آموزش ساخت گالری تصویر در وردپرس و افزونه‌های گالری تصویر

افزودن به لیست علاقه‌مندی ها
آموزش ساخت گالری تصویر در وردپرس و افزونه‌های گالری تصویر

تصاویر یکی از اجزاء مهم هر سایتی هستند و طرز نشان دادن مناسب آنها، به زیبایی و جذب بازدید‌کنندگان کمک می‌کند. برخی از سایت‌ها نیاز به گالری تصویر دارند و برای ایجاد گالری می‌توان از روش‌های مختلفی استفاده کرد. ساخت گالری تصویر به شما این امکان را می‌دهد که عکس‌ها را به صورت دلخواه در سایت قرار دهید. با ساخت گالری تصاویر، علاوه بر بالا بردن جذابیت سایت، بازدیدکنندگان زمان بیشتری در سایت شما می‌مانند. هر قدر زمان ماندن کاربران در سایت بیشتر باشد، اعتبار سایت بالاتر رفته و در صورتی که عوامل دیگر بهینه‌سازی و سئو رعایت شود، سایت در نتایج موتورهای جستجو در رتبه بالاتری قرار خواهد گرفت.

برای ساخت گالری تصویر می‌توان از روش‌های مختلفی استفاده کرد. البته باید توجه داشته باشید که از هر روشی که استفاده می‌کنید، نتیجه باید با ظاهر سایت هماهنگ، زیبا و ریسپانسو باشد. گالری تصاویر را می‌توان از طریق وردپرس و یا افزونه ایجاد کرد. وردپرس امکانی را در اختیار مدیران سایت قرار می‌دهد که در زمان طراحی سایت می‌توان با استفاده از آن، یک گالری ساخت و این گالری به ساده‌ترین صورت خواهد بود.

ساخت گالری تصویر در وردپرس

در وردپرس می‌توان در بخش‌های مختلف سایت از تصاویر استفاده کرد. در برگه‌ها و نوشته‌ها به راحتی می‌توان با استفاده از ویرایشگر کلاسیک یا ویرایشگر بلوک این کار را انجام داد. زمانی که می‌خواهید یک گالری بسازید، می‌توانید چند تصویر را با هم انتخاب کنید. اما در این حالت، ترتیب قرار گرفتن تصاویر به گونه‌ای نیست که ظاهری زیبا برای نمایش داشته باشند و فقط تنظیمات محدودی را می‌توانید انجام دهید.

ساخت گالری تصویر در گوتنبرگ

در نوشته و یا برگه مورد نظر با کلیک بر روی علامت + و سپس گالری، می‌توانید تصاویر را انتخاب کنید. هر تعداد تصویر را می‌توان انتخاب کرد و با کلیک کردن بر روی هر تصویر می‌توانید یک تیتر برای آن بنویسید که در زمان نمایش در قسمت پایین عکس این تیتر نمایش داده شود. گالری تصویری که در این حالت ساخته می‌شود، بدون استایل خواهد بود و تصاویر در کنار هم نمایش داده خواهند شد.

ساخت گالری تصاویر در ویرایشگر کلاسیک

برای سایت‌هایی که از ویرایشگر کلاسیک استفاده می‌کنند، در برگه‌ها و یا نوشته‌ها می‌توانید با کلیک بر روی افزودن پرونده چند رسانه‌ای این کار را انجام دهید. در پنجره‌ای که باز می‌شود، برای ساخت گالری تصویر در ستون کناری بر روی ساخت گالری کلیک و تصاویر مورد نظر را انتخاب کنید. بعد از انتخاب تصاویر بر روی ایجاد گالری تصاویر کلیک کنید. بعد از ساخت گالری، در بالای صفحه با کلیک بر روی دکمه چینش معکوس، می‌توانید ترتیب نشان دادن عکس‌ها را عوض کنید.

در ستون کناری گالری، تنظیمات محدودی را می‌توانید انجام دهید. در فیلد پیوند به، سه گزینه وجود داد. در صورت انتخاب برگه پیوست، تصاویر به صفحه‌ای که به عنوان پیوست قرار دارد، لینک می‌شوند. پرونده رسانه‌ای هر تصویر را به خودش لینک می‌دهد و گزینه سوم هیچکدام است که هیچ لینکی را به تصویر نمی‌دهد.

