آکادمی دیجیتال مارکتینگ دیاکوبین

آکادمی دیجیتال مارکتینگ دیاکوبین محلی برای آموزش اصول دیجیتال مارکتینگ در حوزه‌های گوناگون است. تلاش ما در مجموعه دیاکوبین ایجاد فضایی برای آموزش ساده، سریع و رایگان اصول اساسی دیجیتال مارکتینگ است. ما معتقد هستیم که دیجیتال مارکتینگ از طریق مقالات منفرد قابل آموزش نیست. اگرچه این مقالات و آموزش‌ها نیز در جایگاه خود ارزشمند هستند؛ اما برای یادگیری یک مبحث مشخص، تولید دوره‌های آموزشی با سرفصل‌های مشخص و از پیش تعریف شده بسیار موثرتر است.

آکادمی دیجیتال مارکتینگ دیاکوبین

چرا آکادمی دیجیتال مارکتینگ؟

مجموعه دیاکوبین سال‌هاست که در حوزه دیجیتال مارکتینگ مشغول ارائه خدمات است. بسیاری از ما تجارب کوچک و بزرگ ارزشمندی در این زمینه داریم؛ و روزانه با چالش‌های گوناگونی روبرو می‌شویم. شاید یکی از علل مهم آغاز فعالیت وب‌سایت دیاکوبین، فعالیت در حوزه آموزش علمی و منطقی دیجیتال مارکتینگ بوده است.

ما معتقد هستیم که دیجیتال مارکتینگ نیز مانند هر حوزه دانشی دیگر، قابلیت ارائه و آموزش علمی را دارد؛ و می‌کوشیم از این طریق کمکی هرچند کوچک به علاقمندان دیجیتال مارکتینگ برداریم.

روش آموزش دیجیتال مارکتینگ در دیاکوبین

دوره‌های آموزشی ما بر مبنای حوزه‌های گوناگون دیجیتال مارکتینگ شکل گرفته است. در آغاز، دوره‌های آکادمی محتوا و آکادمی سئو ارائه می‌شود؛ و پس از آن به مرور با دوره‌های بازاریابی آنلاین، طراحی سایت، شبکه‌های اجتماعی و… آکادمی دیجیتال مارکتینگ دیاکوبین را کامل می‌کنیم.
توسعه مباحث آکادمی به تدریج و درس به درس خواهد بود؛ و برنامه‌ریزی ما برای سال 1398 ارائه کامل دوره‌های تولید محتوا و سئو در سه سطح مقدماتی، میانی و پیشرفته است.

در واقع هر دوره در آکادمی دیجیتال مارکتینگ دیاکوبین، شامل چند سطح (مقدماتی، متوسط، پیشرفته)، هر سطح شامل چند درس و هر درس شامل چند جلسه خواهد بود.

تلاش ما این است که در هر سطح، مجموعه کامل و تعریف شده‌ای از دانش مورد نیاز در آن دوره را در اختیار کاربر قرار دهیم. همچنین پاسخگویی به سوالات کاربران و راهنمایی آنها در زمینه موضوعات مطرح شده، از مهم‌ترین اهداف ماست؛ تا بتوانیم تعاملی دو سویه با شما برقرار کنیم؛ و علاوه بر بهتر کردن روند آموزش، از پیشنهادات و تجارب مخاطبان نیز بهره ببریم.

هدف دیگر ما در آکادمی دیجیتال مارکتینگ دیاکوبین به‌روزرسانی منظم مقالات است. ماهیت حوزه دیجیتال مارکتینگ تغییرات وسیع و همیشگی است. بنابراین می‌کوشیم با به‌روزآوری منظم مقالات آکادمی، درستی و کارایی آنها را در طول زمان حفظ کنیم.

ما می‌کوشیم با استفاده از زبان ساده، نثر روان و ارائه معادل‌های کلمات تخصصی در زبان انگلیسی، محتوایی با قابلیت استفاده در تمامی سطوح منتشر کنیم. مقالاتی که بر اساس نیاز ممکن است از سایر اشکال رسانه از جمله ویدئو، تصویر و اینفوگرافیک نیز برای ارائه بهتر آموزش‌ها استفاده کند.

استانداردهای آموزشی در دیاکوبین

متاسفانه نه‌تنها در ایران، بلکه در سراسر جهان، نمی‌توان دانش دیجیتال مارکتینگ طوری ارائه داد؛ که سایر حوزه‌های دانش به‌صورت آکادمیک ارائه می‌شوند. این مسئله علل گوناگونی دارد. اما شاید دو دلیل اصلی آن جوان بودن این حوزه از دانش و سرعت رشد و تغییرات سریع آن است.

