مزایای وبلاگ نویسی در مارکتینگ و برندسازی شخصی

افزودن به لیست علاقه‌مندی ها
مزایای وبلاگ نویسی در مارکتینگ و برندسازی شخصی

شاید به این فکر کنید که اصلا وبلاگ نویسی برای کسب‌وکار مزایایی هم دارد؟ سال‌های زیادی است که کارآفرینان کسب‌وکار خود را از طریق بازاریابی محتوا ارتقا می‌بخشند. بازاریابی محتوا در این سال‌ها رشد چشمگیری داشته است. بنابراین وبلاگ نویسی مزایای بسیاری برای کسب‌وکارها ایجاد کرده است.

به استفاده از چاپ در تبلیغات، تاثیر گسترده تلویزیون و فناوری‌های دیجیتالی در بازاریابی فکر کنید. شرکت‌ها به طور مداوم در پی روش‌های بهتر برای معرفی به مخاطبان و جذب مشتریان بیشتر هستند. در سال‌های اخیر وبلاگ نویسی به عنوان یکی از رسانه‌های دیجیتالی مورد توجه صاحبان کسب‌وکارها قرار گرفته و برای کسب‌وکارها ارزش ایجاد کرده است.

در این مقاله قصد داریم از مزایای وبلاگ نویسی برای صاحبان کسب‌وکارها صحبت کنیم تا اگر در حال حاضر وبلاگ ندارید خیلی زود دست به کار شوید. اگر مزایای وبلاگ نویسی را که در ادامه به آنها می‌پردازیم بشناسید فورا اقدام به نوشتن خواهید کرد. مدیریت شبکه‌ های اجتماعی ابزار کلیدی در موفقیت کسب‌وکار شماست، از آن غافل نشوید!

شاید برایتان جالب باشد یکی از برندهایی که خیلی زود فواید وبلاگ نویسی را درک کرد و آن را عملی ساخت ژیلت بود. ژیلت تبلیغات مربوط به تیغ‌های خود را که آخر هفته‌ها در روزنامه‌های محلی منتشر می‌کرد به یک وبلاگ منتقل کرد که نکاتی درباره اصلاح صورت ارائه می‌داد. با این کار خود را به همه مردم جهان معرفی کرد. زمان آن رسیده بود که وقتی مردم به اصلاح صورت فکر می‌کنند ژیلت را به عنوان صنعت پیشرو در این حوزه به خاطر بیاورند.

مزایای وبلاگ نویسی

مزایای وبلاگ نویسی

ژیلت با وبلاگ نویسی برای مشتریان خود ارزش ایجاد کرد و از این طریق که تبلیغی غیرمستقیم محسوب می‌شود به فروش هر چه بیشتر محصولات خود کمک کرد. وبلاگ نویسی به بهترین نحو با مشتریان ارتباط برقرار می‌کند و مزیت‌های آن علاوه بر شرکت‌های بزرگ برای کسب‌وکارهای کوچک هم برقرار است و تاثیر مثبت بر آنها می‌گذارد.

مزایای وبلاگ نویسی

مزایای وبلاگ نویسی

واقعیت این است زمان چاپ تبلیغات در یک روزنامه محلی برای جذب مشتری گذشته است و یا حتی معرفی یک محصول جدید در تلویزیون به امید آنکه مخاطب مورد نظر تبلیغات شما را ببیند و تبدیل به مشتری شود مانند سابق کارآیی ندارد. اینجاست که اهمیت تبلیغات آنلاین روشن می‌شود. دامنه تبلیغات آنلاین بسیار وسیع است ما در اینجا به وبلاگ نویسی و مزایای آن برای صاحبان کسب‌وکارها مثل شما می‌پردازیم.

مزایای وبلاگ نویسی برای صاحبان کسب‌وکارها

اگر به عنوان صاحب یک کسب‌وکار درباره وبلاگ نویسی بی‌اعتنا بوده‌اید و از مزایای آن مطلع نیستید دست‌وپای خود را گم نکنید! ۴۳ درصد از صاحبان کسب‌وکارها نمی‌دانند وبلاگ نویسی چیست و یا فعالانه وبلاگ نویسی نمی‌کنند. این کسب‌وکارها در این عصر بازاریابی آنلاین به احتمال زیاد مشتریان و فروش بیشتر خود را از دست می‌دهند. در عوض ۵۵ درصد افرادی که وبلاگ دارند از آن به عنوان اولین استراتژی بازاریابی ورودی استفاده می‌کنند و از نتایج مثبت آن سود می‌برند.

وبلاگ تلفیقی از افکار، حقایق و نظرات تخصصی درباره کسب‌وکار، صنعت یا مخاطبان آن است که به صورت یک مقاله کتبی در فضای آنلاین قرار دارد و برای هر فردی که به وب‌سایت کسب‌وکار مورد نظر مراجعه می‌کند قابل دسترسی است.

