فروش بیشتر با دادن حال خوب به مشتری

افزودن به لیست علاقه‌مندی ها
فروش بیشتر با دادن حال خوب به مشتری

سلام، در این مقاله می‌خواهیم نکاتی را برای فروش بیشتر و راه‌هایی را برای جذب مشتری به شما بگوییم. البته روش‌هایی هم وجود دارد که شما مشتریان قدیمی خود را از دست ندهید و کاری کنید که آن‌ها نسبت به شما وفادار بمانند.

یکی از راه‌های افزایش فروش و ایجاد حس خوب از خرید برای مشتریان، استفاده از خدمات دیجیتال مارکتینگ است. این خدمات با تیم حرفه‌ای دیاکوبین برای شما در دسترس است.

برای فروش بیشتر بر روی مشتری‌های فعلی تمرکز کنید

تقویت رابطه با مشتریان قبلی یکی از بهترین راه‌ها برای افزایش فروش است. تیم‌های مدیریت و حسابرسی شرکت شما نقش مهمی در تحقق این امر دارند. اگر این تیم‌ها عملکرد بهینه‌ای نداشته باشند، راه را برای پیشی گرفتن رقبا باز می‌کنند.

اجرای برنامه‌های فروش بدون داشتن مدیران قدرتمند مانند ریختن آب درون سطل سوراخ است. شاید برای مدت کوتاهی نیاز شما را پاسخ دهد، اما پس از مدتی شما را از خط پایان دور می‌کند. این افراد مسئول شناسایی و رفع حفره‌های نارضایتی مشتری هستند تا با روش‌های مطمئن‌تری سازمان را به سمت فروش بیشتر ببرند.

کارمندانی که تعامل روزانه با مشتریان شما دارند، نقش بیشتری نسبت به تیم فروش برای ایجاد رضایت مشتری دارند. در نتیجه، تیم‌های خط مقدم شما برای گسترش و حفظ مشتریان موجود بسیار حیاتی هستند. این تیم ها باید برای  بهبود روابط با مشتری، رویه ها، مراحل داخلی شرکت شما و نحوه تعامل موثر با ذینفعان مشتری در محل کار آموزش ببینند.

به مشتریان پاسخ‌های به موقع ارائه دهید

برای نگرانی‌های مشتری، پاسخ‌های چاره ساز ارائه دهید. به او نشان دهید که قبل و بعد از استفاده از خدمات یا خرید کالا همراه او هستید و به نگرانی‌های او پاسخ می‌دهید. اگر مشتریان شما نقصی در ارائه خدمات پشتیبانی شما حس کنند، تعهد شما زیر سوال می‌رود. پس او را به حال خود رها نکنید. مشتریان به شما تکیه می‌کنند. آن‌ها پس از خرید کالا یا سفارش خدمات منتظر می‌مانند تا پیگیری شما را ارزیابی کنند. این مرحله می‌تواند مشتریان شما را به مشتریان وفادار تبدیل کند.

این موضوع برای تمامی تیم‌های سازمان شما مهم است. ارتباط مستقیم با مشتری شاید تنها با یکی از تیم‌های برقرار باشد، اما باید بدانید که برای رفع نیاز مشتری، باقی تیم‌ها هم دخیل هستند.

اگر مشتریان از ارائه خدمات یا کالای روشی شما ناراضی باشند، فقط شما را ترک نخواهند کرد، آن‌ها نمک به زخم اضافه می کنند و شما را به قصد رفتن به سمت بازار رقیب ترک می‌کنند. وفاداری مشتری هدف نهایی شماست، اما این امر تنها درصورتی حاصل می شود که شما در کنار آن‌ها باشید.

