس محتوای جدید انجام می‌شود.

افزونه‌های ریدایرکت در وردپرس به مدیران سایت کمک می‌کنند تا خطاهای ۴۰۴ سایت را برطرف کنند. باید توجه داشته باشید، افزونه‌ای که نصب می‌کنید با قالب سایت شما سازگار باشد. برای اطمینان بیشتر می‌توانید قبل از نصب هر افزونه، قالب و یا قبل از تغییرات اساسی در فایل‌های سایت، از سایت نسخه پشتیبان تهیه کنید. این کار باعث می‌شود در صورت تداخل افزونه و یا اشتباه در تغییرات فایل‌های سایت، بتوانید سایت را به حالت اول برگردانید.

همیشه از افزونه‌هایی استفاده کنید که مدت زیادی از به روز رسانی آنها نگذشته باشد. اگر افزونه مورد نظر شما مدت زیادی از به روز رسانی آن گذشته باشد، امکان دارد با افزونه‌های دیگر که به روز هستند به خوبی کار نکند.

۴.۵/۵ - (۲ امتیاز)
۰ ۰ votes
امتیازدهی به مقاله
4.5/5 - (2 امتیاز)
تاریخ انتشار: 25 آذر, 1398
آخرین ویرایش: ۲۷ آذر, ۱۳۹۸
منبع: دیاکوبین
   اشتراک گذاری

  علاقه‌مند به یادگیری سئو و طراحی سایت هستم. خوشحال می‌شم از نظرات و دیدگاه‌های شما نکات جدیدی یاد بگیرم و اطلاعات خودم و با شما به اشتراک بگذارم

  نظرات کاربران (0)
  اشتراک
  اطلاع از
  guest
  0 نظرات
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Would love your thoughts, please comment.x