در حال حاضر بسیاری از شرکت‌ها از این استراتژی برای دادن اطلاعات درباره محصولاتشان به مشتریان استفاده می‌کنند و این تغییر در نحوه استراتژی شرکت‌ها یکی از بزرگ‌ترین مزایای وبلاگ نویسی است.

در ادامه به بررسی ده مزیت شگفت‌انگیز وبلاگ نویسی برای کسب‌وکارها می‌پردازیم:

۱. نشان دهید که در حوزه کاری خود متخصص هستید

وبلاگ نویسی راهی عالی برای به اشتراک گذاشتن دانش روز با مشتریان درباره صنعت، تجارت و سایر زمینه‌های مورد علاقه آنهاست. کسب‌وکارهای موفق به طور مداوم مقاله‌هایی را در وبلاگ منتشر می‌کنند تا صلاحیت خود را به عنوان صنایع پیشرو و کارشناس حوزه مورد نظر اثبات کنند.

این موضوع کمک می‌کند تا مشتریان به برند شما اعتماد کنند. کاربری که وبلاگ شما را می‌خواند ارتباطی پیوسته با برند شما دارد و به شما اطمینان پیدا می‌کند.

۲. برای مشتریان خود ارزش ایجاد کنید

مهم‌ترین مزیت وبلاگ نویسی ایجاد ارزش برای مشتریان است. شما می‌خواهید تجربه مشتری بهتری نسبت به رقبایتان ارائه کنید. وبلاگ نویسی بدون افزودن ارزش به تجربه مشتری مثل راه رفتن بدون کفش بی‌فایده و آسیب‌زننده است.

با وبلاگ نویسی شما اطلاعاتی را به رایگان در اختیار مشتریان قرار می‌دهید تا این اطلاعات آنها را به سمت خرید از برند شما سوق دهد. این اطلاعات می‌تواند شامل ایده‌ها، دستورالعمل‌ها و یا یک چک لیست مفید باشد. هر چقدر مشتریان بالقوه شما بتوانند اطلاعات رایگان مفیدتری از وبلاگ شما به دست بیاورند مشتریان وفادارتری برای شما خواهند بود. آموزش قبل از فروش، همیشه یک تاکتیک خوب در بازاریابی به شمار می‌آید.

۳. سئوی سایت خود را بهبود ببخشید

بهینه‌سازی موتور جست‌وجو بیش از رتبه‌بندی صفحه اول اهمیت دارد. سئو یک تاکتیک بلندمدت است که کسب‌وکار شما را بالاتر از رقبا در نتایج موتور جست‌وجو نمایش می‌دهد. برای پیاده‌سازی سئو چند روش وجود دارد.

یکی از راه‌ها نوشتن پست‌های وبلاگ درباره کلمات کلیدی است که مشتریان شما جست‌وجو می‌کنند. این کار یک روش عالی برای اطمینان یافتن از انتشار مطالب مرتبط با محتواست. هنگامی که الگوریتم‌های موتور جست‌وجو کراول می‌کنند وبلاگ شما را که در آن چند بار کلمه کلیدی محبوب استفاده شده است پیدا می‌کنند. در نتیجه برند شما در رتبه‌های بالاتر صفحه نتایج موتور جست‌وجو قرار می‌گیرد.

بهینه‌سازی داخل و خارج از سایت هم همین کار را انجام می‌دهند اما بهبود سئو یکی از مزایای بزرگ و مهم وبلاگ نویسی برای صاحبان کسب‌وکارها محسوب می‌شود. شرکت‌های بیمه مثال مناسبی برای کسب رتبه بالاتر در موتورهای جست‌وجو هستند. کسب‌وکارهایی که به طور مرتب در وبلاگ فعالیت دارند در موتور جست‌وجو بیشتر دیده می‌شوند. برای کسب بازدید بیشتر، درباره مباحثی که مشتریان بیشتر آنها را جست‌وجو کرده‌اند محتوا تهیه کنید.

۴. پست های وبلاگ را با ایمیل ارسال کنید

صاحبان کسب‌وکارها می‌توانند از طریق ایمیلِ پست‌های وبلاگ به مشتریان، محتوایی کاربردی را در اختیار آنها بگذارند بدون اینکه تمایل یا نیاز به خرید در آنها ایجاد کنند. هر چه ارتباط بیشتری با مشتریان بالقوه داشته باشید شانس بیشتری برای تبدیل آنها به مشتری فعال خواهید داشت.

وبلاگ‌های مربوط به محصولات زیبایی مثال مناسبی برای این بخش هستند. آنها مخاطبان خود و بازدیدکنندگان را ترغیب می‌کنند تا در خبرنامه‌ها برای دریافت نکات و خبرهای جدید ثبت‌نام کنند.

