۶ استراتژی تایید شده لَری کیم برای ساخت نام تجاری شخصی خودتان

افزودن به لیست علاقه‌مندی ها
۶ استراتژی تایید شده لَری کیم برای ساخت نام تجاری شخصی خودتان

در سال ۲۰۰۷، زمانی که لَری کیم فقط یک مرد تنها در مرکز شهر بوستون در  محله پانرا براد (Panera Bread) زندگی می‌کرد و قصد تشکیل شرکت وردستریم (WordStream) را داشت، به تنها چیزی که فکر نمی‌کرد،  ساختن نام تجاری شخصی خود بود. لری می‌گوید: «در ابتدا این اصلا به عنوان یک استراتژی نبود». او اصلا نمی‌دانست که یکی از مهم‌ترین عوامل دخیل در ایجاد نام محبوب وردستریم در  دنیا دیجیتال مارکتینگ، همان ساخت نام تجاری شخصی خود او بوده است. خود لری نیز آن را به صورت اتفاقی در طول مسیر آن را کشف کرده است.

چگونه ساخت نام تجاری شخصی می‌تواند شغل شما را شکل دهد

پس چگونه لَری در دنیای بازاریابی دیجیتال بسیار معروف شد؟ آیا او همیشه به عنوان یک روش متفاوت و دوست‌داشتنی از این کار استفاده می‌کرد یا به صورت اتفاقی این کار را انجام داد؟

من اخیرا با لری در مورد این موضوعات و مباحث دیگر صحبت کردم. او  می‌گفت که آغاز شهرت او در دنیای مجازی به صورت کاملا غیرمنتظره‌ای پیش آمد. لری گفت: «سئو یک جزء بسیار مهم از ساختار شرکت وردستریم بود و من هم محتوای زیادی تولید می‌کردم». در این مدت متوجه شدم که شخصا مدیریت شرکت برای من ارزش بسیاری دارد، تا اینکه بخواهم اداره شرکت را به یک مدیر روابط عمومی محول کنم».

لری نه تنها متوجه شد که روزنامه نگاران می‌خواستند که به طور مستقیم با شخص او صحبت کنند، بلکه همچنین متوجه شد که مشارکت اجتماعی و استقبال از مطلب او زمانی بسیار بیشتر است که او از حساب شخصی خود مطلبی را منتشر می‌کند، تا با حساب کاربری شرکت. درک این واقعیت‌ها باعث شد تا لری بر روی نام تجاری خود سرمایه گذاری کند تا به رشد شرکتش کمک کند.

بنابراین شما چگونه می‌توانید از برخی از استراتژی‌های لری در پیشرفت شرکت یا مسیر شغلی خود به منظور شخصی‌سازی نام تجاری خود استفاده کنید؟ در ادامه ۶ روش کاربردی با استفاده از استراتژی‌های لری را می‌خوانیم.

۱. یک کانال را انتخاب کنید

اولین چیزی که برای ساختن نام تجاری آنلاین خود نیاز دارید، انتخاب یک کانال اختصاصی برای معرفی نام تجاری است. اگر شما تلاش می‌کنید تا به صورت هم‌زمان در چند شبکه اجتماعی معروف شوید، به احتمال زیاد در هیچ‌کدامشان موفق نخواهید شد.

لَری می‌گوید: «تمام نام‌های تجاری بزرگ در صنعت، یک کانال داشتند که آن‌ها را معروف کرده است. فرقی نمی‌کند عمدا یا به صورت تصادفی، افراد تاثیرگذار یک کانال را برای رساندن پیغام خود پیدا می‌کنند که مدام هم با آن کانال در ارتباط هستند». « مثلا رَند فیشکین (موسس شرکت Moz)، از طریق برنامه‌های تخته سفید جمعه در یوتیوب معروف شد. ولی من از طریق برنامه Medium معروف شدم».

لَری قبل از اینکه معروف شود، قبلا  با نوشتن مقالاتی سایت مدیوم (Medium)  شروع کرد. همین امر باعث شد تا او جزء ۱۰ بلاگر برتر این وب‌سایت شود. در حقیقت، هنوز هم عضو ۱۰ نفر برتر است که خودش  می‌گوید به این دلیل است که سریع شروع کرده .

۲. در مورد پیام‌های خود تصمیم بگیرید

هنگامی که کانال خود را ایجاد کردید، زمان تصمیم‌گیری برای پیام‌هایتان فرا می‌رسد. در حالت خوشبینانه، شما می‌دانید که قرار است در مورد چه موضوعاتی صحبت کنید، اما باید مطمئن شوید که پیام‌های قانع‌کننده و موثری را با مخاطبان خود به اشتراک می‌گذارید.