شما با روش‌های متعددی می‌توانید حضور خود را در کنار آن‌ها ثابت کنید:

  • تلفن
  • رو در رو
  • وب سایت یا ایمیل شرکت
  • گفتگوی آنلاین
  • پیام متنی
  • شبکه‌های اجتماعی

برای هر مرحله مراقب باشید حس و حال مثبت به مشتری خود انتقال دهید، آن‌ها معمولا تجربیات بد و منفی خود را با دیگران به اشتراک می‌گذارند. این موضوع باعث می‌شود مشتریان جدید برای یک بار هم به سمت شما مراجعه نکنند و صحبت‌های منفی مشتریان قبلی شما در ذهنشان ماندگار شود.

می‌توان گفت افزایش ۵ درصدی حفظ مشتری می‌تواند به رشد ۷۵ درصدی سود شرکت منجر شود.

زمانی که مشتری جدید را به خود جذب کردید، پیگیری شما چقدر طول می‌کشد؟ زمان پاسخگویی می تواند نقش زیادی در رضایت مشتری داشته باشد و مسلماً این بزرگترین کمک به حفظ مشتری است.

هیچ چیز برای یک مشتری نا امید کننده‌تر از شرکتی نیست که در مواقع نیاز جایی برای یافتن آن‌ها پیدا نکند. تقویت تیم‌های پشتیبانی در این امر بسیار مهم است. تیمی که بتواند تا زمان رفع مشکل یا بر طرف کردن نیاز مشتری با او صحبت کند و با فوت و فن‌های گفتار حرفه‌ای آشنا باشد. یک تیم پشتیبانی قوی به خوبی کار خودش را بلد است و به مشتری اطمینان می‌دهد که شرکت در اسرع وقت به نیاز او پاسخ می‌دهد.

بدون مشتری، شما هم نمی‌توانید صاحب شغل شوید، بنابراین مهم است که از آن‌ها قدردانی کرده و مشتریان را از دریافت خدمات با کیفیت در هر زمان مطمئن کنید.

به کار گیری چند تکنیک روانشناسی برای فروش بیشتر

چند نوع خریدار بین مشتریان خود داریم. عده‌ای از آن‌ها در دسته بندی ولخرج‌ها قرار دارند. افرادی هستند که بدون ترس تصمیم به خرید کالا یا خدمات شما می‌گیرند. این افراد زمان زیادی برای مقایسه کالاها و خدمات در نظر نمی‌گیرند  و در کمترین زمان ممکن تصمیم به خرید کالا یا خدمات می‌گیرند.

عده دیگری از خریدارها هستند که زمان زیادی برای مقایسه ویژگی کالاهای مختلف می‌گذارند. به این دسته از خریدارها محافظه کار می‌گویند و تعداد آن‌ها طبق آمار از تعداد ولخرج‌ها بیشتر است. عده دیگری هم در این میان هستند که خریداران معمولی هستند. افرادی زیادی از خریداران یک شرکت در این دسته قرار دارند.

یکی دیگر از تکنیک‌های فروش بیشتر این است که با تبلیغات صحیح حس خوب به مشتری خود دهید. به مشتری نشان دهید که با خرید کالا یا خدمات شما چه ارزشی به زندگی آن‌ها اضافه می‌شود. این که تنها بر روی یکی از ویژگی‌های معمولی محصول فوکوس کنید در فروش، موفقیت چندانی به دست نخواهید آورد. آن‌ها باید بدانند که با خرید محصول شما در قسمتی از هزینه‌های پرداختی خود صرفه جویی می‌کنند.

ایمیل‌های مشتریان را در اسرع وقت پاسخ دهید. بسیاری از آن‌ها این موضوع را مهم می‌شمارند که از زمان ارسال ایمیل تا دریافت پاسخ بیشتر از یک روز کاری منتظرتان نمانند.

۴.۵/۵ - (۲ امتیاز)
۰ ۰ votes
امتیازدهی به مقاله
4.5/5 - (2 امتیاز)
تاریخ انتشار: 15 آذر, 1398
آخرین ویرایش: ۱۶ آذر, ۱۳۹۸
نظرات کاربران (0)
اشتراک
اطلاع از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x