مزایای داشتن یک کسب و کار آنلاین چیست؟

افزودن به لیست علاقه‌مندی ها
مزایای داشتن یک کسب و کار آنلاین چیست؟

در این مقاله من به صورت کاملا خلاصه می‌خواهم مزایای داشتن و راه اندازی یک کسب و کار آنلاین را برای شما توضیح دهم. کاری که برای برخی مثل توضیح دادن لزوم تنفس است و برای برخی مانند گفتن ویژگی‌های کوه یخ به مردم صحرا کالاهاری.

اگر شما کسی هستید که برای ورود به دنیای کسب کار آنلاین مردد هستید، این مقاله را بخوانید زیرا تمام توان خود را به کار می‌گیرم تا زاویه دید وسیعی را به شما بدهم تا درست تصمیم بگیرید. در هر جای این مقاله هم که نیاز به صحبت درباره کسب و کار آنلاین داشتید با مشاوران ما در زمینه دیجیتال مارکتینگ تماس بگیرید

کار را با یک تصویر شروع می‌کنم. یک تصویر از یک آگهی جذب کارشناس دیجیتال مارکتینگ در سایت دیوار:

کسب و کار آنلاین

کسب و کار آنلاین

 

در این آگهی که در لینکدین دیده‌ام نکات بسیار تکان دهنده‌ای وجود دارد. فکرش را بکنید یک آشپزخانه که آش و حلیم می‌‌پزد، آن هم به صورت انبوه، یک دیجیتال مارکتر می‌خواهد. اگر شما فروشنده کفش باشید، در جامعه‌ای بسیار فقیر، مشکل شما این است که افراد کمی کفش می‌پوشند. اما اگر وضع مردم این دیار خوب شود و کفش پوشیدن عادت آنها شد، تولید کننده کفش فروش بسیار بالایی خواهد داشت.

بله زمانی فقط بچه‌هایی که شب تا صبح خود را پای کامپیوتر می‌گذراندند می‌دانستند کسب و کار آنلاین چیست و به چه درد می‌خورد، اما الان حتی پدر بزرگ‌ها و فروشنده آش و حلیم هم نه تنها می‌دانند که کسب و کار آنلاین چیست؛ بلکه حس نیاز آن را در خود احساس کرده‌اند. آش فروش منتشر کننده این آگهی، می‌داند که چند صباح دیگر حتی بدون اینترنت نمی‌تواند آش بفروشد، زیرا مردم آش را هم اینترنتی می‌‌خرند.

دنیایی که در آینده در آن به سر خواهیم برد، دنیایی است که توسط کسب و کارهای اینترنتی هدایت می‌شوند و دیگر بازار فیزیکی تأثیری روی آن ندارد. تأثیر گذاری جای دیگری و نزد کسان دیگری است.

اولین مزیت داشتن یک کسب و کار آنلاین همراهی با جو زمانه است

زمانی این آش و حلیم را روی چرخ دستی، درب خانه‌ها و در خیابان‌ها می‌بردند. در آن زمان آش فروش محترم مانند میوه فروش‌های دوره گرد، برای آش‌های خود شعر می‌خواند. یک چرخ دستی داشت که دیگ آش و حلیم روی آن جا می‌شد اما بعد نیاز پیدا کرد مغازه‌ای داشته باشد و سیستمی هم برای توزیع آش درست کرد. زمانه از چرخ دستی و دوره گردی او را به  مغازه داری و مدیریت پخش آش کشاند و حالا آش فروش قصه ما باید دست به کار ساختن و جا انداختن کسب و کارش در دنیای آنلاین باشد.

برای همه در کسب کار آنلاین جا هست

در سطرهای پیش این مقاله، روی سخت من با کسی بود که کسب و کاری دارد و باید به این فکر بیفتند که جایش در دنیای دیجیتال خالی است. اما دنیای دیجیتال جای خالی زیاد دارد. افرادی که اکنون بیکارند و یا از کار خود راضی نیستند نیز بهترین گروهی هستند که جایشان در کسب و کارهای آنلاین خالی است. با هر اندازه سرمایه‌ای شما می‌توانید وارد دنیای کسب و کارهای آنلاین شوید. این بسیار مهم است که اگر شما شغلی داشته‌اید که از آن راضی نیستید و یا اساسا در ابتدای راهید و می‌خواهید از جایی حول و حوش نقطه صفر شروع کنید. دنیای دیجیتال و کسب و کار آنلاین بهترین نقطه برای شماست، زیرا شما برای آینده کار می‌کنید و در راه پیش روی خود به مراتب از دیگرانی که اکنون در کسب و کارهای غیر آنلاین هستند جلوترید زیرا از همین ابتدا یک برگ برنده در دست دارید، برگ برنده‌ای که هر روز که می‌گذرد ارزش آن بیشتر می‌شود.

کسب و کارهای آنلاین یک دنیا هستند و یک دنیا برای همه جا دارد

مزیتها در کسب و کار آنلاین سخن میگویند

در دنیای کسب و کارهای فیزیکی گاهی هیچ دلیلی نمی‌یابید که چرا یک سورپرمارکت، خشک شویی یا قصابی باید کسب و کارش بگردد. در دنیا کسب و کارهای فیزیکی کسانی هستند که در یک اداره هیچ کاری نمی‌کنند اما سر ماه حقوق می‌گیرند.

در دنیای کسب و کارهای فیزیکی گاهی با وجود خدماتی افتضاح کسانی بهترین درآمدها را دارند زیرا قواعدی به غیر از حاکمیت مزیت‌ها در این کسب و کارها حاکم است.