لَری می‌گوید: «اول کانال و سپس پیام مهم است». «پیام این است که: منظور شما چیست؟ سعی کنید پیام‌های خود را مداوم و قابل درک نگه‌دارید تا مردم آن‌ها را به راحتی به یاد آورند».

لری توصیه می‌کند که از همان اصولی که برای نام تجاری شرکت خود استفاده می‌کنید، برای پیام‌های خود نیز استفاده کنید؛ اما پیام خود را نیز شخصی‌سازی کنید. اعتقاد اصلی شما چیست؟ این موضوع را کشف کنید و آن را برای مخاطبین خود ماندگار کنید.

در حالی که لَری چندین پیام دارد که با مخاطبین خود در میان گذاشته است، او بیشتر به خاطر دستاوردهای تاکتیکی بازاریابی و الگوریتم‌های ارزیابی کیفیت در  میان دیجیتال مارکتر‌ها شناخته می‌شود. پیامی که لَری دائما با مخاطبین خود به اشتراک گذاشته است این است که «در دریایی از اسب‌ها، شما اسب تک شاخ باشید». چرا؟ زیرا اسب تک شاخ منحصربه‌فرد است.

۳. از یک تدبیر جالب برای انتشار پیام خود استفاده کنید

متاسفانه، یک پیام به تنهایی کافی نیست؛ شما برای تاثیرگذار کردن این پیام به چیزی خنده‌دار و متقاعد کننده احتیاج دارید. نام تجاری شخصی شما در بیشتر مواقع باید با یک موضوع طنز همراه باشد. برای لری، این امر استفاده از استعاره اسب تک شاخ بود. در حقیقت، تدبیر جالب اسب تک شاخ لری به اندازه‌ای برای من تاثیرگذار بود که هرکجا تصویر اسب تک شاخی را می‌دیدم، سریع به یاد او می‌افتادم.

لری  می‌گوید: «این استعاره به خوبی کار می‌کند، زیرا من می‌توانم آن را به هر چیزی تعمیم بدهم و محدود به محتوای هر پیام من نمی‌شود».

 این نصیحت قطعا سبب می‌شود تا شما قوه تخیل خود را به کار بگیرید، اما اگر شما توانستید با یک ایده تاثیرگذار مانند اسب تک شاخ ظاهر شوید، در نتیجه مخاطبان شما هرگز شما را فراموش نمی‌کنند.

نام تجاری شخصی

نام تجاری شخصی

۴. داستان اصلی خود را به اشتراک بگذارید

زمانی که با لری صحبت می‌کردم، کنجکاو بودم تا از او بپرسم که تا چه اندازه باید با مخاطبین خود وارد مسائل شخصی شویم. من فکر می‌کنم دلیل این که رسانه‌ها بیشتر مردم را به جای نام‌های تجاری جستجو می‌کنند، این است که انسان‌ها می‌توانند با دیگران ارتباط برقرار کنند. در زندگی شخصی، رقیب‌های بیشتری نسبت به کار وجود دارد و به اشتراک گذاشتن این داستان‌ها باعث می‌شود تا دیگران به شما احساس نزدیکی کنند.

این حرف به این معنا نیست که شما باید جزئیات به دنیا آمدنتان یا طلاق زندگی شخصیتان را با دیگران به اشتراک بگذارید، ولی به این معنا است که شما باید بعضی از مسائل شخصی را به روشی جالب و حرفه‌ای با دیگران به اشتراک بگذارید. یک روش عالی برای انجام این کار، ایجاد یک داستان منحصربه‌فرد است.

لری می‌گوید: «شما باید یک موضوع شخصی را به اشتراک بگذارید». «داستان منحصر‌به‌فرد من، یک داستان در مورد راه‌اندازی شرکت وردستریم در  محله پانرا برد بوستون است. داستانی را بسازید که بتوانید در یک یا دو جمله خلاصه کنید و مطمئن شوید که این داستان تاثیرگذار است و با اعتقادات اصلی شما همسو است». 

۵. شبکه، شبکه و یکم بیشتر شبکه

لری ادامه می‌دهد: «شبکه، بسیار بسیار مهم است». « شرکت جدید Mobile Monkey من، در همین ماه، سری جدید محصولمان را به بازار عرضه کرد و تا همین الان ما میلیون‌ها نفر کاربر جدید داریم. این اتفاق به این دلیل است که من دوستان تاثیرگذار بسیاری دارم».

ولی اگر شما از شبکه متنفر باشید چی؟ خب هر شخصی که لری را می‌شناسد، می‌داند که او به طور مادرزاد شبکه‌ساز به دنیا نیامده است. او برای تقویت این مهارت‌ها زمان و انرژی زیادی را صرف کرد و حتی همین الان هم، شبکه‌سازی چیزی است که او زیاد با آن راحت نیست. لری خود را به عنوان یک شخص «درونگرا» و «عجیب و غریب» توصیف می‌کند. ولی با این وجود، او با شخصیت‌های بزرگی در صنعت مانند نیل پاتل و شین اِلیس دوست است.

