چگونه محصولات خود را در بخش فروشگاه اینستاگرام به فروش برسانیم

افزودن به لیست علاقه‌مندی ها
چگونه محصولات خود را در بخش فروشگاه اینستاگرام به فروش برسانیم

تا چندی پیش در ایران این امکان بوده فروشگاه اینستاگرام را برای خود در این شبکه اجتماعی ایجاد کنیم اما از تیر ماه با شدت گرفتن تحریم ها این موضوع برای ایران و پیج‌های فارسی لغو شد. از این رو ما این مطلب را در دیاکوبین فقط برای بالا بردن اطلاعات شما می‌گذاریم
اینستاگرام با بیش از یک میلیارد کاربر، محلی برای نام‌های تجاری است که می‌خواهند در شبکه‌های اجتماعی تأثیرگذار باشند.
توانایی این شبکه برای انتشار تصاویر زیبا و باکیفیت آن را به محلی عالی برای نمایش محصولات و البته فروش آن‌ها تبدیل کرده است.
شصت درصد کاربران اینستاگرام (حدود ۶۰۰ میلیون نفر) در این شبکه اجتماعی به دنبال محصولات جدید هستند. با افزوده شدن بخش فروشگاه اینستاگرام در فوریه ۲۰۱۸، نام‌های تجاری می‌توانند محصولات خود را به صورت مستقیم از طریق پست‌ها و استوری‌ها برچسب‌گذاری کرده و مشتریان را مستقیماً به جایی ببرند که محصول به فروش می‌رسد. با راه اندازی قابلیت جدید پرداخت درون برنامه‌ای در اوایل سال ۲۰۱۹، کاربران دیگر نیازی به ترک اینستاگرام برای خرید محصول مورد نظر خود نیز ندارند.

در این مقاله شما این مطالب را می‌آموزید:

 • چگونه فروشگاه اینستاگرام را راه اندازی کنید تا به فروش و ارتباط با مشتریان دست یابید
 • چگونه پست‌های فروشگاهی خود را بهینه‌سازی کنید تا بیشترین تعامل و اثرگذاری را به دست آورید
 • چگونه استوری فروشگاهی در اینستاگرام بسازید

چگونه در اینستاگرام پست‌های فروشگاهی ایجاد کنیم

۱۳۰ میلیون کاربر اینستاگرام هر ماه از برچسب فروشگاه اینستاگرام برای پست‌های خود استفاده می‌کنند. اگر هنوز شروع به فروش محصول خود در اینستاگرام نکرده‌اید، زمان آغاز کار فرا رسیده است.
پیش از شروع فروش محصولات در اینستاگرام چند گام کوچک را باید بردارید.
گام ۱: حساب کاربری خود را به حساب کاربری تجاری تبدیل کنید
در اینستاگرام فقط برای حساب‌های کاربری تجاری امکان فروش وجود دارد. در حال حاضر تنها می‌توانید محصولات فیزیک که با سیاست‌های تجاری و توافق‌نامه فروش فیسبوک هم‌خوانی دارند را به فروش برسانید.
گام ۲: قرار دادن کاتالوگ محصولات در فیسبوک به کمک Shopify یا BigCommerce
محصولات موجود در کاتالوگ، محصولاتی هستند که شما مجاز به فروش آن در پست‌ها و استوری‌ها هستید. پس از افزودن کاتالوگ، می‌توانید بخش فروشگاه را به فیسبوک اضافه کنید.
گام ۳: منتظر بمانید تا اینستاگرام حساب کاربری شما را بررسی کرده و برای فروش تأیید کند
این مرحله معمولاً چند روزی زمان می‌برد. پس از اینکه تأیید شدید، اعلانی برای شما در اینستاگرام خواهد آمد.
گام ۴: امکان فروشگاه اینستاگرام را در حساب کاربری خود فعال کنید
با انجام این کار، شما می‌توانید در پست‌های خود، محصولاتتان را به فروش برسانید.

چگونه محصولات را به پست‌های اینستاگرامی اضافه کنیم

گام ۱: تصویر یا تصاویر خود را بارگذاری کنید

شما می‌توانید حداکثر پنج مورد به ازای هر تصویر و حداکثر ۲۰ مورد برای تعداد بیشتری تصویر را برچسب بزنید.

