راهنمایی‌های نهایی پرسنال برندینگ Personal Branding یا برندینگ شخصی

افزودن به لیست علاقه‌مندی ها
راهنمایی‌های نهایی پرسنال برندینگ Personal Branding یا برندینگ شخصی

مقاله حاضر راهنمایی بسیار کامل برای فعالیت‌هایی است که در دنیای تجارت و تبلیغات به پرسنال برندینگ یا ساختن نام تجاری شخصی یا برندینگ شخصی شهرت دارند. این مجموعه فعالیت‌ها همگی در دنیای تجارت امروز کلید موفقیت یک نام تجاری هستند. پس لطفا تا انتهای این مقاله با من همراه باشید.

همه ما می‌دانیم که فعالیت‌های تجاری برای دستیابی به موفقیت خود تا چه میزان به برندینگ یا ساختن نام تجاری خود متکی هستند. مثلا، به همراه دو کودک از کنار همبرگر فروشی عبور کنید و واکنش آن‌ها را تماشا کنید. آیا آن‌ها سر و صدا راه می‌اندازند که شما را به درون رستوران همبرگر غیر معروف جو (Joe) ببرند یا اصرار دارند به رستوران مک دونالد بروید؟ مطمئنا آن‌ها به درون رستورانی که با برند آن آشنایند می‌روند که در اینجا مک دونالد است. در این مورد، هیچ تفاوتی بین افراد وجود ندارد.

در مورد پرسنال برندینگ نیز به همین روش عمل می‌شود. مردم به اسامی آن دسته از نام‌هایی که آن‌ها را به رسمیت می‌شناسند بیشتر علاقه دارند نسبت به نام هایی که برای آن‌ها غریبه و ناشناس‌اند.

از نظر بعضی از افراد، این مسئله موضوع مهمی نیست. آن‌ها با خوشحالی از خواب بیدار می‌شوند، به یک محل کسب و کار گمنام می‌روند، و هر روز پس از پایان کار به خانه باز می‌گردند. تا زمانی که دوستان و خانواده‌شان آن‌ها را به رسمیت می‌شناسند، به این موضوع اهمیت نمی‌دهند. با این حال، از دیدگاه بسیاری مردم، نام تجاری شخصی یک موضوع بسیار مهم است. علاوه بر این، پرسنال برند بیشتر هنگامی اهمیت می‌یابد که شما شخصا کسب و کار خود را راه اندازی می‌کنید و با جاذبه شخصی خود زندگی می‌کنید.

ما در این مقاله می‌گوییم نام تجاری شخصی یا پرسنال برند چیست، بنابراین، این مقاله یک راهنمای مؤثر در مورد پرسنال برندینگ است. ساختن نام تجاری شخصی شما، روشی است که طی آن، شما جایگاه خود را ارتقاء می‌بخشید.

پرسنال برندینگ ، ترکیب منحصر به فردی از مهارت‌ها، تجربه و شخصیت شما است. همچنین به این موضوع بستگی دارد که، شما تمایل دارید از نظر مردم جهان چگونه به نظر بیایید.

پرسنال برند به گونه‌ای ارائه می‌شود که شما برای ارتقاء موقعیت آن تلاش می‌کنید.

نام تجاری شخصی شما می‌تواند ترکیبی از این موضوعات باشد:

 • مردم در زندگی واقعی چگونه به شما توجه می‌کنند.
 • رسانه‌های اجتماعی شما را چگونه مجسم می‌کنند.
 • مردم چه حسی را به صورت آنلاین درباره شما منتشر و منتقل می‌کنند.

به واسطه مورد آخر است که در پرسنال برندینگ رسانه‌های آنلاین نقش بسیار مهمی‌ می‌یابند.

بنابراین شما باید چگونه یک نام تجاری شخصی را ایجاد کنید که متوجه اهمیت و مزایای آن بشوید؟ در اینجا مراحلی بیان می‌شود که بایستی آن‌ها را انجام دهید تا در نهایت بتواند به عنوان رقیبی برای افراد بزرگی باشد که در رشته تجاری شما مشغول به فعالیت‌اند.

با توجه به وضعیت مرحله فعلی شما در زندگی شغلیتان، ممکن است ضروری باشد که از همه یا بخشی از این مراحل پیروی کنید. مثلا ممکن است شما قبلا دیدگاه منسجمی در این مورد داشته باشید و از جایگاه مناسب خود در این زمینه مطلع کرده باشید. با این وجود، اگر می‌خواهید پرسنال برندینگ را به سطح بالاتری ارتقاء دهید، ضروری است که حتی اصول اولیه بیان شده را با دقت بررسی نمایید.

نگاهی عمیق به پرسنال برندینگ:

 • مرحله ۱- بینش پرسنال برندینگ خود را تعیین کنید.
 • مرحله ۲ – در مورد موقعیت‌ها و مخاطبان مورد هدف خود تصمیم گیری نمایید.
 • مرحله ۳ – نقطه تفاوت خود را تعیین کنید.
 • مرحله ۴ – برای خود دارایی‌های آنلاین بسازید.
 • مرحله ۵ – استراتژی وبلاگ و محتوای خود را ایجاد نمایید.
 • مرحله ۶ – استراتژی رسانه‌های اجتماعی خود را ایجاد نمایید.
 • مرحله ۷ – نام شناخته شده خود را ایجاد نمایید و توسعه دهید.
 • مرحله ۸ – مربیان خود را پیدا کنید.
 • نتیجه گیری – پرسنال برند خود را ایجاد کنید.

مرحله ۱- بینش پرسنال برندینگ خود را تعیین کنید

ممکن است شما از قبل بدانید، چه مسیری را می‌خواهید در زندگی طی کنید. در واقع، ممکن است شما قبلا به خوبی مهارت لازم را پیدا کرده باشید و در حال حاضر تنها می‌خواهید که نام تجاری شخصی فعلی خود را بهبود ببخشید. بنابراین اگر این نام تجاری موقعیت شما را توصیف کند، آنگاه احساس می‌کنید که آزاد هستید تا در این موقعیت به مرحله بعدی بروید. با این حال، هنوز یک اقدام ارزشمند در این مورد وجود دارد و آن اقدام، این است که چشم‌انداز نام تجاری شخصی خود را بررسی کنید، تا اطمینان حاصل کنید که شما در مسیر درستی برای دستیابی به موفقیت قرار گرفته‌اید.

قبل از اینکه به هر گونه عمل برای بهبود پرسنال برندینگ خود دست بزنید، ابتدا باید تصمیم بگیرید که می‌خواهید، پرسنال برند شما چگونه به نظر برسد.

