۱۰ پلاگین‌ برتر ساخت انجمن در وردپرس

افزودن به لیست علاقه‌مندی ها
۱۰ پلاگین‌ برتر ساخت انجمن در وردپرس

آیا به دنبال ساختن بخش انجمن در سایت وردپرس خود هستید؟ فروم‌ها و بردهای بحث و گفتگو راه بسیار عالی برای بهبود مشارکت کاربران و ساخت انجمن در سایت هستند.

در این مقاله، بهترین پلاگین های ساخت انجمن در وردپرس را معرفی کرده‌ایم که می‌توانید از آنها برای ساخت انجمن در وبسایت یا کسب و کار خود استفاده کنید.

جدا از معرفی انجمن، می‌خواهیم روش‌هایی برای اضافه کردن ویژگی‌های پیشرفته‌ای مانند صفحات پرسش و پاسخ، شبکه‌های اجتماعی منحصر به فرد و غیره به منظور ساخت انجمن رویایی شما را نیز معرفی کنیم.

چرا باید به ساخت انجمن در وردپرس بپردازیم

انجمن‌های آنلاین، ابزارهای گروه سازی موثری هستند که در آنها بازدیدکنندگان می‌توانند با پست کردن سوالات، به اشتراک گذاشتن راه حل، ایده‌های جدید و غیره در آن مشارکت کنند.

انجمن شما می‌تواند پلتفرم Q&A (پرسش و پاسخ)، برد بحث و گفتگو، فضای اشتراک گذاری دانش یا بخشی برای حل مسئله باشد.

اضافه کردن فروم به وبسایت چندین مزیت دارد

نخست، نرم افزار فروم وردپرس شما به کاربران کمک می‌کند در وبسایت شما مشارکت و همکاری داشته باشند. وقتی مشارکت دارند، احتمال اینکه دوباره بازگردند، محصولات شما را خریداری کنند و آنها را به دوستان و خانواده خود نیز پیشنهاد کنند بیشتر می‌شود.

دوم، ساخت انجمن یکی از متداول‌ترین و موثرترین روش‌های حمایت از مشتریانتان است. وقتی مشتریان شما سوال فنی یا عمومی مربوط به پشتیبانی دارند، می‌توانند آن را در انجمن مطرح کرده و چک کنند تا ببینند آیا چنین سوالی پیش از این مطرح شده است یا خیر. اگر سوالی که دارند جدید است، می‌توانند آن را پست کرده و به راحتی به مطمئن‌ترین راه حل دست یابند.

در آخر، وقتی درباره یک مسئله مشخص صحبت می‌شود و موضوع مورد بحث محبوبیت پیدا می‌کند، باعث افزایش ارزش سئو وبسایت شما می‌شود. در بسیاری از موارد، موضوعاتی که در انجمن مطرح می‌شود رتبه بهتری نسبت به انواع دیگر محتوا در نتایج جستجو به دست می‌آورد. گاهی اوقات، محتوای تولید شده به دست کاربر، نسبت به پست‌های رسمی وبلاگ، برای کاربر معنادارتر است.

با دانستن این موضوعات، اینجا بهترین پلاگین‌های ساخت انجمن در وردپرس معرفی شده اند.

نکته: شما باید وبسایت وردپرس داشته باشید تا بتوانید از این پلاگین ها استفاده کنید. اگر می‌خواهید وبسایت جدیدی بسازید ما در گروه طراحی سایت دیاکوبین به شما بهترین مشاوره‌ها را می‌دهیم.

۱.  bbPress

وقتی صحبت از یکپارچه سازی انجمن با وردپرس می‌شود، bbPress بهترین پلاگین برای این کار است. این پلاگین، خواهر WordPress.org است، که یعنی از هسته وردپرس برای ساخت انجمن در وردپرس شما استفاده می‌کند. راه اندازی bbPress آسان است، کار کردن و نگهداری از آن نیز ساده، سریع و مرتب است. هرکسی می‌تواند با استفاده از این پلاگین، در وردپرس انجمن بسازد.

