هک رشد چیست و هکر رشد کیست؟

افزودن به لیست علاقه‌مندی ها
هک رشد چیست و هکر رشد کیست؟

سِمت های شغلی مربوط به هکر رشد ، طی سال‌های گذشته متداول تر و محبوب تر شده است. هزاران شرکت جدید هر روزه پا به دنیای آنلاین می گذارند. از آن‌جا میزان رقابت خالص بر سر محتوا در دنیای اینترنت در حال کاهش است، استفاده از استراتژی‌ای برای رشد از هر زمان مهم‌تر شده است. برای بازاریابی آنلاین لازم است با این مفاهیم آشنا شوید.

هک رشد برای شرکت‌هایی که بودجه کلان دارند، ضروری‌تر از انجام کارهای لوکس می‌دانند. در این مقاله می‌توانید هر آنچه در رابطه با هک رشد به آن نیاز دارید را بیابید و اگر هکر رشد هستید، می‌آموزید چگونه از این مهارت خود در دنیای کسب و کارهای کوچک و متوسط استفاده کنید.

هکر رشد چیست؟

هکر رشد در واقع یک سنجش کننده است: شخصی که اطلاعات اساسی و آماری درباره مشتریان داشته و می داند چگونه هر چیزی را با معیار مناسبی اندازه‌گیری کند. هکر رشد یک ارزیاب است: او می داند چگونه راه حل ها را به صورت دستی ارزیابی کند، و مهم تر از آن می‌داند چگونه این فرآیندها را به نفع ارزیابی‌های آینده کدنویسی و اتوماسیون کند. یک هکر رشد، همچنین یک بازاریاب خلاق نیز هست: در مقایسه دیوید و گولیاس، دیوید یک هکر رشد است. او فردی است که می‌تواند با رقبای بین المللی و شکست ناپذیر خود در عرصه بازاریابی رقابت کرده و پول زیادی به جیب بزند.

هرچند، اولین معیار یک هکر رشد خوب، خلاقیت در به دست آوردن اهداف بالا است. همه می‌دانند که پلتفرم‌های بازاریابی سنتی، برنامه‌های تبلیغاتی که پلتفرم‌هایی که شما سعی در دستکاری آنها دارید ارائه می‌دهند، روش‌های بازاریابی پایداری نیستند. افراد کمی به این نتیجه می رسند که پرداخت هزینه برای تبلیغات فیسبوک یا رقابت به صورت مستقیم در گوگل برای عبارت کلیدی، ارزش (پرداخت پول) را دارد و می‌تواند روشی مناسب باشد.

روش‌های بازاریابی سنتی به ویژه برای استارت آپ ها مناسب نیستند. یک مشتری مدرن حتی به این روش ها اعتماد ندارد. هک رشد صرفا به پیدا کردن روشی برای این روش های پرهزینه و استفاده از دانش فردی برای رسیدن به مخاطب مورد نظر است.

چرا هنوز برخی افراد از روش های بازاریابی سنتی استفاده می کنند؟

ممکن است استارت آپ‌ها به دلیل سندرم استکهلم احساس گناه داشته و فکر کنند باید به شبکه های اجتماعی و خدایان موتورهای جستجو احترام بگذارند تا دیده شوند. گذشته از این، بزرگترین شرکت‌های آنلاین هیچ مشکلی برای انجام این کار ندارند و استارت آپ‌ها به استفاده از روش‌های مشابهی برای رقابت سهم بازار تمایل دارند. آنچه صاحبان کسب و کار جدید نمی‌فهمند این است که روش های سنتی فقط یک روش ارائه می‌دهند: تبلیغات فیسبوکی و رقابت بر سر عبارت‌های کلیدی در گوگل صرفا یک انتخاب برای بازاریابی در میان بسیاری از انتخاب‌های دیگر بوده و وحی ملزم نیست. هکر رشد به دنبال فعالیت‌هایی با بیشترین نرخ بازگشت سرمایه است که کسی به آن‌ها توجهی نمی‌کند.

چگونه به هکر رشد تبدیل شویم

برای تبدیل شدن به یک هکر رشد بزرگ، باید درسی که دیوید به گالیاس می دهد را آویزه گوش کنیم: با این که شما در قالب یک رقابت وحشتناک و آنلاین با غول‌های بزرگی رو به رو هستید، ممکن است به این نتیجه برسید که یک حمله دقیق و به خوبی سازمان‌دهی شده می‌تواند به یک باره کل مانع پیش روی شما را حذف کند. شما لازم نیست با نیروی تبلیغاتی، با یک نیروی مخالف مبارزه کنید. لشکرهای کوچکی که از روش های غیرمتداول استفاده می‌کنند، در ۶۶ درصد جنگ ها در بیش از ۲۰۰ سال گذشته برنده شده اند و رقابت بازاریابی آنلاین نیز از این قاعده مستثنی نیست.

هک رشد، محصول نکات کوچکی است که شما در برد اعلانات پنهان پیدا می‌کنید. اگر از یک اپلیکیشن جدید استفاده می‌کنید که افراد با مخاطبین کمپانی شما همپوشانی دارند، احتمالا اصلا مجبور به استفاده از شبکه‌های اجتماعی بزرگ نیستید. برای مثال، اگر برای افراد هنری نسل هزاره بازاریابی می‌کنید، برایتان بسیار ساده‌تر است که به طور طبیعی با دانشجویان دانشگاه کان کان یا موروس ارتباط برقرار کنید تا اینکه برای تبلیغات در فیسبوک هزینه پرداخت کنید.