۱- دیدگاه شما در مورد پرسنال برندتان چیست؟

شما می‌خواهید در نظر بگیرید که چگونه مردم به شما توجه کنند؟ شما می‌خواهید مردم چه نوع تصویری از شما را در ذهن خودشان مجسم کنند؟

درست همانند شرکت‌هایی که بیانیه‌هایی در مورد چشم‌انداز نام تجاری خود بر این اساس ارائه می‌کنند و در این بیانیه‌ها می‌گویند که می‌خواهند به چه چیزی دست پیدا کنند، شما نیز باید یک بیانیه در مورد دیدگاه پرسنال برند خود تهیه کنید. 

پرسنال برندینگ

پرسنال برندینگ

بر اساس گفته شرکت هایلندز (Highlands) “یک چشم انداز روشن از پرسنال برندینگ ، شامل ترکیبی از توانایی‌ها، منافع، شخصیت، ارزش‌ها، اهداف، مهارت‌ها و تجربه؛ خانواده منشاء و مرحله پیشرفت در میان افراد بزرگسال است.” در حال حاضر، به نظر می‌رسد این نظریات بسیار فراوان‌اند، اما در واقع شما می‌توانید همه این موارد مهم را در دو و یا سه پاراگراف خلاصه بنویسید.

در واقع، در این مقاله بر روی دیدگاه پرسنال برند شما متمرکز است، بنابراین تأکید اصلی بر روی این موضوع است که شما می‌خواهید دنیای بیرون چگونه شما را ملاحظه نماید.

۲- دیدگاه برند خود را با ارزش‌های اصلی‌تان هماهنگ کنید

اگر نام تجاری شخصی شما با ارزش‌های اصلی مربوط به آن هماهنگ نباشد، نمی‌توانید یک پرسنال برندینگ موفق داشته باشید. شما باید از نظر خودتان یک انسان معتبر و حقیقی به نظر برسید تا بتوانید نام تجاری شخصی خود را به صورت ارزشمندی ارائه نمایید.

شما به همان میزان که در زندگی خود پیشرفت می‌کنید، ارزش‌های اصلی خود را توسعه می‌دهید. این ارزش‌های اصلی به صورت عمیقی شخصی هستند و در مرکز آنچه که شما هستید قرار دارند. شما ممکن است ارزش‌های اصلی خود را به طور آگاهانه‌ای درک نکنید، اما ارزش‌های بنیادی شما بر اکثر تصمیماتی که در زندگی خود اتخاذ می‌نمایید، تأثیر وصف‌ناپذیری می‌گذارند.

اگر شما قبلا‌ ارزش‌های اصلی خود را کشف نکرده‌اید، باید کمی تأمل کنید و شخصیت خودتان را تجزیه و تحلیل کنید. در این مورد، اسکات جفری (Scott Jeffrey) هفت مرحله را فرض کرده است که می‌توانید از طریق آن‌ها ارزش های اصلی شخصی خود را کشف کنید. همانطور که اسکات می‌گوید:

پرسنال برندینگ

پرسنال برندینگ

 “ارزش‌ها، رفتارهای ما را هدایت می‌کنند، و به ما یک نظامنامه اخلاقی شخصی ارائه می‌نمایند.”

به طور شگفت آوری باید گفت که اکثر مردم در مورد ارزش‌های اصلی خود آگاهی ندارند. آن‌ها در طول زندگی خود سر در گم‌اند و در واقع، درک کافی درباره تصمیماتشان ندارند. اگر شما درک کافی در مورد خود ندارید، چگونه می‌توانید انتظار داشته باشید که دیگران شما را درک کنند؟

شما باید پنج تا ده ارزش را که به عنوان مهم‌ترین ارزش‌هایتان مد نظرتان تعیین کنید.

به خاطر داشته باشید که این ارزش‌ها برای همه ما متفاوت‌اند. در حالی که دوستان و خانواده شما تحت تأثیر ارزش‌های شما قرار می‌گیرند، ترکیبی از ارزش‌ها به عنوان ارزش‌های شخصی برای شما محسوب می‌گردند.

بنابراین، در طول فعالیت برای ارتقای پرسونال برندینگ خود، این ارزش‌های شخصی را در مرکز ذهن خود حفظ نمایید. هر کاری که شما در مورد برند شخصی خود انجام می‌دهید، باید با ارزش‌های اصلی شما هماهنگ باشند.

همچنین این موضوع مهم است که به یاد داشته باشید که چرا شما پرسنال برندینگ انجام می‌دهید. این کار به شما کمک می‌کند که یک کار بهتری بدست بیاورید و یا در کسب و کار خود پیشرفت چشمگیری کنید. پرسونال برند، دقیقاً ابزاری است که به شما کمک می‌کند تا در زندگی حرفه‌ای خود شاد باشید. اگر شما یک نام تجاری “جعلی” ایجاد کنید که منطبق با ارزش‌های اصلی و شخصیت شما نباشد، بعید است این احساس را بدست آورید که کار خود را به طور کامل انجام داده‌اید.

بنابراین، مواردی را که واقعا برای آن‌ها ارزش قائلید، نادیده نگیرید، حتی اگر این موضوع بدان معنی باشد که شما در مسیر تلاش برای ارتقای نام تجاری خود، به طور کامل به نظر نمی‌آیید. 

۳- بر روی اشتیاق، ویژگی ها، و مهارت های خود کار کنید

موارد بعدی که باید دیدگاه مشخصی درباره آن‌ها به دست آورید، اشتیاق و ویژگی‌های شما هستند. احساسات و اشتیاق‌های شما، مواردی هستند که دوست دارید فعالیت‌های خود را با در نظر گرفتن آن‌ها انجام دهید. هر قدر انجام دادن یک کار را بیشتر دوست داشته باشید، اشتیاق بیشتری نسبت به آن دارید.

البته، بسیاری از اشتیاق‌ها تأثیر کمی بر روی برند شخصی شما می‌گذارند. با این وجود، این اشتیاق‌ها هنوز هم غیر مستقیم بر روی برند شما می‌توانند تأثیرگذار باشند. اگر شما یک پدر و یا مادری دلسوزید که دوست دارید وقت خود را با فرزندان خود بگذرانید، می‌توانید این احساس را به عنوان یک اشتیاق مد نظر قرار دهید، اگرچه احتمالا این اشتیاق بر روی زندگی حرفه‌ای شما تأثیر زیادی نخواهد داشت.

با این حال، شما احتمالا علاقه حرفه‌ای به انجام فعالیت‌هایی نیز دارید که به شکل خاصی از انجام دادن آن‌ها لذت می‌برید. اگر شما در حال حاضر هیچگونه اشتیاقی به انجام فعالیت حرفه‌ای خود ندارید، احتمالاً مسیر را اشتباه انتخاب کرده‌اید.