ساخت انجمن در وردپرس

bbPress

مزایا  bbPress

 • bbPress که برای وردپرس ساخته شده است، از هسته وردپرس استفاده کرده و استانداردهای مشابه وردپرس را دنبال می‌کند.
 • بدون هیچگونه اصلاحات خاصی، با تم وردپرس یکپارچه می‌شود. تم‌های وردپرس بی نظیری هم برای bbPress وجود دارد که می‌توانید از آنها استفاده کنید.
 • بیش از ۲۰۰ افزونه bbPress وجود دارد که با استفاده از آنها تقریبا هر کاری بخواهید می‌توانید انجام دهید.
 • از آنجا که bbPress زیاد پیچیده نیست، سریع و سبک است.
 • می‌توانید به سادگی انجمن‌های چند سایته بسازید و آنها را با یک داشبورد حفظ کنید.
 • bbPress یک نرم افزار کد باز و رایگان است، بنابراین می‌توانید از آن بدون محدودیت و به صورت رایگان استفاده کنید.

معایب bbPress

 • به اندازه فروم‌های CMS تکامل یافته ای مانند phpBB، Vanilla Forums، ویژگی های کامل ندارد.
 • پلاگین اصلی تنها ویژگی‌های اصلی را دارد، بنابراین برای آنکه انجمن قوی‌تری داشته باشید، باید افزونه‌های بیشتری نصب کنید.

۲.  BuddyPress

BuddyPress به شما امکان ساخت شبکه اجتماعی منحصر به فرد خود را درون وردپرس می‌دهد. درست مانند bbPress، BuddyPress هم پلاگین رسمی وردپرس است. این افزونه تکنیک‌ها و استانداردهای کدنویسی وردپرس را برای ساخت انجمن در وردپرس دنبال می‌کند.

با BuddyPress، می‌توانید انجمن آنلاین بسیار کاملی را با پروفایل کاربران، جریان فعالیت، گروه کاربران، پیام رسانی و گزینه‌های شبکه‌ای بسازید.

مشابه فیسبوک، این افزونه به کاربران شما اجازه اضافه کردن دوستان، ارسال پیام‌های خصوصی، ساخت گروه و فعال کردن اعلان‌ها را می‌دهد.

بهتر از همه اینکه می‌توانید از BuddyPress و bbPress با هم استفاده کرده و انجمن آنلاینی با ویژگی‌های زیاد و مناسب بسازید.

ساخت انجمن در وردپرس

BuddyPress

مزایا BuddyPress

 • به سادگی با هر تم و پلاگین وردپرس یکپارچه می‌شود.
 • صدها پلاگین و افزونه BuddyPress وجود دارد که می‌تواند بازدهی آن را افزایش دهد.
 • به شما اجازه می‌دهد به سادگی یک شبکه کامل اجتماعی را با جریان‌های فعالیت، پروفایل کاربران، ارتباطات اجتماعی، گروه‌ها و غیره بسازید.
 • این ابزار رایگان و کد باز است. می‌توانید به صورت رایگان آن را دانلود کرده و از آن در هر تعداد سایتی که بخواهید استفاده کنید و همچنین به طور منظم آن را به روز نمایید.

معایب BuddyPress

 • پلاگین اصلی آن ویژگی‌های پیشرفته‌ای که ممکن است به آنها برای ساخت یک انجمن آنلاین تمام و کمال نیاز داشته باشید را ندارد. برای افزایش قدرت آن، نیاز به استفاده از پلاگین‌های واسطه دارید.

۳.  ForumEngine

ForumEngine هم تمی شبیه به وردپرس دارد که سایت وردپرس شما را به انجمن بحث و گفتگو تبدیل می‌کند. این هم پلاگین قدرتمندی است که به طور خاص برای ساخت انجمن در سایت وردپرس ساخته شده است. تم این پلاگین، موضوعات انجمن را درست در صفحه خانگی وبسایت شما نشان می‌دهد. با ForumEngine، می‌توانید انجمن‌هایی را بسازید که کاربران در آن به شکل‌های متفاوتی مانند پست گذاشتن، سوال کردن، پاسخ دادن، لایک کردن یا دیس لایک کردن موضوع شرکت کنند. این تم به کاربران اجازه می‌دهد با استفاده از جستجوی زنده Ajax، هر موضوعی را در موضوع جستجو کنند.