مزایای وبلاگ نویسی

مزایای وبلاگ نویسی

۵. تولید تقاضا ایجاد کنید

کسب‌وکارها نیاز به تولید تقاضای کافی در بازار دارند تا بتوانند محصولات خود را به مشتریان بفروشند. کسب‌وکارها غالبا از وبلاگ نویسی و ارائه مطالب به عنوان کانالی برای اعلام محصولات جدید، ویژگی‌ها و اطلاع‌رسانی به مشتریان درباره برند خود استفاده می‌کنند. مزیت این کار ایجاد علاقه به برند و محصولات آن در میان مشتریان و مخاطبان است.

اپل نمونه خوبی برای تولید تقاضا از طریق ارائه محتواست. این شرکت هر ساله یک نرم‌افزار یا محصول نمادین منتشر می‌کند تا پیروان برندش را هیجان‌زده کند. استیو جابز این کار را آغاز کرد و پس از او به دلیل کارآیی این روش همچنان ادامه دارد.

ایجاد تولید تقاضا

مزایای وبلاگ نویسی

۶. سرنخ فروش را به مشتری تبدیل کنید

به طور کلی سه مرحله برای جذب مشتری به کسب‌وکار شما وجود دارد؛ مرحله آگاهی، مرحله توجه و مرحله تصمیم‌گیری. مزایای وبلاگ نویسی را می‌توان در هر سه مرحله گسترش داد. نکته مهم این است که هر سه مرحله نقش موثر و برابری در تبدیل مشتری دارند.

برای مثال چک‌لیست‌ها و نکات موجود در یک پست وبلاگ می‌تواند به جذب مشتری جدید کمک کند و او را به محصولات یا خدمات شما علاقه‌مند سازد. علاوه بر این موضوعاتی با عنوان «چگونه به …» مخاطبانی را که در مرحله توجه هستند و اطلاعات کمی درباره یک محصول دارند به مشتری تبدیل می‌کند. و در آخر بازاریابی محتوای توصیفی به مشتری که در مرحله تصمیم‌گیری قرار دارد برای خرید از شما کمک می‌کند. وبلاگ نویسی عنصر مهم فرآیند تبدیل سرنخ فروش است.

۷. در معرض دید قرار بگیرید

گاهی اوقات صاحبان کسب‌وکارها احساس می‌کنند بهتر است بیشتر در بخش عملیات و مدیریت برند سرمایه‌گذاری کنند تا اینکه در بخش تبلیغات هزینه کنند. اما چطور می‌توان بدون هزینه کردن نسبت به کسب‌وکار خود آگاهی ایجاد کرد و آن را ارتقا داد؟

اغلب وبلاگ نویسی جواب این سوال است. اگر وبلاگ شما برای کاربران ارزش ایجاد کند موتورهای جست‌وجو آن را انتخاب می‌کنند. این استراتژی روش بسیار مطلوبی برای برندهاست تا بتوانند اطلاعات مربوط به محصولات و خدمات جدید را در وب‌سایت خود نمایش دهند.

شرکت تسلا مثال ایده‌آل این موضوع محسوب می‌شود. تسلا با وبلاگ نویسی و مقالاتی که منتشر می‌کند به جامعه کاربران خود ارزش می‌بخشد. این روش تسلا برای گسترش آگاهی درباره محصولات و ویژگی‌های جدید آنهاست و گاهی اوقات تنها راه این برند سرشناس و محبوب است.

مزایای وبلاگ نویسی

مزایای وبلاگ نویسی

۸. شبکه خود را با اینفلوئنسر مارکتینگ بسازید

یکی دیگر از مزایای وبلاگ نویسی برای صاحبان کسب‌وکارها زمانی است که به عنوان بخشی از استراتژی بازاریابی محتوا با اینفلوئنسرها همکاری می‌کنند. شما محصولی از برندتان را در اختیار اینفلوئنسر قرار می‌دهید تا یادداشتی درباره آن و کسب‌وکار شما در وبلاگش بنویسد. نکته اصلی در اینجاست که اطمینان داشته باشید اینفلوئنسری که انتخاب کردید مورد تحسین مشتریان شماست و صفحه او را دنبال می‌کنند.

استفاده از اینفلوئنسر مارکتینگ یکی از مزیت‌های مهم وبلاگ نویسی است که اغلب مورد غفلت صاحبان کسب‌وکارها قرار می‌گیرد. کسب‌وکارهای تازه‌کار تعداد کمی فالوور دارند در نتیجه وبلاگ آنها تاثیر چشمگیری نخواهد داشت. اما اینفلوئنسرها هزاران فالوور دارند و می‌توانند با یک پست ساده در وبلاگ که به بررسی محصول شما می‌پردازد کسب‌وکار شما را توسعه دهند. با اینفلوئنسر مارکتینگ دسترسی گسترده‌تری در بازار هدف کسب می‌کنید.