گام ۲: افزودن متن و برچسب به محصولات

پس از اتمام نوشتن متن مربوط به پست، مثل حالت عادی ارسال پست، «افزودن محصولات» را انتخاب کنید. این قابلیت پس از فعال شدن قابلیت فروشگاهی حساب کاربری شما درست در زیر «افزودن افراد» مشاهده می‌شود.
به یاد داشته باشید که شما در یک پست یا می‌توانید از برچسب محصولات استفاده کنید یا برچسب افراد، نه هر دو.

گام ۳: نام محصولی که می‌خواهید بفروشید را بنویسید

اینستاگرام به طور خودکار و با استفاده از کاتالوگ قرار داده شده در فیسبوک نام محصول مورد نظر شما را پیدا می‌کند، بنابراین شما می‌توانید هر محصولی که در کاتالوگ افزوده‌اید را اضافه کنید.

گام ۴: پست خود را به اشتراک بگذارید

وقتی که شما محصولات خود را برچسب گذاری کردید، برای اشتراک گذاری آن‌ها آماده هستید! پست‌های برچسب گذاری شده به عنوان محصولات فروشگاه اینستاگرام در صفحه شما نمایش داده می‌شود و آیکن فروشگاه نیز گوشه سمت راست بالا نمایش داده می‌شود.

چگونه در اینستاگرام استوری‌های فروشگاهی بسازیم

اینستاگرام امکان انتشار استوری‌های فروشگاهی را در ماه سپتامبر سال ۲۰۱۸ رونمایی کرد.
کسب و کارهایی که فروشگاه اینستاگرام را راه اندازی کرده‌اند می‌توانند یک استیکر محصول (با متن رنگی قابل تنظیم) را به استوری خود اضافه کنند. وقتی که مشتری استیکر محصول را لمس کند، به همان صفحه‌ای منتقل می‌شود که پس از بازدید از پست‌های فروشگاهی همان محصول مشاهده خواهد کرد.
در این صفحه مشتریان می‌توانند تصاویر بیشتری از محصول، جزییات آن، محصولات مشابه و لینک به نسخه موبایل سایت شما برای خرید را مشاهده کنند.
روش کار به این شکل است:

فروشگاه اینستاگرام

فروشگاه اینستاگرام

گام ۱: افزودن استوری (تصویر یا ویدئو)
گام ۲: لمس استیکر فروشگاه در گوشه سمت چپ-بالا و انتخاب گزینه محصول.
گام ۳: افزودن محصول مورد نظر (هر استوری یک مورد). مشابه شیوه قرار دادن محصول در پست، با نوشتن نام محصول در اینجا هم می‌توانید آن را به استوری اضافه کنید. در این مرحله شما می‌توانید رنگ استیکر را هم تغییر دهید.

فروشگاه اینستاگرام

فروشگاه اینستاگرام

گام ۴: استوری‌های دارای برچسب فروشگاهی با نمایش نشان سبد قابل تشخیص هستند. کاربران می‌توانند با انتخاب این نشان، جزییات کامل محصول مورد نظر را مشاهده کنند. انتخاب محصول آن‌ها را به صفحه‌ای مشابه شکل زیر:

فروشگاه اینستاگرام

فروشگاه اینستاگرام

فروشگاه اینستاگرامی در زبانه کاوش (Explore Tab)

زبانه کاوش اینستاگرام ابزاری قدرتمند است. بیش از ۲۰۰ میلیون کاربر برای یافتن محتوای جدید و بررسی عمیق‌تر علایق خود همه روزه از این بخش بازدید می‌کنند و محتوایی که الگوریتم اینستاگرام در کانال‌های موضوعی برای آن‌ها گردآوری کرده است را مشاهده می‌کنند.
در سپتامبر ۲۰۱۸، اینستاگرام یک کانال موضوعی با عنوان فروشگاه را راه اندازی کرد. این کانال بر اساس علایق خرید هر کاربر طراحی شده و پست‌های فروشگاهی کسب و کارهای مختلف که ممکن است کاربر به آن‌ها علاقه داشته باشد (اما هنوز دنبال نکرده است) را به نمایش در می‌آورد.
حضور در زبانه کاوش می‌تواند به موفقیتی بزرگ برای کسب و کارهای کوچک با تعداد دنبال کننده کم تبدیل شود.