این پلاگین همچنین بخشی خصوصی برای کاربران شما دارد که می‌توانند به تمامی فعالیت‌های خود در انجمن دسترسی داشته و آنها را مدیریت نمایند.

ساخت انجمن در وردپرس

ForumEngine

مزایا ForumEngine

 • تم انجمن کامل و خوبی است و بنابراین نیاز به هیچ پلاگین دیگری برای ساخت انجمن در وردپرس ندارید.
 • گزینه‌های زیادی برای طراحی ظاهری در اختیار قرار می‌دهد که با استفاده از آن می‌توانید ظاهر انجمن خود را تغییر داده و آن را جذاب‌تر کنید.
 • ویجت‌های بسیاری وجود دارند که برای آمار انجمن، دسته بندی، موضوعات داغ و غیره کاربرد دارند.
 • به شما امکان نمایش تبلیغات و جذب درآمد بیشتر را می‌دهد.

معایب  ForumEngine

 • تم خاصی از انجمن است، بنابراین ساخت یک سایت مشخص تجاری یا تجارت الکترونیکی با آن دشوار است. می توانید آن را با بلاگ وردپرس خود یکپارچه کنید، اما گزینه ای برای نمایش محصولات و غیره ندارد.
 • تم پولی است. اگر بودجه محدودی دارید، گزینه های رایگانی مانند bbPress و BuddyPress می‌توانند گزینه‌های بهتری برای شما باشند.

۴. Simple:Press

Simple:Press، راه ساده‌ برای اضافه کردن انجمن به سایت وردپرس شماست. این پلاگین  نسخه رایگان و پیشرفته دارد، بنابراین می‌توانید یکی از آن‌ها را براساس نیاز خود انتخاب کنید.

با استفاده از Simple:Press می‌توانید انجمن‌های نامحدود، گروه‌های انجمنی، زیر انجمن و انجمن‌های خصوصی و عمومی را به سادگی بسازید. همچنین می‌توانید هر انجمنی را قفل و یا پین کنید. برای آنکه بتوانید کاربران را مدیریت کنید، این پلاگین سیستم گروه کاربران و صدور اجازه قدرتمندی دارد. کاربران شما می‌توانند پروفایل‌های جامع‌تری با موقعیت زمانی و موارد بسیار بیشتر دیگر بسازند.

مزایا Simple:Press

 • به طور کامل با وردپرس یکپارچه می‌شود، از ثبت نام و لاگین وردپرس پشتیبانی می‌کند.
 • هم می‌تواند در وردپرس استاندارد مورد استفاده قرار گیرد و هم می‌توان آن را برای سیستم های چند سایته نصب کرد.
 • بیش از ۷۰ پلاگین پیشرفته برای افزایش ویژگی های آن موجود هستند.
 • لینک های ثابت سئو پسند ساخته و دارای بسیاری از ویژگی های سئو است.

معایب

 • نسخه رایگان آن تقریبا شامل موارد اولیه است. شما باید یک برنامه پیشرفته از آن را خریداری کنید تا بتوانید از کاربری‌های پیشرفته آن استفاده کنید.

۵.  wpForo Forum

wpForo، پلاگین رایگان ساخت انجمن در وردپرس است که گزینه‌های طراحی و شخصی سازی بسیاری دارد. این پلاگین ۳ ترکیب طراحی برای انجمن دارد: مجهز، ساده و پرسش و پاسخ. هر ترکیب آن، طراحی و ویژگی‌های منحصر به فردی دارد. بعلاوه، ۶ مجموعه از استایل رنگی برای این انجمن‌ها وجود دارد که استایل تیره نیز جزو آنهاست.