در فیلد ستون‌ها می‌توان تعداد ستون‌های گالری را مشخص کرد. در حالت پیش‌فرض، گالری تصویر دارای سه ستون است، اما می‌توان آن را از ۱ تا ۹ ستون بسته به نیاز تغییر دهید. در صورت انتخاب چینش تصادفی، ترتیب قرار گرفتن تصاویر گالری در هر بار نمایش آن تغییر می‌کند. در فیلد اندازه، می‌توان اندازه تصاویر را مشخص کرد. بعد از انجام تنظیمات، بر روی دکمه درج گالری کلیک کنید تا گالری در محل مورد نظر قرار داده شود.

ساخت گالری تصویر در وردپرس

ساخت گالری تصویر در وردپرس

ساخت گالری تصویر با استفاده از افزونه

زمانی که با استفاده از وردپرس گالری تصویر ساخته می‌شود، نمی‌توان بر روی آن تنظیمات مختلفی انجام داد و ظاهر گالری را متناسب با نیازها تغییر دهید. برای داشتن یک گالری زیبا می‌توان از افزونه‌های مختلفی که برای این کار ساخته شده‌اند استفاده کرد. افزونه‌های رایگان و پولی مختلفی را می‌توانید در مخزن وردپرس پیدا کنید که هر کدام مزایا و امکانات مخصوص به خود را دارند.

هر افزونه امکانات و حجم متفاوتی دارد و باید افزونه‌ای را انتخاب کنید که با پوسته مورد استفاده سایت هماهنگی داشته باشد. البته اکثر افزونه‌ها از استانداردها پیروی می‌کنند و فقط تداخل آنها با افزونه‌های دیگر را باید در نظر داشته باشید. در زیر به چند افزونه که برای ساخت گالری مورد استفاده قرار می‌گیرند، اشاره خواهیم کرد.

افزونه NextGEN Gallery برای ساخت گالری تصویر

افزونه NextGEN Gallery یکی از افزونه‌های پر کاربرد برای ساخت گالری تصاویر است. کار با این افزونه ساده بوده و برای سایت‌هایی که ماهیت هنری دارند، گزینه مناسبی است. این افزونه امکاناتی حرفه‌ای در اختیار کاربر قرار می‌دهد و می‌توان با آن گالری‌های زیبایی برای تصاویر ساخت.

این افزونه را می‌توانید از مخزن وردپرس دانلود و نصب کنید. بعد از نصب، گزینه‌ای در پیشخوان وردپرس به نام گالری اضافه می‌شود که از طریق آن می‌توان گالری جدید ساخت و تنظیمات مختلفی را بر روی آن اجرا کرد. در بخش بارگذاری تصویر، می‌توانید عکس‌ها را از گالری چند رسانه‌ای و یا از پوشه، انتخاب و به گالری منتقل کنید و در پایین صفحه یک نام برای آن در نظر بگیرید.

در قسمت مدیریت گالری، می‌توان هر عکس را سفارشی‌سازی کرد و امکانات مختلفی را به آن اضافه کرد. اندازه هر عکس را می‌توان تغییر داد و توضیحات و برچسب مخصوص برای هر کدام در نظر گرفت و هر تصویر را ویرایش کرد. در مدیریت آلبوم نیز می‌توان تنظیماتی را بر روی آلبوم انجام داد. این افزونه تنظیمات مختلف دیگری برای مدیریت برچسب و نحوه نمایش  تصاویر در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

افزونه Envira Gallery Lite

افزونه Envira Gallery Lite، یک افزونه سبک است که با نصب آن هیچ تغییری در سرعت سایت به وجود نمی‌آید. در اکثر افزونه‌ها اگر تعداد تصاویر زیاد باشد، سرعت سایت به میزان قابل توجهی کاهش می‌یابد. اما با نصب این افزونه، تعداد تصاویر بر سرعت بارگذاری سایت تاثیری ندارند. زمانی که از این افزونه برای ساخت گالری تصویر استفاده می‌کنید، به خاطر واکنشگرا بودن آن، تصاویر در هر دستگاهی به خوبی نشان داده خواهند شد.

با استفاده از این افزونه به راحتی می‌توانید تصاویر را به گالری اضافه کنید و با کشیدن و رها کردن، موقعیت تصاویر را تغییر دهید و با داشتن امکان سفارشی‌سازی بالا، می‌توانید جزئیات زیادی را متناسب با نیاز خود تغییر دهید. برای داشتن امکانات بیشتر می‌توانید ماژول‌های مختلفی را برای این افزونه نصب کنید تا قابلیت مورد نظر به آن اضافه شود. در صورتی که لایسنس طلایی آن را خریداری کنید، می‌توانید به امکانات گسترده‌ای دسترسی داشته باشید.