اما ساز و کارهای دنیای کسب و کار دیجیتال چنان است که اگر کسی خدمات بدی را به دیگران بدهد خود به خود حذف می‌شود کاربران دنیای اینترنت حق انتخابی نامحدود دارند و هر چقدر هم کسانی بخواهند برای کاربران، محدودیت و برای خود انحصار به وجود بیاورند، این دنیا با این ساز و کارها ناسازگار است و روز به روز این محدود سازان، عقب مانده‌تر و آنان که قائل به ساختن مزیت‌ها برای کاربران و حاکمیت مزیت‌ها هستند، پیشرفت می‌کنند.    

 سنجش در کسب و کار های آنلاین بسیار مهم است

امسال چقدر درآمد داشتید؛ چقدر هزینه کردید؛ چقدر سود داشتید. این حساب و کتاب‌هایی است که هر کاسب بازاری آن را می‌داند و برای کسب و کار خود به دقت کنترل می‌کند. اما می‌دانید چند نفر به مغازه شما آمده‌اند اجناس را دیده‌اند و بیرون رفته‌اند؟ آیا می‌دانید چند نفر قیمت اجناس را پرسیده‌اند؟ آیا می‌دانید کدام یک از اجناس شما را بیشتر دیده‌اند. جلوی کدام قفسه بیشتر ایستاده‌‌اند؟ اگر می‌دانید آمار شما دقیق است. این مواردی است که سنجیدن آن در دنیا کسب و کارهای فیزیکی یا سخت است و یا غیر ممکن است.

اما در دنیای دیجیتال کاملا امکان پذیر و در عین حال بسیار مفید است. شما در یک فروشگاه آنلاین می‌توانید تمام سوالاتی که مطرح کردم را به خوبی پاسخ بگویید. و اگر دستی در کاری داشته باشید، خوب می‌دانید پاسخ گفتن به این سوالات چقدر می‌تواند در کار شما مفید باشد. 

آیا کسب و کار آنلاین ارزان است؟

سوالی را مطرح کردم که احتمالا اکنون حسابی ذهن شما را به خود مشغول کرده است. در پاسخ این سوال جواب اعصاب خرد کنی به شما می‌دهم و آن این است: بستگی دارد. بله اگر فردا شما بخواهید سایتی داشته باشید هم اندازه دیجی کالا، باید  ۲۷۰۰ پرسنل را فردا استخدام کنید و با امکانات مورد نیاز این افراد، باید چند میلیون دلار خرج کنید.

اما این کار برای آن است که ۱ میلیون کالا را در آن واحد بفروشید، ولی همان طور که گفتم دنیای دیجیتال هم برای غول‌ها جای دارد، هم برای تازه کارها و کسب و کارهای آنلاین کوچک نیز راه‌هایی وجود دارد که شما در کنار غول‌های بازار بفروشید و سود ببرید. البته سرمایه در این بازار هم نقش بسیار مهمی دارد اما تأثیر گذاری آن مانند بازارهای فیزیکی نیست

دروازه ورود

در این مقاله موارد بسیار زیادی از مزیت‌های کسب و کارهای آنلاین را ذکر نکردم و شما می‌توانید با خواندن دیگر مطالب مارکتینگ دیاکوبین آنها را بشناسید اما تنها یک توصیه به شما دارم و آن این است اگر الان می‌توانید وارد دنیا کسب و کار‌های آنلاین شوید همین الان این کار بکنید زیرا حتی ۱۵ دقیقه تأخیر هم موجب پشیمانی است…

۴.۲/۵ - (۴ امتیاز)
۰ ۰ votes
امتیازدهی به مقاله
4.2/5 - (4 امتیاز)
تاریخ انتشار: 27 تیر, 1398
آخرین ویرایش: ۱۳ مرداد, ۱۳۹۸
منبع: diacobin
   اشتراک گذاری

  تحصیلاتم در ادبیات فارسی بوده است و علاقه‌ام نیز. از این رو نوشتن را برای خود هم روشی برای امرارمعاش انتخاب کرده‌ام و هم راهی برای آرام شدن و لذت بردن. در دیاکوبین وظیفه نوشتن آکادمی تولید محتوا و همین طور مقالات مربوط به دیجیتال مارکتینگ و طراحی تجربه کاربری را برعهده دارم. پدیده‌هایی که هر روز برای آن مطالعه می‌کنم و شوقم به آنها بیشتر می‌شود.

  مشاوره دیجیتال مارکتینگ

  با بهره بردن از خدمات مشاوره دیجیتال مارکتینگ کسب‌وکار خود را با اطمینان بیشتر و ریسک کمتر آغاز کنید. دیجیتال مارکتینگ شامل چندین حوزه تخصصی است؛ که هر کدام دارای پیچیدگی‌های خاص خود هستند. اگر می‌خواهید از فضای آنلاین برای معرفی کسب‌وکار خود بهره برده و فروش بیشتری را تجربه کنید؛ یا اگر ایده‌ای جذاب برای راه‌اندازی کسب‌وکاری در بستر وب دارید؛ پیشنهاد می‌کنیم پیش از انجام هر کاری، از خدمات مشاوره دیجیتال مارکتینگ دیاکوبین بهره ببرید. در جلسه مشاوره ما خواسته‌های شما را بررسی کرده و نیازهای احتمالی، سختی‌های پیش رو، هزینه‌ها، شانس موفقیت و به‌طور کلی مسیر درست را به شما نشان خواهیم داد.

  مشاوره دیجیتال مارکتینگ
  نظرات کاربران (0)
  اشتراک
  اطلاع از
  guest
  0 نظرات
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Would love your thoughts, please comment.x