با استفاده از این پلاگین، می‌توانید به سادگی فروم‌های مدرنی بسازید که کاربران در آن مشارکت می‌کنند، حمایت می‌شوند و یا همکاری می‌کنند. کاربران می‌توانند سوالات خود را پست کنند، پاسخ دریافت کنند، رای دهند، در یک عنوان عضو شوند و اعلان ها را دریافت کنند، موضوعات را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید و غیره.

ساخت انجمن در وردپرس

wpForo

مزایا wpForo

 • به صورت رایگان موجود بوده و با استفاده از addon های پولی، گزینه‌های بیشتری برای افزایش کارایی در اختیار شما قرار می‌دهد.
 • ویژگی‌هایی برای سئو نقشه سایت XML، caching، آنتی اسپم و غیره دارد.
 • یکپارچه سازی ملایمی با BuddyPress داشته و ویژگی‌های بیشتری برای شبکه‌های اجتماعی در اختیار شما قرار می‌دهد.

معایب wpforo

 • تنها ویژگی‌های اولیه در نسخه رایگان در اختیار است. باید برای دریافت ویژگی‌های پیشرفته مانند مدیریت تبلیغات، نظرسنجی، موضوعات سفارشی کاربر، پیام رسانی خصوصی و غیره ورژن پولی آن را دریافت کنید.
 • تنظیمات این پلاگین برای کاربرانی که بار اول است از چنین پلاگین هایی استفاده می‌کنند، پیچیده است.

۶.    Asgaros Forum

Asgaros Forum، پلاگین ساخت انجمن در وردپرس ساده‌ای است که می‌توانید از آن در وبسایت خود استفاده کنید. این پلاگین، برای هرکسی که به دنبال اضافه کردن انجمن‌های سبک به سایت خود است بهترین گزینه  است. راه اندازی آن و اضافه کردن بردهای بحث و گفتگو با آن بسیار ساده است.

ساخت انجمن در وردپرس

Asgaros Forum

مزایا Asgaros Forum

 • پلاگین ساخت انجمن سبک و ساده‌ای برای مبتدیان و همچنین حرفه‌ای‌ها است.‌
 • گزینه‌های ساده و همچنان قدرتمندی برای مدیریت محتوا، اعضا و کسب اجازه وجود دارد.
 • آمار انجمن نیز قابل دریافت است و به شما اجازه می‌دهد ببینید انجمن شما چگونه عملکردی دارد.

معایب Asgaros Forum

 • افزونه‌ای برای اضافه کردن ویژگی‌های بیشتر ندارد.

۷. CM Answers

CM Answars به شما امکان ساخت انجمن بحث و پرسش پاسخ قدرتمندی را در وردپرس می‌دهد. پلاگین رایگان و اولیه، ویژگی‌های کافی دارد که می‌توانید با استفاده از آنها انجمنی شبیه به Stack Exchange در وبسایت خود بسازید.

این پلاگین به کاربران امکان پست کردن سوالات، پاسخ دادن به آنها، رای دادن، بارگذاری فایل‌ها، عضویت در دسته بندی‌های گوناگون و پیام رسانی خصوصی را می‌دهد. به عنوان یک ادمین، می‌توانید سوالات و پاسخ ها را شخصی سازی کنید، محتوایی که نمی‌خواهید را فیلتر کنید و کاربران را مدیریت نمایید. اگر نیاز به ویژگی‌های بیشتری مانند پست گذاری و پرداخت ناشناس دارید، باید addon های پلاگین را خریداری نمایید.

ساخت انجمن در وردپرس

CM Answers

مزایا CM Answers

 • با اغلب تم‌های وردپرس به طور مناسبی یکپارچه می‌شود.
 • کاربران می‌توانند به پرسش‌ها و پاسخ‌ها رای بدهند.
 • ورژن‌های پیشرفته آن، ویژگی‌های بسیار بیشتری مانند امکان انتخاب بهترین پاسخ، پروفایل، نظر، لاگین شدن در شبکه‌های اجتماعی و غیره دارد.