احتمالاً شما می‌بینید اشتیاق شما متناسب با ارزش‌های اصلی است که قبلاً تعیین نموده‌اید. با این حال، شما نمی‌توانید ویژگی‌های شخصی خود را نیز نادیده بگیرید.

همه ما با یک ترکیب فردی از ویژگی‌های شخصیتی مثبت، بی اثر، و منفی متولد شده‌ایم. بر اساس گفته فارینگتون (D.P. Farrington) و جولیف (D. Joliffe) “ویژگی‌های شخصیتی، شامل گرایش‌های اساسی مداومی هستند که به روش‌های خاص و در شرایط خاص عمل می‌کنند.”

صفات شخصیت ما، به صورت ذاتی هستند. صدها ویژگی احتمالی وجود دارند که ما می‌توانیم آن ویژگی‌ها را داشته باشیم. اگر شما یک دیدگاه متقاعد کننده و معتبر از پرسنال برندینگ خود ایجاد کنید، باید این نام تجاری ویژگی‌های شخصیت شما را منعکس نماید و احتمالا در حالی که بر ویژگی های منفی غیر قابل اجتناب شما تأکید نمی‌کند، باید بر آن دسته از ویژگی‌های شما تمرکز نماید که بیشتر مثبت‌اند.

پرسنال برندینگ

پرسنال برندینگ

بدیهی است که به همان میزان که ما در زندگی خود پیشرفت کرده‌ایم، ترکیبی از مهارت‌ها را نیز بدست آورده‌ایم. بعضی از این مهارت‌ها برای داشتن یک زندگی خوب، اساسی و ضروری‌اند. این مهارت‌ها، شامل مهارت‌های ما در زندگی هستند. بعضی دیگر از این مهارت‌ها به شکل خاص‌تری برای انجام یک وظیفه، شغل و یا انجام یک فعالیت صنعتی خاص‌اند. به همان میزان که شما مسن‌تر می‌شوید، مجموعه‌ای از توانایی‌های شغلی را بدست می‌آورید که مهارت‌های قابل انتقال و مهارت‌های مرتبط با تخصص و حرفه شما هستند.

هنگامی که شما دیدگاه خود را در مورد پرسنال برند خود ایجاد می‌کنید، به احتمال زیاد تمایل دارید که بر حوزه‌های توانایی مهارت خود تمرکز نمایید. مطمئناً، شما می‌توانید در آینده مهارت‌هایی را در زمینه‌های جدیدی بدست بیاورید، اما معمولاً تا زمانی که این مهارت‌های جدید را به طور کامل فرا نگرفته‌اید، بر روی این مهارت‌ها تمرکز نکنید.

مرحله ۲ – در مورد موقعیت‌ها و مخاطبان مورد هدف خود تصمیم گیری نمایید

شما می‌توانید به کلیه عواملی که آن‌ها را در مرحله ۱ یاد کردم (اشتیاق‌ها، ارزش‌ها، ویژگی‌ها، و مهارت‌ها)، به عنوان اجناسی نگاه کنید که هنگام پرسنال برندینگ آن‌ها را عرضه می‌کنید. با دانستن این عوامل، شما احتمالا می‌توانید یک نام تجاری را طراحی کنید که بر همه موارد مناسب و قابل توجه در مورد شما و حوزه‌های قدرت شما تأکید می‌کند. انجام این کار همه مواردی را که شما به مردم ارائه می‌کنید، به شکل برجسته‌ای به نمایش می‌گذارد‌.

با این حال، بعید است که شما تمایل به برجسته کردن همه مواردی داشته باشید که در آن‌ها کارآمدید. در واقع، بسیاری از مواردی که شما در آن‌ها شاخصید، برای پرسنال برندینگ شما بی‌ارزش و کم ارزشند. ممکن است شما یک بافنده عالی باشید اما احتمالا امروزه تقاضای کمی برای خرید پوشاک دستباف وجود دارد. شما ممکن است مجموعه بزرگی از نمایش‌های کمدی به زبان انگلیسی داشته باشید و یا بتوانید به آسانی شیر را از یک ببر تشخیص دهید، اما بعید است که بتوانید با استفاده از این اطلاعات درآمد کسب کنید.

دومین حوزه‌ مهم در پرسنال برندینگ، عوامل تقاضا است. شما باید بر توانایی‌های خود تأکید کنید تا بتوانید آنچه را که مردم به آنها توجه دارند، ارائه نمایید. در صورتی برند شخصی شما با فعالیت شما نامرتبط است که هیچ‌کس به آنچه که شما عرضه نموده‌اید، علاقه‌ای نداشته باشد. یا افراد کمی باشند که خواهان مورد عرضه‌شده شما باشند.

دقیقاً همانطور که یک کسب و کار باید مخاطبان خود را تعریف کند، یک فرد نیز باید پرسنال برند خود را ایجاد کند. شما باید از خودتان بپرسید چرا این نام تجاری را ایجاد می‌کنید. شما تلاش می‌کنید که چه افرادی را تحت تأثیر قرار بدهید. نکته ظریف و مهمی که در این مورد وجود دارد، انجام تلاش برای دستیابی به این هدف است که نام تجاری که ایجاد می‌شود، باید به صورت عمومی باشد و همه افراد را تحت تأثیر قرار بدهد.

اکنون به دیدگاه خود در این زمینه توجه نمایید. اگر شما قصد دارید دیدگاه خود را در مورد پرسنال برندینگتان تأمین نمایید، چه اهدافی را باید برای خود بسازید؟ از چه مراحلی باید پیروی کنید تا به اهداف خود دست پیدا کنید و چه افرادی را باید تحت تأثیر قرار بدهید تا این اهداف را به واقعیت تبدیل شوند؟

در حالت ایده آل، شما می‌خواهید بر روی موقعیتی تمرکز کنید که در آن شرایط، می‌توانید مهارت خود را نشان بدهید. با این حال، برای استفاده از این موقعیت، باید یک مخاطب هدف به طور مشخص وجود داشته باشد که

این موضوع مورد توجه او باشد. شما می‌خواهید فرد فعالی باشید که در آن موقعیت، شخصی باشید که مردم به گونه‌ای به او اعتماد می‌کنند و برای دریافت مشاوره به او مراجعه می‌کنند.

گاهی اوقات ممکن است موقعیت شما بسیار عمومی به نظر برسد. در حالی که این موضوع بدان معنی است که در این حالت یک مخاطب هدف بزرگ وجود دارد. همچنین این موضوع نشان می‌دهد که شما رقابت بسیار شدیدی در این زمینه دارید. در این شرایط، در حالی می‌توانید تمرکز خود را محدود کنید، که اطمینان داشته باشید هنوز هم به میزان قابل توجهی مخاطب هدف وجود دارد که تخصص شما را خواهان‌اند.