فروشگاه اینستاگرام

فروشگاه اینستاگرام

پرداخت درون برنامه‌ای اینستاگرام

به گفته اینستاگرام: «پرداخت درون برنامه‌ای تجربه خرید را با استفاده از فروشی آسان، قابل اعتماد و ایمن بهبود می‌بخشد. کاربران دیگر نیاز ندارند که برای خرید از مرورگر استفاده کنند و با استفاده از اطلاعات پرداختی ایمن، می‌توانند از نام‌های تجاری محبوب خود بدون نیاز به وارد کردن چندباره اطلاعات خرید کنند.»
با این حال این ویژگی هنوز به صورت آزمایشی در امریکا ارائه می‌شود. بیست و سه نام تجاری از جمله نایک و زارا در نسخه آزمایشی پرداخت درون برنامه‌ای، پیش از انتشار جهانی آن حضور دارند.

فروشگاه اینستاگرام

از ماه مارچ سال ۲۰۱۹، هیچ دستور‌العمل اجرایی برای نام‌های تجاری خارج از این موارد، برای آزمایش این بخش ارائه نشده است. اما نام‌های تجاری که می‌خواهند با این شیوه از فروش آشنا شوند می‌توانند از Shopify و BogCommerce استفاده کنند. این دو پلتفرم فروش الکترونیک اینستاگرام، همکاری تنگاتنگی با پرداخت درون برنامه‌ای دارند. همچنین شما می‌توانید با پر کردن فرم‌های موجود، به این دو پلتفرم برای ایجاد ویژگی‌های جدید کمک کنید.
نکته: از دیدگاه کارایی و امنیتی، پرداخت درون برنامه‌ای و فروشگاه اینستاگرام از هم جدا هستند. در صفحه کمک پرداخت درون برنامه‌ای، اینستاگرام گفته است که: «فقط فروش‌های انجام شده در بخش پرداخت درون برنامه‌ای اینستاگرام توسط سیاست‌های حفاظتی فروش، محافظت می‌شوند.»

۹ ترفند برای فروش محصولات در فروشگاه اینستاگرام

۱. یک تصویر یا مجموعه تصویر را برچسب بزنید

برچسب زدن به تصویر یا تصاویر، راهکاری عالی برای ارزشمند کردن آن‌ها است. اگر بر طراحی کاتالوگی با کیفیت و زیبا سرمایه‌گذاری کرده‌اید، محصول شما عالی به نظر خواهد آمد، از این موقعیت استفاده کنید!
با قرار دادن فاصله میان هر محصول، از مشاهده واضح برچسب اطمینان حاصل کنید. این کار قابلیت ناوبری پست را افزایش داده و مشکلات احتمالی را به حداقل می‌رساند.

فروشگاه اینستاگرام

فروشگاه اینستاگرام

۲. چند محصول را در یک پست برچسب بزنید

با استفاده کامل از ابزارهای موجود در هر پست، مشتریان را به مشاهده فروشگاه خود تشویق کنید. افزودن چند محصول به معنی افزودن چند شانس برای دیده شدن توسط مشتریان است.
یکی دیگر از مزایای افزودن چند محصول این است که آن‌ها همگی با هم در یک صفحه به نمایش در خواهند آمد. زمانی که کاربر روی هر یک از محصولات کلیک کند، سایر محصولات در بخش «سایر موراد این پست» نمایش داده می‌شوند.
این کار امکان مشاهده شدن محصولات دیگر را افزایش داده و شانس آن‌ها برای خرید را بیشتر می‌کند.