افزونه Modula Image Gallery

با استفاده از این افزونه محبوب برای ساخت گالری تصویر می‌توانید به سادگی، یک گالری زیبا برای سایت خود ایجاد کنید. برای ساخت گالری، در مرحله اول تصاویر را انتخاب و اندازه هر عکس را مشخص کرده و با ساخت گالری، افزونه یک شورت کد ایجاد می‌کند. از این شورت کد در هر جایی می‌توان استفاده کرد. این افزونه تنظیمات بیشتری را در اختیار شما قرار می‌دهد و می‌توانید افکت‌هایی برای hover، گزینه‌هایی برای لایت باکس و آیکون‌های اشتراک‌گذاری و تنظیمات دیگری را انجام دهید.

با خرید نسخه پولی (Pro)، امکانات بیشتری مانند فیلتر برای برچسب‌ها و یا تصاویر نمایش داده شده برای هر کاربر، در اختیار شما قرار می‌گیرد. این افزونه برای گالری‌های شبکه‌ای قابل استفاده است و نمی‌توان هر نوع از گالری را با استفاده از آن ایجاد کرد.

افزونه FooGallery

افزونه FooGallery، یک افزونه رایگان است که می‌توان از مخزن وردپرس آن را نصب کرد. با استفاده از این افزونه، شما می‌توانید تصاویر و یا ویدیوهای خود را بارگذاری کرده و از آنها در ساخت گالری استفاده کنید. این افزونه امکان کشیدن و رها کردن را به کاربر می‌دهد و گالری تصاویر ساخته شده با آن، قابلیت واکنشگرایی دارند. زمانی که این افزونه را نصب می‌کنید، ۵ قالب رایگان گالری در اختیار شما قرار می‌گیرد که قابلیت سفارشی‌سازی خوبی دارند و تغییرات مختلفی را می‌توان در عکس‌ها و گالری انجام داد.

این افزونه ابزار ایمپورت، استفاده از شورت کد، تغییرات در استایل و پشتیبانی از FooBox و غیره را در اختیار شما قرار می‌دهد. این افزونه بسیار سبک بوده و در سرعت بارگذاری سایت تاثیری ندارد. برای بهره‌بردن از قابلیت‌های پیشرفته، می‌توان بر روی این افزونه ماژول‌هایی را نصب کرد. در صورتی که از ماژول‌های مختلف و زیادی استفاده کنید، در سرعت بارگذاری سایت تاثیرگذار خواهد بود.

افزونه Photo Gallery

می‌توان با استفاده از این افزونه به هر تعداد، گالری تصویر و گروه‌های گالری ایجاد کرد. طراحی گالری واکنشگرا را با استفاده از این افزونه و به راحتی می‌توان انجام داد و گالری‌های زیبایی ساخت. کار با این افزونه راحت بوده و به آسانی می‌توان تصاویر و گالری‌ها را سفارشی‌سازی کرد. برای سایت‌هایی که از عکس‌های مختلف استفاده می‌کنند، با استفاده از این افزونه می‌توان گالری‌های زیبایی ساخت و افکت‌های مختلفی را برای عکس‌ها در نظر گرفت.

این افزونه ابزارهای زیادی دارد و می‌توان با استفاده از آنها تمامی ویژگی‌ها مانند لایت باکس تصویر، گروه‌های گالری و غیره را متناسب با طراحی سایت تنظیم کرد. حتی می‌توان با استفاده از این افزونه، تنظیمات کلی گالری‌ها را تغییر داد و شخصی‌سازی رفتار گالری در سایت با این افزونه آسان خواهد بود.

افزونه Gallery

در هر سایتی از عکس‌ها برای زیبا شدن و ارائه نمایی واضح برای محصولات و یا خدمات استفاده می‌شود و می‌توان با استفاده از افزونه Gallery این کار را به صورتی زیبا و کاربردی انجام داد. مدیریت تصاویر با این افزونه راحت بوده و یک گالری تصویر کاملا واکنشگرا ایجاد می‌کند. این افزونه از تمامی فرمت‌های فایل‌های تصویری پشتیبانی کرده و می‌توان گالری‌هایی با بی‌نهایت عکس ساخت. تصاویر را می‌توان به طور کامل با این افزونه سفارشی‌سازی کرد و با استفاده از آن، جهت نمایش آلبوم در هر جایی ابزارک ایجاد کرد.