مثلا ممکن است شما کشف کرده باشید یک رمان نویس برجسته‌اید. حتی در این دوران که تحت سلطه اینترنت است، بسیاری از مردم هنوز کتاب می‌خوانند. با این حال، رمان نویس‌های بسیار زیادی نیز وجود دارند. اکثر نویسندگان بر روی یک نوع مطلب تمرکز می‌نمایند. احتمالاً استیفن کینگ (Stephen King) می‌تواند رمان‌های موفقی را در طیف گسترده‌ای از انواع مطالب بنویسد، اما او فهمید این کار آسان‌تری است که صرفاً به عنوان نویسنده رمان‌های وحشت انگیز شناخته شود.

مرحله ۳ – نقطه تفاوت خود را تعیین کنید

هنگامی که شما موقعیت خود را پیدا نمودید، باید تعیین کنید که چگونه می‌خواهید به شکل متفاوتی از هر فرد دیگری ظاهر شوید که برای دستیابی به موقعیت عالی در حوزه فعالیت شما مبارزه می‌کند. فرض کنید که شما در آنچه که انجام می‌دهید، کاملاً توانمندید، و می‌توانید یک کمک واقعی به مخاطبان مورد هدف خود بنمایید، نقطه تفاوت شما چیست؟

در بعضی از روش‌ها، این موضوع به ویژگی‌هایی برمی‌گردد که شما قبلاً آن‌ها را آزمایش نموده‌اید. چه چیزی شما را از بقیه افراد در این حوزه فعالیت کاملاً متمایز می‌کند؟ در اینجا، یک نکته ظریف در مورد مبارزه بر علیه شخصیت شما وجود دارد. در این حالت، بهتر است که با بهره گیری از ویژگی‌های خود کار کنید. مثلا، دو وبلاگ نویس موفق در زمینه بهبود موقعیت خود، مردمی را هدف قرار می‌دهند که به دنبال پیدا کردن روش‌هایی برای بهبود مسیر زندگی خودند و احتمالاً مهارت‌های رهبری را توسعه می‌دهند.

یکی از آن‌ها مسیحی مذهبی و یک رهبر روحانی است. در حالی که او دیدگاه های مذهبی خود را به پیروانش تحمیل نمی‌کند، از آن‌ها نیز خجالت نمی‌کشد. این موضوع بدین معنی است که پیروان او تمایل دارند بر انتخاب‌های اخلاقی تأکید کنند و از ویژگی‌های اخلاقی مسیحیت پیروی کنند.

 یکی دیگر روش کمک به خود را ارائه می‌کند و درباره این موضوع می‌نویسد که شما چگونه می‌توانید زندگی خودتان را بهبود ببخشید. او به شکل یک فرد با نگرش عمیق‌تر به موضوعات دنیوی ظاهر می‌گردد. او به طور صریح و روراست به اصل مطلب اشاره می‌کند. بی‌آنکه از روش مذهبی بهره بجوید و گاهی هم ظاهر حرف‌هایش اخلاقی نیست.

این دو نفر در یک موقعیت مشابه فعالیت می‌کنند، اما از ویژگی‌های فردی خود پیروی نموده‌اند و یک نقطه روشن از تفاوت را ایجاد نموده‌اند.

مرحله ۴- دارایی‌های خود را به صورت آنلاین مشخص نمایید.

یکی از ویژگی‌های مشترک تقریباً همه افراد دارای پرسنال برندینگ قوی این است که، حضور قطعی و مداوم در فضای آنلاین دارند.

شما متوجه خواهید شد که همه افرادی که مشخصه خود را بیان نموده‌اند، به صورت حرفه‌ای فعالیت می‌کنند و وبسایت‌های با طراحی مناسب دارند. همه این وبسایت‌ها یک طرح با رنگ روشن دارند که در مشاهده خوشایند و دلپذیر می‌نمایند. مثلا به وبسایت اپرا وینری و نیل پاتل نگاهی بیندازید.

علامت تجاری و نمودارها

هر سایت دارای یک علامت تجاری چشم نواز و زیبا است که بر روی هر صفحه سایت نمایان می‌گردد و این علامت تجاری غالبا در آیکون سایت منعکس می‌گردد. همه علامت‌های تجاری بر اساس مجموعه واضحی از فونت‌ها ایجاد می‌گردند و هر یک از آن‌ها توسط یک پالت رنگ که بوسیله طراح آن انتخاب می‌شود ایجاد می‌شوند.

در حالی که بعضی از علامت‌های تجاری با استفاده از یک دیدگاه آسان و ساده‌گرایی انتخاب می‌شوند، تعداد دیگری از علامت‌های تجاری تجمل گرایی بیشتری دارند و جزئیات بیشتری در آن‌ها لحاظ شده است. عمدا ظاهر هر سایت سلیقه مخاطبان مورد هدفی را نشان می‌دهد که به صورت منظم از سایت بازدید می‌کنند.

اگر شما یکی از این افراد را در شبکه اینترنت دنبال کنید، متوجه می‌شوید که او در همه جا یک نگاه ثابت دارد و یک ردپای آنلاین از خود به جای می‌گذارد. معمولا علامت‌های تجاری، طرح رنگی و فونت‌های خود را در سراسر صفحات اجتماعی تکرار می‌کنند. حتی شما متوجه می‌شوید که معمولا علامت‌های تجاری از مشخصات مشابهی استفاده می‌کنند که بر روی همه سایت‌های اجتماعی افراد داری پرسنال برندینگ قوی و همچنین بر روی وبلاگ‌های آن‌ها منعکس می‌گردد.

بخش بزرگی از ساخت یک نام تجاری شخصی، بر اساس علامت تجاری انجام می‌گردد. وب سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی شما، مانند خانه شما هستند. شما از مخاطبان مورد نظر خود دعوت می‌کنید تا به وبسایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی شما مراجعه کنند و تمایل دارید اینگونه به نظر برسد که شما متعلق به آن وبسایت‌ها هستید.

شما نمی‌خواهید در مورد داشتن یک علامت تجاری شخصی از حداقل امکانات استفاده کنید. لازم نیست که

علامت تجاری شما پیچیده باشد، اما علامت تجاری باید ویژگی های شما را ارائه نماید. این موضوعی است که باید در یک مقاله جداگانه روی آن بحث کنیم.

پرسنال برندینگ

پرسنال برندینگ

 در کوتاه مدت، شما می‌توانید با استفاده از یک الگو در یک برنامه نرم افزاری مانند، Canva یک علامت تجاری منطقی ایجاد کنید. با این حال، در نهایت، شما به یک طراح حرفه‌ای جهت تهیه علامت تجاری خود نیاز دارید.