هک رشد صرفا مربوط به ارزیابی دستی استراتژی‌ها به جای پذیرش استراتژی‌های پیش فرضی است که پلتفرم‌های شبکه اجتماعی بزرگ اینترنتی به شما داده می شوند. شما می‌توانید زمان، نیروی انسانی و هزینه ای که استراتژی های دیگر نیاز دارند را ارزیابی کرده و به جای محدود کردن خود، بهترین استراتژی را انتخاب کنید. شما به صورت دستی استراتژی‌های خود را تست می‌کنید تا ابزارهایی برای افزایش فروش در کسب و کار را بسازید.

در نهایت، به عنوان یک هکر رشد، شما به ساخت قیف فروش برای کسب و کار کمک می‌کنید. لازم است که در هر مرحله از فرآیند خود، نکات مهم را یادداشت کرده و بدانید مخاطبین شما یاری دهنده شما خواهند بود. برای مثال، اگر می‌توانید تعداد زیادی از بازدید کنندگان صفحه فیسبوک خود را به بازدید وبسایت تبدیل کنید اما نمی توانید آن‌ها را به صفحه توییتر منتقل کنید، می فهمید که باید تلاش های خود را روی این قسمت خاص متمرکز کنید. شاید به قسمتی کشش پیدا کرده باشید که شبکه اجتماعی بزرگتری را با داستان‌ها و محتوای خود تغذیه می‌کند. از آنجا که هیچ کدام از رقبای شما چنین زاویه دیدی نسبت به مخاطب ندارند، شما قیف فروش متفاوتی نسبت به رقبای خود خواهید داشت.

منابع مناسب برای هک رشد

کتاب

بازاریابی هک رشد: پیش‌نیازی برای روابط عمومی، بازاریابی و تبلیغات آینده؛ اگر می خواهید هکر رشد باشید، باید این کتاب را مطالعه نمایید. با اشاره ریز و دقیق به موارد مطالعاتی موفقیت آمیز در اینترنت، این کتاب ایده‌هایی در رابطه با چگونگی هک رشد در صورتی که هیچ ایده ای ندارید به شما می دهد و همچنین به شما کمک می‌کند فلسفه مخصوص به خودتان را برای نزدیک شدن به غول های صنعت خود پیدا کنید.

اینفوگرافیک ها

راهنمای قطعی برای هک رشد: اگر زمان کافی برای خواندن کل کتابی که بالا اشاره شد را ندارید، یک اینفوگرافیک عالی در رابطه با یک موضوع خاص به شما موارد اساسی و پایه هک رشد را خواهد آموخت. این، پیش نیازی سریع است که به شما اجازه جستجو و کشف چیزهای تازه را خواهد داد.

وبسایت

موارد مطالعاتی هک رشد: اگر می خواهید از فلسفه گذر کرده و یکی از بهترین لیست‌های هک رشد در عمل را بر روی اینترنت مشاهده کنید، این منبع، جایی عالی برای شروع است. گرگ لنز به سراغ مطالعات بسیاری از کمپانی هایی که احتمالا می‌شناسید، رفته است. اسلایدهای تهیه شده را به راحتی می توانید دنبال کنید و منطقی که در این وبسایت دنبال شده است به شما کمک می‌کند حرکت بعدی خود را مشخص کنید. این، منبعی است که هر هکر رشد تازه کاری باید برای طیف وسیعی از استراتژی هایی که به مخاطب به کار می بندد استفاده کند. همچنین این منبع حکمت و فلسفه جذابی همزمان با ارائه و معرفی موارد مطالعاتی ارائه می‌کند که باید موردتوجه قرار گیرد.

به زبان هکرهای رشد

اینجا می توانید ببینید برخی از شناخته شده‌ترین هکرهای رشد دنیا، چگونه “هکر رشد” را تعریف می کنند:

اندرو چن: هکرهای رشد، ترکیبی از بازاریاب و کدنویس هستند، کسی که به سوال سنتی “چگونه می‌توانم برای محصول خود مشتری جذب کنم؟” نگاه می‌کند و پاسخ آن را با تست های A/B، صفحات فرود، فاکتور وایرال شدن (همه گیر شدن)، قابلیت تحویل ایمیل و اوپن گراف پاسخ می‌دهد. همچنین این افراد بازاریابی مستقیم را با تاکید بر ارزیابی کمی، مدلسازی سناریو با صفحات گسترده و ساختمان داده کوئری‌ها، به صورت لایه لایه سازمان‌دهی می‌کنند.

نیل پاتیل: هکرهای رشد نسبت به رشد وسواسی هستند. به این ترتیب می‌توانند تا زمانی که تاکتیک‌های کاربردی را کشف می‌کنند، با تلاش به کار خود ادامه دهند. همچنین این موضوع به آن‌ها کمک می‌کند با موفقیت‌های کوچک به راه خود ادامه داده و محصولات خود را به فروش برسانند.

۴/۵ - (۱ امتیاز)
۰ ۰ votes
امتیازدهی به مقاله
4/5 - (1 امتیاز)
تاریخ انتشار: 22 آبان, 1398
آخرین ویرایش: ۲۸ مرداد, ۱۳۹۸
منبع: rebrandly
   اشتراک گذاری
  نظرات کاربران (0)
  اشتراک
  اطلاع از
  guest
  0 نظرات
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Would love your thoughts, please comment.x