پس شما چگونه می‌توانید به یک شبکه‌ساز بهتر تبدیل شوید؟ لری پیشنهاد می‌کند که آنلاین و با متون تاثیرگذار شروع کنید. متن‌های بزرگان صنعت را لایک کنید، کامنت بگذارید و به اشتراک بگذارید و آن‌ها متوجه خواهند شد که شما این کار را انجام می‌دهید. سپس این روابط را به دنیای واقعی منتقل کنید. قبل از هر اتفاق در صنعت، تحقیق کنید. ۵ نفر را مشخص کنید که می‌خواهید با آنها ملاقات کنید و البته این ۵ نفر افراد تأثیر گذار صنعت شما باشند؛ شخصی را پیدا کنید که شما را به آن‌ها معرفی کند. ایده‌های جدید را در سر بپرورانید و در مدت زمان کوتاهی می‌بینید که بهترین دوستان شما افراد مشهور هستند.

۶. عجله نکنید

قبل از اجرای مراحل فوق، از خود بپرسید چرا. اهداف شما از گسترش نام تجاری خودتان چیست؟ آیا هدف شما رشد شرکت یا مسیر شغلی است؟ آیا می‌خواهید که یک سخنران مشهور شوید؟ هدف شما هرچیزی که باشد، لری از شما می‌خواهد تا زمانی را برای تفکر در این باره اختصاص دهید.

لری بیان می‌کند که: «شما قطعا احتیاجی به یک نام تجاری شخصی ندارید». «بسیاری از افراد معروفی که من می‌شناسم، نگران این مسئله نیستند».

اما اگر این چیزی است که شما مصمم به انجام آن هستید، لری به شما پیشنهاد می‌کند که قبل از اینکه نام تجاری خود را بسازید، در صنعت و حرفه خود با‌تجربه شوید و اطلاعات زیادی به دست آورید. «به این فکر کنید که می‌خواهید به چه شخصی تبدیل شوید، و در آن به مرحله‌ای عالی برسید. شما داستان‌های جالب‌تری برای گفتن خواهید داشت». «من قبل از ایجاد نام تجاری شخصی خود، ۱۲ سال کار کردم. قبل از اینکه مشهور شوید، سعی کنید تا بزرگ شوید؛ نه اینکه بعد از اینکه مشهور شدید، بزرگ شوید». 

نام تجاری شخصی شما آرام آرام ساخته می‌شود ولی در این مسیر دیاکوبین با تمام کارشناسانش در کنار شماست. 

۴/۵ - (۱ امتیاز)
۰ ۰ votes
امتیازدهی به مقاله
4/5 - (1 امتیاز)
تاریخ انتشار: 19 خرداد, 1398
آخرین ویرایش: ۶ مرداد, ۱۳۹۸
منبع: wordstream
   اشتراک گذاری

  تحصیلاتم در ادبیات فارسی بوده است و علاقه‌ام نیز. از این رو نوشتن را برای خود هم روشی برای امرارمعاش انتخاب کرده‌ام و هم راهی برای آرام شدن و لذت بردن. در دیاکوبین وظیفه نوشتن آکادمی تولید محتوا و همین طور مقالات مربوط به دیجیتال مارکتینگ و طراحی تجربه کاربری را برعهده دارم. پدیده‌هایی که هر روز برای آن مطالعه می‌کنم و شوقم به آنها بیشتر می‌شود.

  مشاوره دیجیتال مارکتینگ

  با بهره بردن از خدمات مشاوره دیجیتال مارکتینگ کسب‌وکار خود را با اطمینان بیشتر و ریسک کمتر آغاز کنید. دیجیتال مارکتینگ شامل چندین حوزه تخصصی است؛ که هر کدام دارای پیچیدگی‌های خاص خود هستند. اگر می‌خواهید از فضای آنلاین برای معرفی کسب‌وکار خود بهره برده و فروش بیشتری را تجربه کنید؛ یا اگر ایده‌ای جذاب برای راه‌اندازی کسب‌وکاری در بستر وب دارید؛ پیشنهاد می‌کنیم پیش از انجام هر کاری، از خدمات مشاوره دیجیتال مارکتینگ دیاکوبین بهره ببرید. در جلسه مشاوره ما خواسته‌های شما را بررسی کرده و نیازهای احتمالی، سختی‌های پیش رو، هزینه‌ها، شانس موفقیت و به‌طور کلی مسیر درست را به شما نشان خواهیم داد.

  مشاوره دیجیتال مارکتینگ
  نظرات کاربران (0)
  اشتراک
  اطلاع از
  guest
  0 نظرات
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Would love your thoughts, please comment.x