وب سایت / وبلاگ

شما جهت انجام فعالیت‌های مورد نظر خود به یک وب سایت نیاز دارید. در حالی که شبکه‌های اجتماعی مانند یک صفحه فیسبوک، امکانات خاص خود را دارند، در نهایت، آن‌ها متعلق به شما نیستند. در صورت مغایرت خواسته‌های شما فیسبوک یا دیگر شبکه‌های اجتماعی به راحتی صفحه شما را می‌بندند.

یکی از اسرار یک نام تجاری آنلاین موفق، مربوط به علامت تجاری گوگل است. برای انجام این کار، شما باید وبسایت خود را داشته باشید، که ترجیحا پس از ایجاد و بر اساس نظر شما نامگذاری خواهد شد. شما باید محتوا و مطالب سایت خود را به طور منظم و تحت نام خودتان تولید کنید تا بتوانید بر سایت گوگل غلبه نمایید. این کار در فرهنگ دیجیتال مارکتینگ بهینه سازی برای موتور‌های جستجو نام دارد برای آن که آن را بهتر بشناسید به دوره آکادمی آموزش سئو دیاکوبین مراجعه کنید.

پرسنال برندینگ

پرسنال برندینگ

با این حال، اگر می‌خواهید اهداف علامت تجاری شخصی خود را برآورده نمایید، باید مطمئن شوید که وب سایت شما موضوعات متنوعی دارد که مخاطبان مورد هدف شما را جذب می‌کند. مطمئنا، یک وبلاگ شخصی که شما در آن این مطالب را می‌نویسید که امروز چه کاری انجام دادید و چه چیزی خوردید، ممکن است در سایت گوگل برای جستجو بر اساس نام شما مورد بهره برداری قرار بگیرد، اما این نوشته‌ها مورد علاقه افرادی نیست که شما در حال هدف گذاری برای جذب آن‌ها هستید.

مثلا، اگر هدف شما این است که یک متخصص در زمینه رهبری افراد باشید، باید اطمینان حاصل کنید که وب سایت شما محتوای ارزشمند در مورد یک رهبر بودن را ارائه می‌کند شما باید برای آن که پرسنال برندینگ خود را به اوج برسانید در گوگل با تمام کلمات کلیدی مربوط به رهبری در صفحه اول نمایش داده شوید.

وبلاگ نویسی مهمان

هنگامی که شما سایت خود را ایجاد کردید و محتوای با کیفیت مناسبی را تهیه نمودید که برای همه افرادی که از سایت شما دیدن می‌نمایند، قابل مشاهده باشد، آنگاه می‌توانید محلی را برای ارسال نظرات مهمان در مورد وبلاگ‌های مربوطه دیگر، در نظر بگیرید. اگر شما در انجام این کار موفق شوید، پست‌های مهمان شما در مورد وبلاگ‌ها نیز همزمان با جستجوی نام شما نمایش داده خواهند شد، و این امیدواری نیز وجود دارد که در هنگام جستجوی موضوعات مناسب، کلمات کلیدی نیز وجود داشته باشند. ایده وبلاگ نویسی مهمان این است که مخاطب یک وبلاگ مشهور را در سایت خود جذب می‌کنید.

یک وبلاگ که درخواست شما را برای دریافت یک پست مهمان می‌پذیرد، به طور مؤثری به شما می‌گوید که

“اگر شما بتوانید یک پست بنویسید که مخاطبان من آن را دوست داشته باشند، من به شما اجازه می‌دهم که یک تبلیغات کوچک در پایین پست خود قرار دهید. در واقع، تبلیغات گذاشته شده توسط شما، یک لینک در پست مهمان شما است که با یک صفحه مرتبط در وب سایت شما ارتباط لازم را دارد.

با این حال، زمانی که قصد دارید فرصت لازم را برای وبلاگ نویسی فرد مهمان فراهم کنید، باید استراتژی لازم را برای انجام این کار داشته باشید. نقطه ضعفی که در مورد یک وبلاگ وجود دارد که همانند سایت شما، مخاطبان مورد هدف مشابهی را جذب نمی‌کند. شما تنها باید وبلاگ نویسی مهمان را بر روی یک وبلاگ مناسب برای مخاطبان خود در نظر بگیرید.

سه نیاز اصلی برای یک سایت خوب برای وبلاگ نویسی مهمان وجود دارد:

۱- سایت مورد نظر محبوب باشد و مخاطبین زیادی را به خود جلب کند تا زمان تعیین شده توسط شما را تضمین کند. ساده‌ترین روش برای درک این موضوع این است که تشخیص داده شود آیا پست‌های منظور شده بر روی

این سایت، به طور کلی نظرات یا رسانه‌های اجتماعی را دریافت می‌کنند یا خیر.

۲- وبلاگ مورد نظر شما پست‌های مهمان را بپذیرد. نقطه ضعف کوچکی که در مورد این سایت وجود دارد این است که تنها از یک نویسنده یا فرد دیگری به عنوان کارکنان خود استفاده می‌کند.

۳- وبلاگ به نویسندگان خود اعتبار ببخشد و یک لینک را در اختیار نویسنده وبلاگ قرار بدهد.

اگر هیچ کس نداند که شما چه مطالبی را در پست خود که بر روی وبلاگ قرارداده‌اید، نوشته اید، هیچ منفعتی را نمی‌توانید در این مورد بدست بیاورید.

شبکه‌های اجتماعی

حساب های کاربری شبکه‌های اجتماعی را فعال کنید. انجام این کار مهم‌تر از این است که پایگاه‌های داده‌های شما همه جا را پوشش بدهد. بنابراین مقداری از وقت خود را صرف تحقیق در مورد مخاطبان مورد هدف خود بنمایید. شما باید این موضوع را با دقت بررسی نمایید که مخاطبان مورد هدف شما وقت خود را بر روی کدام یک از سایت های رسانه های اجتماعی صرف می‌کنند؟ 

این موضوع مهم است که حتی اگر قصد دارید با تأثیر گذاران دیگری در موقعیت خود کار کنید، باید در رسانه‌های اجتماعی نیز حضور داشته باشید. در نهایت، شما باید از مردم درخواست کنید که شما را به عنوان یک فرد فعال در موقعیت خود، لحاظ کنند و در آن لحظه، شما یک شخص تأثیرگذار بر افراد خواهید بود.

مرحله ۵ – وبلاگ و استراتژی محتوای خود را ایجاد کنید

ساده‌ترین روش برای ایجاد یک نام تجاری شخصی مثبت، شامل ترکیبی از وبلاگ نویسی به صورت منظم و حفظ حضور فعال در رسانه‌های اجتماعی است. هنگامی که انجام فرایند تحلیلی سایت گوگل، ممکن است باعث ناامید شدن خوانندگان در مورد خواندن وبلاگ شود، احتمال دارد در اولین روزهای وبلاگ نویسی شما از ادامه این کار دلسرد بشوید. با این حال، موفقیت به صورت آنلاین برای پرسنال برندینگ ممکن است در دو مرحله زیر انجام شود.