اینفلوئنسر مارکتینگ

مزایای وبلاگ نویسی

۹. بک لینک ایجاد کنید

بک لینک‌ها ابزاری عالی برای ارتقای سئو و یکی از مزیت‌های مهم وبلاگ نویسی هستند. همانطور که پیش از این گفتیم وبلاگ نویسی با ارائه نکات و اطلاعات مهم درباره کسب‌وکار یا صنعت ارزش برای مشتریان ایجاد می‌کند. اگر مقالات وبلاگ به اندازه کافی باارزش باشند و بتوانند مسائل مشتری را حل کنند ممکن است توسط وب‌سایت‌ها یا وبلاگ‌های دیگر نیز انتخاب شوند. هر چقدر سایت‌های بیشتر و معتبرتری به صفحات وب‌سایت شما لینک داده باشند جایگاه بهتری در گوگل کسب خواهید کرد. بک لینک‌ها به افزایش قدرت دامنه و سیگنال‌های وب‌سایت شما کمک می‌کنند و رتبه آن را در موتور جست‌وجو افزایش می‌دهند.

نیویورک تایمز نمونه‌ای عالی برای این مورد محسوب می‌شود. گرچه این وب‌سایت با پوشش خبری خود را برجسته کرده است اما در وبلاگ آن نیز درباره موضوعات مختلف از مراقبت‌های بهداشتی گرفته تا فناوری صحبت می‌کند. معمولا برندها هنگام استناد به یک موضوع مشابه به نیویورک تایمز بک لینک می‌دهند.

۱۰. بازخورد دریافت کنید

وبلاگ‌ها در وب‌سایت یک کسب‌وکار به آسانی در دسترس هستند و به مشتریان کمک می‌کنند تا درباره آنچه دوست دارند و یا به آن علاقه‌ای ندارند اطلاعات به دست بیاورند. مشتریان می‌توانند نظراتشان را درباره محصولات یا خدمات شما با سایر کاربران به اشتراک بگذارند یا فقط بازخورد خود را برای صفحات وبلاگ ارسال کنند. کسب‌وکارها می‌توانند براساس تعامل و بازخوردی که در پست‌های وبلاگ دریافت می‌کنند به راحتی استراتژی بازاریابی تبلیغاتی خود را تنظیم کنند.

مزایای استفاده از وبلاگ نویسی فقط به داشتن وبلاگ در وب‌سایت محدود نمی‌شود. اگر به اندازه کافی ترافیک ورودی به وبلاگ خود داشته باشید فروش شما افزایش خواهد یافت. مردم نه تنها اعتماد بیشتری به شما خواهند کرد بلکه محصولات بیشتری از شما می‌خرند. بنابراین وبلاگ نویسی می‌تواند ابزار کلیدی در بازاریابی کسب‌وکار شما باشد.

۴/۵ - (۱ امتیاز)
۰ ۰ votes
امتیازدهی به مقاله
4/5 - (1 امتیاز)
تاریخ انتشار: 6 آبان, 1398
آخرین ویرایش: ۲۹ مهر, ۱۳۹۸
منبع: lyfemarketing
   اشتراک گذاری

  از سال 1393 تولید محتوا در موضوعات مختلف کار اصلی من بوده است. به نوشتن و ترجمه در حوزه دیجیتال مارکتینگ علاقه‌مند هستم و تلاش می‌کنم مقالاتی مفید در حوزه کسب‌وکار آنلاین ارائه کنم.

  خدمات شبکه های اجتماعی

  شبکه‌های اجتماعی بهترین نقطه برای شروع بازاریابی آنلاین هر کسب‌وکاری است. استفاده از شبکه‌های اجتماعی در ایران همیشه محبوب بوده است؛ و با تقریب خوبی می‌توان گفت همه ایرانیان دارای گوشی هوشمند، حداقل در یکی از شبکه‌های اجتماعی محبوب عضو هستند. دپارتمان خدمات شبکه‌های اجتماعی دیاکوبین، برنامه‌های ویژه‌ای برای توسعه کسب‌وکار شما در شبکه‌های اجتماعی تدارک دیده است. مدیریت صفحات شما در شبکه‌های اجتماعی گوناگون، از جمله اینستاگرام و لینکدین، و همچنین طراحی و برنامه‌ریزی کمپین‌های شبکه‌های اجتماعی با بهره بردن از روش‌هایی مانند اینفلوئنسر مارکتینگ، از جمله خدماتی است که در این دپارتمان در اختیار شما قرار داده می‌شود.

  خدمات شبکه های اجتماعی
  نظرات کاربران (0)
  اشتراک
  اطلاع از
  guest
  0 نظرات
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Would love your thoughts, please comment.x