معایب CM Answers

 • انجمن شما محدود به فرمت پرسش و پاسخ است.
 • اغلب ویژگی‌های کاربردی آن برای ورژن پیشرفته موجود هستند.
 • بعضی نظرات در صفحه پلاگین نشان دهنده آن است که کاربران استفاده از آن را سخت می‌بینند.‌

 ۸.    WP symposium Pro

WP Symposium Pro، جایگزین خوبی برای BuddyPress  است. می‌توانید شبکه اجتماعی خود را با استفاده از این پلاگین بسازید. مشابه با BuddyPress یا فیسبوک، به کاربران شما اجازه ساخت پروفایل‌ها و دیوار فعالیت، اضافه کردن دوستان، تنظیم اعلان ایمیل، پیوستن به انجمن‌ها و غیره را می‌دهد. این پلاگین برای کار با تم یا پلاگین وردپرس طراحی شده است. به این ترتیب می‌توانید آن را به سایت وردپرس فعلی خود اضافه کنید.

ساخت انجمن در وردپرس

WP Symposium Pro

مزایا WP Symposium Pro

 • به شدت می‌توان با استفاده از کدهای کوتاه آن را شخصی سازی کرد- رنگ‌ها، فونت‌ها، دکمه‌ها و غیره را می‌توان به سادگی تغییر داد.
 • گزینه خرید ورژن پیشرفته یا addonهای خاص برای اضافه کردن ویژگی‌ها موجود است. پشتیبانی نسخه پیشرفته برای کاربران ورژن پولی وجود دارد.
 • اسناد و ویدئوهایی نیز در وبسایت پلاگین وجود دارند که می‌توانند به شما برای شروع کمک کنند.

معایب WP Symposium Pro

 • بسیاری از ویژگی های کاربردی آن نیاز به استفاده از برنامه پیشرفته دارد.

۹.    DW Question and Answer

DW Question and Answer به شما امکان ساخت سیستم کامل پرسش و پاسخ در سایت‌های وردپرس را می‌دهد. اگر به ساخت سیستمی مانند Quora یا Stack Overflow فکر می‌کنید، DW Question and Answer پلاگین مناسبی برای شروع است. برخلاف پلاگین‌های انجمن معمول، این پلاگین به کاربران شما امکان رای دادن به پاسخ ها را می‌دهد تا بهترین پاسخ در بالا قرار گرفته و پاسخ های بی معنا به سمت انتهای لیست بروند. برای اطلاع از جزئیات بیشتر، آموزش ما برای چگونگی ساخت سایت پرسش و پاسخ در وردپرس را ببینید.

مزایا DW Question and Answer

 • می‌توانید از این پلاگین رایگان برای ساخت سیستم ابتدایی پرسش و پاسخ استفاده کنید. کاربران پیشرفته می‌توانند نسخه پیشرفته را خریداری کنند تا از امکانات بیشتر آن استفاده کنند.
 • پشتیبانی از کپچا به شما کمک می‌کند تا با اسپم‌ها مقابله کنید.
 • برای ارائه خدمات پشتیبانی به مشتریان/ کاربران عالی است.

معایب DW Question and Answer

 • پلاگین رایگان آن به شما امکان ساخت انجمن ساده ای به شکل پرسش و پاسخ را می‌دهد.

۱۰. Discussion Board

Discussion Board وردپرس پلاگین رایگانی است که می‌توانید از آن برای ساخت انجمن استفاده کنید. نصب و راه اندازی پلاگین آسان است، بنابراین هرکسی می‌تواند در وردپرس بدون نوشتن هیچ کدی، انجمن بسازد.

با استفاده از این پلاگین، می‌توانید به سیستم ثبت نام و لاگین front-end امکان جذب کاربران بیشتر را بدهید. برای جلوگیری از اسپم، گزینه هایی برای محدود کردن ری پست، اصلاح نظرات و غیره دارد.