۱- محتوای با کیفیت بالا برای وبلاگ خود ایجاد کنید.

۲- محتویات وبلاگ خود را تا سر حد امکان به صورت فعال ارتقاء بخشید.

اگر شما به طور مداوم این دو مرحله را تکرار کنید، همراه با افزایش ارتقاء نام تجاری شخصی خود، شهرت خود را نیز به صورت آنلاین گسترش می‌دهید.

نوع محتوای وبلاگ به موقعیت شما نیز بستگی دارد. ما برای پرسنال برندینگ در حوزه باراریابی دریافته‌ایم که محتوای طولانی مدت یک وبلاگ، در بخش ما، بهترین عملکرد را دارد. اکثر مردم در ۱۲ مقاله باورنکردنی که توسط ما به عنوان مثال‌هایی درباره نام تجاری شخصی تهیه شده است، گزارش‌های مشابهی را مشاهده می‌نمایند. اپرا وینفری در این مورد یک استثنا است، اما این امر احتمالاً به این دلیل است که او نام خود را در یک محیط آفلاین ایجاد نموده است و البته سال‌هاست که در دنیا رسانه‌های تصویری حضور دارد.

یک استثنای دیگر که در این لیست وجود دارد، فردی است که نام خود را با محتوای به صورت کوتاه ایجاد نموده است. این شخص ست گودین (Seth Godin) است. او خود را به عنوان نویسنده پست‌های وبلاگ کوتاه معرفی کرد. در واقع، در صورتی مخاطبان مورد هدف او حیرت زده می‌شوند که ست گودین پست‌های وبلاگ خود را در متن‌هایی با بیش از ۲۰۰۰ کلمه قرار بدهد. احتمالاً، خوانندگان او این وبلاگ‌ها را به طور سطحی می‌خوانند و در عوض به نکات ظریف موجود در آن وبلاگ توجه می‌کنند.

هر مخاطب متفاوت است و بنابراین، ضروری است که از انواع مختلفی از محتواها برای وبلاگ خود استفاده کنید تا با سلیقه مخاطبان شما منطبق شود. وبلاگی که شما تهیه می‌کنید می‌تواند شامل مواردی غیر از نوشته‌ها باشد.

مواردی که می‌تواند در پرسنال برندینگ شما بسیار مؤثر باشد مانند : پادکست‌ها، فیلم‌های ویدئویی و ارائه بخش‌هایی از یک اسلاید.

مرحله ۶ – استراتژی رسانه اجتماعی خود را ایجاد کنید

اگر قصد دارید یک نام تجاری موفق تولید کنید، باید یک پیام را به طور مداوم در هر کانال اجتماعی که مخاطبان شما در آن کانال‌ها حضور دارند، منتشر نمایید.

در حالی که هر کانال قوانین و مقررات خاص خود را دارد، شما باید تا سر حد امکان حضور خود در هر یک از این کانال‌ها حفظ نمایید.

هر حساب کاربری (اکانت) اجتماعی که مخاطب مورد هدف شما ممکن است پیدا کند، باید به صورت حرفه‌ای مورد بررسی قرار بگیرد. البته، تعریف واژه “حرفه‌ای” به مخاطب مورد نظر شما، و شخصیت‌هایی بستگی دارد که شما آن‌ها را عمدا مجسم می‌کنید. همانطور که شما انتظار دارید، در میان افرادی که پرسنال برندینگ خوبی دارند برخی حالت رسمی بیشتری نسبت به دیگران دارند و این کاملا به تعریف واژه حرفه‌ای آن‌ها باز می‌گردد. با این حال، شما باید اطمینان حاصل کنید که هرگز موضوعی را به عنوان پست در وبلاگ خود قرار نمی‌دهید که نامتناسب با سلیقه مخاطبان مورد هدف شما باشد.

از تصویر پروفایل حرفه‌ای یکسانی بر روی همه کانال‌های و حتی در وبسایت خود استفاده کنید. اگر واقعا احساس می‌کنید که باید یک پروفایل فیسبوک یا اینستاگرام تنها برای دوستان و خانواده خود داشته باشید، یک اکانت متفاوت با نام رسانه‌ای خود تنظیم کنید و از میان مردم، تنها درخواست دوستانی را بپذیرید که شما در زندگی واقعی خود واقعاً آن‌ها را می‌شناسید.

شما باید پیشرفت مداوم خود را با استفاده از تصویری که از خود در شبکه‌های اجتماعی می‌سازید، حفظ کنید. از طرح رنگی یکسانی بر روی هر یک از سایت‌های اجتماعی خود، همراه با انواع تصاویر مشابه، استفاده کنید. شما باید با استفاده از تُن و لحن و شکل‌های زبان یکسان، در هر یک از شبکه‌های اجتماعی خود صحبت کنید. اگر چه همه شبکه‌های اجتماعی شما باید از یک لحن مشابه پیروی کنند، اما این موضوع بدین معنی نیست که شما باید محتوای یکسانی را بر روی همه سایت‌های خود قرار بدهید. تفاوت‌های روشنی بین هر یک از شبکه‌های اجتماعی وجود دارد و شما باید بر نقاط قوت این سایت‌ها تمرکز نمایید.

مثلا، تنها به این دلیل که شما برای قراردادن پست بر روی رسانه اجتماعی توئیتر، محدودیت کاراکتر به تعداد ۲۸۰ کاراکتر دارید، این موضوع بدین معنا نیست که شما باید خودتان را به همان تعداد کاراکتر در پست‌های قرارداده شده بر روی فیسبوک یا لینکدین محدود کنید.

هشتگ‌ها برای دستیابی به موفقیت در اینستاگرام بسیار مهم‌اند. در واقع، شما در اینستاگرام می‌توانید تا ۳۰ هشتگ را قرار دهید. اما در واقعیت، شما خود را به استفاده از ۹ هشتگ محدود می‌کنید.

با این حال، اگر شما ۹ هشتگ را بر روی پلتفرم های دیگر رسانه‌های اجتماعی استفاده کنید، با مشکلاتی مواجه خواهید شد. یک توییت ایده‌آل که در توییتر قرار می‌گیرد، شامل یک یا دو هشتگ است. این موضوع قابل بحث است که آیا هشتگ‌ها در رسانه اجتماعی فیسبوک نیز ارزش دارند؟

بنابراین، شما باید پست‌های خود را برای هر یک از اکانت‌های شبکه اجتماعی خود بهینه‌سازی کنید .