فروشگاه اینستاگرام

فروشگاه اینستاگرام

۳. از درستی محل قرار دادن برچسب‌های محصولات مطمئن شوید

محصولاتی که در پست‌ها برچسب زده‌اید، باید همان محصولاتی باشند که در کاتالوگ فیسبوک معرفی کرده‌اید. نام‌های تجاری که محصولات هم نام دارند باید از درستی برچسب محصولات خود اطمینان یابند.
خرید محصول در اینستاگرام بسیار جذاب است زیرا روند فروش مستقیم است. و فرستادن مشتری به سوی محصول اشتباه دیگر اتفاق نمی‌افتد.
در ادامه مبحث گمراهی به این نکته نیز توجه داشته باشید که نام محصول گویا و شفاف باشد. شیوه نام گذاری خاصی را برای خود انتخاب کنید که در آن نام هر محصول به راحتی قابل تشخیص باشد.
برای مثال شرکت Oak+Fort برای هر محصول یک عدد منحصر بفرد را انتخاب می‌کند.
عادت کنید که محصولات برچسب گذاری شده را دوباره بررسی کرده و متن نوشته شده را هم بازخوانی کنید. (هرگز این مورد را فراموش نکنید.)

فروشگاه اینستاگرام

فروشگاه اینستاگرام

۴. تجربه‌ای پایدار از خرید را فراهم کنید

در حالی که اینستاگرام به عنوان افزونه‌ای برای پلتفرم فروش آنلاین شما در حال تکامل است، اهمیت بسیاری دارد که این بخش به عنوان ابزاری مناسب برای مشتریان استفاده شود. مسیر انتقال مشتریان از پست فروشگاهی به صفحه مورد نظر برای خرید محصول بایستی دقیق و درست باشد.
نکته حائز اهمیت دیگر این است که از نمایش درست محصولات در استوری‌ها و پست‌های اینستاگرامی مطمئن شوید. اندازه، جزییات، رنگ‌ها و توابع میان پست برچسب گذاری شده و صفحات محصول باید صحیح باشند. اگر نه، کاربران گمراه و آزرده می‌شوند و احتمال فروش برای آن‌ها کم می‌شود.

فروشگاه اینستاگرام

فروشگاه اینستاگرام

۵. فروشگاه اینستاگرامی خود را در سایر پلتفرم‌ها تبلیغ کنید

این مورد روشی اثبات شده برای افزایش تعداد دنبال کنندگان در اینستاگرام است و البته برای فروشگاه اینستاگرام هم قابل استفاده است.
اگر یک خبرنامه دارید، از آن برای ارسال تصاویر بهترین پست‌های فروشگاهی و دکمه‌های درخواست برای عمل CTA فروشگاه اینستاگرام خود استفاده کنید.
مسابقاتی در کانال‌های شبکه‌های اجتماعی خود راه اندازی کنید که بخش از شرایط ورود به آن دنبال کردن حساب کاربری اینستاگرام شما باشد.
با افزایش امکان دسترسی به اینستاگرام خود، به دنبال کنندگان و طرفدارانتان در سایر پلتفرم‌ها کمک می‌کنید که پست‌های شما را پیدا کرده و از شما خرید کنند.

فروشگاه اینستاگرام

فروشگاه اینستاگرام

۶. با شیوه کارکرد الگوریتم اینستاگرام آشنا شوید

اگر با الگوریتم اینستاگرام آشنایی کامل داشته باشید، پست‌های شما هم برای دنبال کنندگان و هم در زبانه کاوش بهتر به نمایش در خواهد آمد. به این معنی که با پیگیری بهترین روش‌های ارسال پست و اشتراک گذاری محتوای عالی، کاربران خواهان تعامل با شما خواهند بود.

 

۷. هشتگ‌های گویا

حالا که کاربران می‌توانند هشتگ‌ها را دنبال کنند، فرصت یافتن محصولات نیز افزایش یافته است. اگر از هشتگ‌ها به درستی استفاده کنید، می‌توانید میزان نمایش و دسترسی مشتریان جدید را افزایش دهید. هشتگ‌هایی که رقبا و افراد تأثیرگذار استفاده می‌کنند را بررسی کرده و به پست‌های خود اضافه کنید.

فروشگاه اینستاگرام

فروشگاه اینستاگرام

۸. بر ویدئوها و تصاویر باکیفیت متمرکز شوید

در اینستاگرام «بصری» فکر کنید. باید مطمئن شوید که پست‌های شما چشمگیر و خیره کننده باشند. همین موضوع است که باعث می‌شود کاربران پست‌های شما را بپسندند و برای دیدن جزییات به پست شما بیایند.
در ارسال تصاویر محصولات، کیفیت را فدای کمیت نکنید. اگر تصاویر به نظر عالی نباشند و با محصولات شما همخوانی نداشته باشند، دنبال کنندگان روی آن‌ها کلیک نخواهند کرد.
وودلات(Woodlot)، یک نام تجاری در زمینه خانه و زیبایی است که در ونکوور کانادا فعالیت می‌کند. این شرکت عملکردی عالی در تولید تصاویر پست‌هایش دارد. پست‌های فروشگاهی آن‌ها، مانند سایر تصاویر موجود در حساب کاربریشان بسیار باکیفیت و زیبا هستند.