مزایا Discussion Board

 •   برد بحث و گفتگو به طور خاص برای کار کردن با پلاگین طراحی شده است. می‌توانید از این پلاگین با هر تم مشابه دیگری نیز استفاده کنید.
 •   این برد با کدهای کوتاه ساده زیادی همراه می‌شود که فرم ها، لیست موضوعات و غیره را نمایش می‌دهند.
 •   ورژن پولی آن برای اضافه کردن گزینه ها و امکانات بیشتر قابل استفاده است.

معایب Discussion Board

 • ورژن رایگان این پلاگین، گزینه های قدرتمندی ندارد. شما باید برنامه پیشرفته آن را خریداری کنید تا از ویژگی‌های کاربردی آن استفاده کنید.

توصیه مهمی درباره ساخت وبسایت انجمنی

صرف نظر از اینکه چه نرم افزاری را برای ساخت انجمن آنلاین خود انتخاب می‌کنید، نیاز به منابع هاست اضافه ای هم برای داشتن یک انجمن آنلاین موفق دارید.

می‌توانید تمامی این پلاگین های ساخت انجمن وردپرس را در پلن‌ هاست اشتراکی داشته باشید. می‌توانید حتی انجمن خود را برای مدتی، با استفاده از مجموعه هاست مبتدی اجرا کنید. اگر مبتدی هستید و می‌خواهید از زیر و بم این کار سر در آورید، به شما توصیه می‌کنیم از Bluehost استفاده کنید. این هاست یکی از بهترین کمپانی های ارائه دهنده هاست در دنیاست و به طور رسمی توسط ارائه دهنده هاست وردپرس پیشنهاد شده است.

هرچند، هرچه بازدیدکننده‌های بیشتری از انجمن شما استفاده می‌کنند، سرعت وبسایت شما کاهش یافته و حتی ممکن است به مشکل بخورد. در این شرایط، باید آن را به پلن هاست مدیریت شده وردپرس ارتقاء دهید.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کرده باشد تا بهترین پلاگین‌های ساخت انجمن در وردپرس را بشناسید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)
۴ ۴ votes
امتیازدهی به مقاله
5/5 - (1 امتیاز)
تاریخ انتشار: 5 بهمن, 1398
آخرین ویرایش: ۲۹ بهمن, ۱۳۹۸
منبع: wpbeginner
   اشتراک گذاری

  تحصیلاتم در ادبیات فارسی بوده است و علاقه‌ام نیز. از این رو نوشتن را برای خود هم روشی برای امرارمعاش انتخاب کرده‌ام و هم راهی برای آرام شدن و لذت بردن. در دیاکوبین وظیفه نوشتن آکادمی تولید محتوا و همین طور مقالات مربوط به دیجیتال مارکتینگ و طراحی تجربه کاربری را برعهده دارم. پدیده‌هایی که هر روز برای آن مطالعه می‌کنم و شوقم به آنها بیشتر می‌شود.

  طراحی سایت

  اگر می‌خواهید اولین قدم برای ورود به دنیای دیجیتال را محکم بردارید؛ فرآیند طراحی وب‌سایت خود را به دیاکوبین بسپارید. خدمات طراحی وب‌سایت در دیاکوبین به تولید یک وب‌سایت ساده ختم نمی‌شود. ما آماده‌ایم تا جزئی‌ترین خواسته‌های شما را در طراحی یک ‌وب‌سایت کارا و زیبا برآورده کنیم. اگر می‌خواهید وب‌سایت شما طرحی متفاوت از رقبا داشته باشد؛ اگر می‌خواهید تجربه کاربری خوبی را برای مخاطبان خود فراهم کنید؛ و اگر به دنبال طرحی خاص با امکانات ویژه هستید؛ ما در دیاکوبین بهترین پینشهادها را به شما ارائه می‌کنیم. وب‌سایت‌های طراحی شده در دیاکوبین، دارای استانداردهای روز کدنویسی، سرعت بارگزاری بالا، دسترس‌پذیری و تجربه کاربری مناسب و رابط کاربری زیبا هستند.

  طراحی سایت
  نظرات کاربران (0)
  اشتراک
  اطلاع از
  guest
  0 نظرات
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Would love your thoughts, please comment.x