پست‌های شما بر روی رسانه‌های اجتماعی باید شبیه به یکدیگر باشند، بنابراین، نوع مشابهی از محتوا را با استفاده از لحن یکنواخت برای رسانه‌های اجتماعی بسازید، اما متوجه باشید که از نقاط قوت هر شبکه اجتماعی بهره ببرید.

مهم است که این موضوع را به یاد داشته باشید که کاربران شبکه‌های اجتماعی از شما انتظار دارند که اجتماعی باشید. شما باید انواع مختلفی از پست‌ها را از خودتان و یا از افراد دیگر به اشتراک بگذارید. بنابراین، اجازه دهید که شخصیت شما در زمان‌های مختلف در پست‌هایی که به اشتراک می‌گذارید، به نمایش گذاشته شود.

 هر کاری که می‌خواهید در این زمینه انجام بدهید، اما هرگز از حساب کاربری خود برای فروش استفاده نکنید. چنانچه این کار را انجام دهید، انجام این عمل به معنای پایان کار شما در شبکه‌های اجتماعی خواهد بود. 

مرحله ۷ – نام شناخته شده خود را ایجاد نمایید و توسعه دهید.

وبسایت و وبلاگ شما باید هاب مربوط به حضور آنلاین شما در شبکه‌های اجتماعی باشد. رسانه اجتماعی شما می‌توانند در گسترش نام شما کمک کنند و می‌توانند در هدایت ترافیک افراد به وبسایت شما به خوبی عمل کنند. با این حال، اگر شما بخواهید در رسانه‌های اجتماعی به یک نام خانگی تبدیل شوید، باید فعالیت بیشتری در این مورد انجام دهید. جهت دستیابی به موفقیت در زمینه حضور در رسانه‌های اجتماعی، شما باید توسعه‌های لازم را در این زمینه ایجاد کنید. 

توسعه، شامل ارائه ارزش به نفوذ کنندگان در افراد در موقعیت شما است (نفوذ کنندگان، شامل افرادی هستند که قبلاً مخاطبانی را جذب نموده‌اند که شما امیدوار هستید این مخاطبان را به سمت خود جذب کنید.) بنابراین، شما باید توسعه فعالیت خود در رسانه‌های اجتماعی را به صورت آنلاین و آفلاین مد نظر قرار بدهید.

ارزش شبکه سازی خوب با مدل‌های قدیمی را فراموش نکنید. همچنین، همان طور که دارایی‌های آنلاین شما، مواردی مانند وب سایت و صفحات اجتماعی شما است، شما تمایل دارید که تعدادی از کارت‌های تجاری خود را به افرادی بدهید که آن‌ها را ملاقات می‌کنید. این کارت‌های تجاری باید دارای علامت‌های تجاری مشابه با وب سایت‌ها و صفحات اجتماعی شما باشند. رنگ‌ها، فونت‌ها و تصویرساز‌های استفاده شده توسط شما باید با پست‌هایی که به صورت آنلاین با افراد به اشتراک می‌گذارید، سازگار باشند.

به صفحات اجتماعی مخصوص بیان رویدادهای محلی بروید و با افراد پیشگام در این مورد، درباره موقعیت خود چت کنید. کارت‌های تجاری خود را به تمام افرادی بدهید که تصور می‌کنید، می‌توانند در این مورد ارتباط ارزشمندی با شما برقرار کنند.

این کار بسیار ارزشمندی است که اطلاعات مفید، مختصر و سریعی در مورد تجارت خود به افراد بدهید. اطلاعاتی که شما به سرعت به مردم ارائه می‌نمایید، باید سخنان مختصر و قانع کننده‌ای باشند که بتوانند مردم را به تفکر در این مورد وادارند. سخنان شما باید جذاب و هیجان انگیز باشد. شما نباید افراد را با صحبت‌های خود خسته کنید، اطلاعات سریع و مختصر شما باید به اندازه‌ای که شما سوار آسانسور هستید (۲۰ تا ۳۰ ثانیه) طول بکشد.

هنگامی که شما فردی را ملاقات می‌کنید که احساس می‌کنید او برای گسترش پرسنال برند شما مفید است اطلاعات خود در این مورد را به طور سریع و مختصر به وی ارائه نمایید.

اینگونه در نظر بگیرید که شما یک عضو اتاق بازرگانی محلی یا فردی هم‌تراز با او شده‌اید. شما باید در جلسات و رویدادهای آن‌ها شرکت کنید و با افراد مربوط صحبت کنید و توجه خود را به کنفرانس‌هایی که در مورد موقعیت تجاری شما برگزار می‌شود حفظ کنید. این کنفرانس‌ها یک فرصت عالی برای دیدار با مردم و گفتگو با آن‌ها است.

ما قبلا در مورد مزایای داشتن یک استراتژی هماهنگ شده مرتبط با رسانه اجتماعی بحث کرده‌ایم. شما

می‌توانید از رسانه‌های اجتماعی نیز برای توسعه فعالیت‌ای تجاری خود استفاده کنید. فیسبوک و لینکدین، گروه‌های مبتنی بر موقعیت را ارائه می‌کنند که ممکن است برای شما مفید باشد. بویژه اگر شما قابل اعتماد باشید، تشکیل گروه‌های خود را در این سه رسانه اجتماعی آغاز کنید.

با این حال، به یاد داشته باشید، که این گروه‌ها برای همه اعضای رسانه‌های اجتماعی مفید است. مردم به سرعت از هر فردی خسته می‌شوند که تنها می‌خواهند محصولات خود را بفروشد و یا فقط می‌خواهند درباره خودش صحبت کند. شما باید برای اعضای گروه ارزش قائل شوید. اگر غالبا شما این کار را به اندازه کافی انجام دهید، هیچ کس از این کار مضایقه نمی‌کند که شما گاهی اوقات پیشرفت شخصی نیز داشته باشید.

پرسنال برندینگ

پرسنال برندینگ

یکی دیگر از روش‌هایی که می‌تواند دسترسی به نام شما را گسترش دهد، عضویت در وبسایت HARO است. این سایت به شما کمک می‌کند که یک خبرنگار راهنمای خارجی شوید. سایت HARO روزی سه بار درخواست‌هایی را که توسط گزارشگران برای دریافت و یا نقل قول های مربوط به موضوعات خاص شده است، برای شما ارسال می‌کند. بنابراین، در این مورد تلاش لازم را انجام دهید تا با سؤالات مربوط به موقعیت خود را پاسخ بدهید. ممکن است شما به خوبی متوجه شوید که این گزارشگر در مقاله خبری خود مطالبی را از شما نقل قول می‌کند، که ممکن است حتی یک لینک با وبلاگ شما نیز ایجاد کند.