۹. کارکرد محصولات خود را به اشتراک بگذارید

حساب اینستاگرام شما، کاتالوگ محصولات نیست. این حساب نباید به شکل آلبومی از همه محصولات فروشی شما باشد.
به جای آن، حساب کاربری شما باید فضایی پویا برای ایجاد خلاقیت و نمایش جنبه‌های پنهان محصولات به دنبال کنندگان باشد. به همین دلیل است که اینستاگرام محلی عالی برای نمایش زوایای جذاب و جدید کار شما است.
گلاسیر(Glossier)، یک استارت‌آپ در زمینه زیبایی، از چگونگی کارکرد محصولات برای مشتریان تصویر منتشر می‌کند. این کار نقش به سزایی در متقاعد کردن مشتریان بالقوه به خرید و ایجاد ارتباطی واقعی با نام تجاری دارد.
به علاوه چنین تصاویر متنوعی از محصولات شما در حین کار، جذابیت بصری بیشتری به صفحه اینستاگرام شما می‌دهد و مخاطبان را به خود جذب کرده و به تعامل تشویق می‌کند. کاربران دوست ندارند که همواره تصاویر مشابه ببینند و هر لحظه که صفحه شما به نظرشان کسل کننده باشد آن را ترک خواهند کرد.
پست‌ها و استوری‌های فروشگاهی اینستاگرام فرصتی عالی برای افزایش فروش و راهی ساده برای یافتن و جذب مشتریان به محصولات شما هستند. کاوش مرزهای جدید فروشگاه در اینستاگرام برای رشد نام تجاری و رشد فروش شما به شما نشان می‌دهد.

۵/۵ - (۱ امتیاز)
۰ ۰ votes
امتیازدهی به مقاله
5/5 - (1 امتیاز)
تاریخ انتشار: 27 شهریور, 1398
آخرین ویرایش: ۳۰ شهریور, ۱۳۹۸
منبع: hootsuite
   اشتراک گذاری

  تحصیلاتم در ادبیات فارسی بوده است و علاقه‌ام نیز. از این رو نوشتن را برای خود هم روشی برای امرارمعاش انتخاب کرده‌ام و هم راهی برای آرام شدن و لذت بردن. در دیاکوبین وظیفه نوشتن آکادمی تولید محتوا و همین طور مقالات مربوط به دیجیتال مارکتینگ و طراحی تجربه کاربری را برعهده دارم. پدیده‌هایی که هر روز برای آن مطالعه می‌کنم و شوقم به آنها بیشتر می‌شود.

  خدمات شبکه های اجتماعی

  شبکه‌های اجتماعی بهترین نقطه برای شروع بازاریابی آنلاین هر کسب‌وکاری است. استفاده از شبکه‌های اجتماعی در ایران همیشه محبوب بوده است؛ و با تقریب خوبی می‌توان گفت همه ایرانیان دارای گوشی هوشمند، حداقل در یکی از شبکه‌های اجتماعی محبوب عضو هستند. دپارتمان خدمات شبکه‌های اجتماعی دیاکوبین، برنامه‌های ویژه‌ای برای توسعه کسب‌وکار شما در شبکه‌های اجتماعی تدارک دیده است. مدیریت صفحات شما در شبکه‌های اجتماعی گوناگون، از جمله اینستاگرام و لینکدین، و همچنین طراحی و برنامه‌ریزی کمپین‌های شبکه‌های اجتماعی با بهره بردن از روش‌هایی مانند اینفلوئنسر مارکتینگ، از جمله خدماتی است که در این دپارتمان در اختیار شما قرار داده می‌شود.

  خدمات شبکه های اجتماعی
  نظرات کاربران (0)
  اشتراک
  اطلاع از
  guest
  0 نظرات
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Would love your thoughts, please comment.x