با این افزونه می‌توانید در زمان بارگذاری تصاویر از استاندارد اینستاگرام پیروی کنید و تصاویری با الگوی اینستاگرام در سایت خود قرار دهید. برای قرار دادن گالری در نوشته و یا برگه سایت، در قسمت ویرایشگر، با کلیک بر روی آیکون Gallery، صفحه مخصوص این افزونه باز می‌شود و می‌توانید گالری مورد نظر را انتخاب کنید.

افزونه Photo Gallery by Supsystic

این افزونه قالب‌های مختلفی دارد که به وسیله آنها می‌توانید گالری‌های زیبایی برای سایت خود ایجاد کنید. از مخزن وردپرس می‌توانید آن را تهیه و نصب کنید و بعد از نصب، یک منوی جدید به نام Photo Gallery by Supsystic در پیشخوان ایجاد می‌شود. با کلیک بر روی بخش گالری جدید، صفحه‌ای باز می‌شود که می‌توانید برای گالری نام و قالب مناسب انتخاب کنید. قالب‌های مختلفی در این برگه لیست شده‌اند که برخی از آنها رایگان نیستند.

در بخش‌های بعدی جای قرارگیری گالری، فاصله تصاویر، عرض گالری، تنظیمات گوشه‌های تصاویر، انتخاب تصویر اول برای نمایش و تنظیمات مختلف و زیاد دیگری را می‌توانید برای گالری انجام دهید. با این افزونه می‌توان برای ویدیوها نیز گالری ایجاد کرد و تنظیمات مختلفی مانند شروع خودکار، ابعاد ویدیو، نمایش دکمه جزئیات و نمایش به صورت hover را انجام داد.

ساخت گالری تصویر با استفاده از افزونه

ساخت گالری تصویر با استفاده از افزونه

افزونه ساخت گالری تصویر برای ووکامرس

افزونه‌های مختلفی برای نمایش عکس وجود دارند و برخی از آنها با ووکامرس سازگار هستند و می‌توان با استفاده از آنها تصاویر محصولات را به صورت اسلایدر به نمایش گذاشت. می‌توان با این افزونه‌ها تصاویر را در اندازه‌های دلخواه نشان داد و تنظیماتی را برای آنها انجام داد.

افزونه Woocommerce Product Gallery Slider

این افزونه برای نمایش عکس‌های محصول به صورت اسلایدر طراحی شده و برای محصولاتی که عکس‌های زیادی دارند می‌توان گالری عکس carousel ایجاد کرد. این افزونه لایه‌بندی واکنشگرا دارد و می‌توان حرکت خودکار را برای عکس‌ها در نظر گرفت و یا برای حرکت عکس، دکمه‌هایی را نمایش داد. این افزونه با ووکامرس و قالب‌های وردپرس سازگاری دارد.

افزونه WooCommerce Product Images Slider

این افزونه نیز برای نمایش عکس‌های محصولات به صورت اسلایدر کاربرد دارد. دارای پنل مدیریت بوده و سازگاری کامل با محصولات متغیر دارد. دارای قابلیت زوم تصاویر است و به راحتی می‌توان آن را راه‌اندازی کرد.

تعداد افزونه‌های زیادی برای ساخت گالری در مخزن وردپرس وجود دارند و می‌توان از آنها برای نمایش تصاویر و یا ویدیوها استفاده کرد. هر کدام مزایای مخصوص به خود را دارند و عملکردی متفاوت ارائه می‌دهند. هر سایتی با بهره‌بردن از عکس‌های زیبا و کاربردی می‌تواند کاربران را جذب کند و به فعالیت خود ادامه دهد. ایجاد محیطی متفاوت با کاربری آسان به کاربران کمک می‌کند راحت‌تر به محصولات و یا خدمات شما دسترسی داشته باشند و در صورتی که سرعت بارگذاری سایت خوب باشد، تعداد بازدیدکنندگان آن بالا خواهد رفت.

۵/۵ - (۱ امتیاز)
۰ ۰ votes
امتیازدهی به مقاله
5/5 - (1 امتیاز)
تاریخ انتشار: 9 شهریور, 1398
آخرین ویرایش: ۲۹ آبان, ۱۳۹۸
منبع: دیاکوبین
   اشتراک گذاری

  علاقه‌مند به یادگیری سئو و طراحی سایت هستم. خوشحال می‌شم از نظرات و دیدگاه‌های شما نکات جدیدی یاد بگیرم و اطلاعات خودم و با شما به اشتراک بگذارم

  نظرات کاربران (0)
  اشتراک
  اطلاع از
  guest
  0 نظرات
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Would love your thoughts, please comment.x