یک روش موفق دیگر برای گسترش نام شما این است که سایت Quora را برای پیدا کردن سؤالاتی در ارتباط با دامنه موضوع مورد نظر خود جستجو کنید. اگر احساس می‌کنید که می‌توانید به انجام این کار کمک کنید، یک مقاله که اطلاعات آموزنده‌ای دارد، بنویسید و در کوئرا منتشر کنید. اگر تمایل دارید که مردم به مقاله شما توجه کنند، آن مقاله باید از استاندارد بالایی برخوردار بوده و مفید باشد. بنابراین، مقاله خود را به گونه‌ای تنظیم نکنید که مانند یک مقاله تبلیغاتی به نظر برسد. اگر یک پست داشته باشید که مورد علاقه فردی باشد که این سؤال را در Quora پرسیده است، می‌توانید این پست را که حاوی پاسخ به سؤال مذکور است، به وبلاگ خود لینک کنید. 

مرحله ۸ – مربیان خود را پیدا کنید

به خاطر داشته باشید که مجبور نیستید تنها، این فرایند را انجام بدهید. همه افراد موفق از دیگران خواسته‌اند که به آن‌ها کمک کنند. این روش بسیار ساده‌تر است که به جای اینکه بدون داشتن اطلاعات کافی اقدام کنیم، ایده‌های خود را بر روی فرد دیگری آزمایش کنید.

یک “نام تجاری شخصی” ممکن است نشان دهد که همه موارد آن درباره شما است. برای اینکه موفق بشوید، باید روی هر کمک احتمالی حساب کنید.

به همان میزان که شما بیشتر شناخته می‌شوید، باید با افراد فعال در حوزه حرفه‌ای خود ارتباط بگیرید. بسیاری از این افراد خوشحال می‌شوند که به شما کمک کنند و راهنمایی‌های لازم را به شما ارائه نمایند.

همچنین، مربیانی را پیدا کنید که بتوانند در این زمینه به شما کمک کنند. موفق‌ترین افراد همواره از این روش استفاده می‌کنند. یک مربی به عنوان یک فرد قابل اعتماد، راهنمایی‌ها و گزینه‌های لازم را به شما ارائه می‌نماید. البته، در نهایت، شما باید رأسا گزینه‌های مورد نظر خود را انتخاب کنید. وظیفه مربی شما این نیست که به شما بگوید چه کاری را باید انجام بدهید. با این حال، او راهنمایی های لازم را به شما ارائه می‌دهد تا بتوانید تصمیم مناسبی را در زمینه مورد نظر خود بگیرید. 

نتیجه گیری – نام تجاری شخصی خود را ایجاد کنید

پرسنال برندینگ می‌تواند زمان و انرژی زیادی را به خود اختصاص بدهد. شما نمی‌توانید به سرعت نام تجاری شخصی خود را تعیین کنید. برای انجام این کار باید مدت زمان زیادی را صرف نمایید تا به یک شخص پیشرو در موقعیت خود تبدیل شوید.

اما افرادی وجود دارند که موفق شده‌اند یک نام تجاری شخصی شناخته شده ایجاد کنند، و پس از این موفقیت نرخ بازگشت سرمایه ROI را برای خود تضمین کنند.

در نهایت، راز اصلی در این مورد این است که شما باید بر اساس شخصیت و ویژگی‌های خودتان در این زمینه اقدام کنید. شما نمی‌توانید فرد دیگری باشید، زیرا آن‌ها قبلا بوسیله شخصیت خودشان ارائه شده اند.

این موضوع بدین معنی است که نام تجاری شخصی شما باید بسیار معتبر و واقعی باشد تا شما را به صورت واقعی نشان دهد. شما نمی‌توانید شخصیت فرد دیگری را ایجاد کنید و از مردم انتظار داشته باشید شما را به عنوان یک فرد پیشرو و موفق به رسمیت بشناسند. اگر شما این کار را انجام دهید، مدت زیادی طول نخواهید کشید که مردم متوجه خواهند شد که شما مانند هری پاتر، هنرپیشه داستانهای تخیلی، یک فرد تخیلی هستید، بدون آنکه جذابیت لازم را برای انجام کارهای خارق العاده داشته باشید.

شما می‌توانید از فعالیت‌های انجام شده توسط دیگران الهام بگیرید، ایده‌های مربیان خود را مورد توجه قرار بدهید و یا از مسائل بیان شده توسط فالوورهای خود یادداشت برداری نمایید. در نهایت شما باید شخصیت خودتان را ارائه نمایید. شما باید تفاوت‌های خود را با آغوش باز بپذیرید و نام تجاری شخصی خود را به گونه‌ای ایجاد نمایید که با شخصیت واقعی شما مطابقت داشته باشد. 

۵/۵ - (۱ امتیاز)
۰ ۰ votes
امتیازدهی به مقاله
5/5 - (1 امتیاز)
تاریخ انتشار: 11 شهریور, 1398
آخرین ویرایش: ۱۹ مرداد, ۱۳۹۸
  اشتراک گذاری

تحصیلاتم در ادبیات فارسی بوده است و علاقه‌ام نیز. از این رو نوشتن را برای خود هم روشی برای امرارمعاش انتخاب کرده‌ام و هم راهی برای آرام شدن و لذت بردن. در دیاکوبین وظیفه نوشتن آکادمی تولید محتوا و همین طور مقالات مربوط به دیجیتال مارکتینگ و طراحی تجربه کاربری را برعهده دارم. پدیده‌هایی که هر روز برای آن مطالعه می‌کنم و شوقم به آنها بیشتر می‌شود.

مشاوره دیجیتال مارکتینگ

با بهره بردن از خدمات مشاوره دیجیتال مارکتینگ کسب‌وکار خود را با اطمینان بیشتر و ریسک کمتر آغاز کنید. دیجیتال مارکتینگ شامل چندین حوزه تخصصی است؛ که هر کدام دارای پیچیدگی‌های خاص خود هستند. اگر می‌خواهید از فضای آنلاین برای معرفی کسب‌وکار خود بهره برده و فروش بیشتری را تجربه کنید؛ یا اگر ایده‌ای جذاب برای راه‌اندازی کسب‌وکاری در بستر وب دارید؛ پیشنهاد می‌کنیم پیش از انجام هر کاری، از خدمات مشاوره دیجیتال مارکتینگ دیاکوبین بهره ببرید. در جلسه مشاوره ما خواسته‌های شما را بررسی کرده و نیازهای احتمالی، سختی‌های پیش رو، هزینه‌ها، شانس موفقیت و به‌طور کلی مسیر درست را به شما نشان خواهیم داد.

مشاوره دیجیتال مارکتینگ
نظرات کاربران (0)
اشتراک
اطلاع از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x