بنابراین نمی‌توان یک دوره آموزشی در حوزه دیجیتال مارکتینگ را خالی از اشکال و ضعف دانست. چنانکه همیشه مباحثی وجود دارد که در سرفصل‌های دوره آموزشی دیده نشده است؛ و یا ضرورت آنها پس از تکمیل دوره آموزشی ایجاد شده است.

به همین دلیل ما کوشیده‌ایم در عین حفظ استانداردهای آموزشی کلاسیک در تولید مقالات بخش آکادمی دیجیتال مارکتینگ دیاکوبین، با بهره بردن از ویژگی‌های همین حوزه، از جمله انعطاف‌پذیری، چند رسانه‌ای بودن و قابلیت به‌روزآوری، بتوانیم دوره‌های آموزشی خود را همیشه کاربردی، مفید و ارزشمند ارائه کنیم.

نکته دیگر درباره منابع مورد استفاده برای تدوین مقالات آکادمی است. همان‌طور که گفته شد؛ ما سال‌هاست در فضای دیجیتال مارکتینگ کار و زندگی می‌کنیم. بنابراین بسیاری از مباحث مطرح شده در مقالات آکادمی، برگرفته از تجربه آزموده شده ما در پروزه‌های گوناگون است.

البته برای اطمینان از درستی مباحث مطرح شده، تمامی مطالب آکادمی بر اساس منابع روز دنیا در حوزه دیجیتال مارکتینگ سنجیده می‌شود. این منابع که غالبا به عنوان وب‌سایت‌های مرجع در نظر گرفته می‌شوند؛ راهنمای خوبی برای تکامل مقالات ما و درستی سنجی موارد مطرح شده در آنها بوده است.

دوره‌های آموزشی آکادمی دیجیتال مارکتینگ دیاکوبین

دیجیتال مارکتینگ مجموعه‌ای از چندین دانش تخصصی و میان رشته‌ای است. در واقع اگر قصد دارید به یک متخصص دیجیتال مارکتینگ تبدیل شوید؛ باید علاوه بر تخصص عمیق رد بعضی حوزه‌ها، آشنایی مناسبی با چند حوزه خاص نیز داشته باشید. به عبارتی یک دیجیتال مارکتر موفق کسی است دانشی مانند یک اقیانوس کم عمق دارد؛ که بنابر ضرورت تخصصی و اقتضای شغلی، نقاط خاصی از این اقیانوس عمیق شده است.
در مرحله اول، مهارت‌های عمومی کار با ابزارهای آنلاین، رایانه، گوشی‌های هوشمند، نرم‌افزارهای مطرح از جمله آفیس، مرورگرهای اینترنتی و… ساده‌ترین بخش و اصلی‌ترین نقطه شروع اموزش خواهد بود. بنابراین اگر در چنین مهارت‌هایی ضعف دارید؛ دوره‌های آکادمی دیجیتال مارکتینگ دیاکوبین مناسب شما نیست.

در مرحله دوم شما باید آشنایی مناسب و درکی کلی از روش‌ها و استراتژی‌های بازاریابی، روش‌های سازماندهی و مدیریت پروژه و مدیریت وب‌سایت داشته باشید. ای همان بخش اقیانوس وسیع است. جایی که اگرچه نیاز به کسب تخصص‌های پیچیده ندارید؛ اما بهتر است بتوانید از پس کارهای جزئی برآمده و دید مناسبی داشته باشید.

در مرحله سوم به نقاط عمیق یادگیری می‌رسیم. طبیعتا به عنوان یک کارشناس دیجیتال مارکتینگ، هرچقدر که بیشتر و تخصصی‌تر با مباحث این مرحله آشنا باشید؛ تسلط بالاتر و شانس موفقیت بیشتری خواهید داشت. در این مرحله تسلط بر علوم تولید و بازاریابی محتوا، دانش سئو و بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو، دانش بازاریابی و مدیریت شبکه‌های اجتماعی، بازاریابی آنلاین و پلتفرم‌های تبلیغاتی، ایمیل مارکتینگ و اصول ساده طراحی سایت، از ضرورت‌های تبدیل شدن به یک کارشناس ارشد دیجیتال مارکتینگ است.

البته فراموش نکنید که هر یک از این تخصص‌ها به تنهایی نیز قابلیت یادگیری داشته و به عنوان دانشی کاربردی و ارزشمند در بازار کار شناخته می‌شوند.

ما در آکادمی دیجیتال مارکتینگ با پیش‌فرض قرار دادن آشنایی مخاطب با مراحل اول و دوم، به ارائه دوره‌های تخصصی پرداخته‌ایم. برای شروع نیز می‌توانید مطالعه دو دوره آکادمی محتوا و آکادمی سئو را از همین صفحه دنبال کنید.

آخرین درس ها و جلسات