لینک دهی مشترک یا Co-Citation چیست

افزودن به لیست علاقه‌مندی ها
لینک دهی مشترک یا Co-Citation چیست

Co-Citation اصطلاحی است در سئو خارج صفحه یا off-page. این رکن مهم سئو بر ساختار‌ها و ارتباطات بین وبی تأکید دارد به این معنی که در سئو  off-page شما سعی می‌کنید  خزنده‌های موتور‌های جستجو را برای دیده شدن صفحه مورد نظر خود هدایت کنید. در بسیاری از موارد سئو off-page بر روی ساخت منسجم و در عین حال منظم لینک‌های خارجی متمرکز می‌شود.

در این میان یکی از تکنیک‌های لینک سازی خارجی Co-Citation است. این روش، روشی نسبتا مؤثر برای شناساندن دو صفحه به عنوان محتوای هدف  به خزنده‌های گوگل است. ضمنا شما با Co-Citation می توانید ارتباط میان دو صفحه را بی آن که مستقیما به یک دیگر لینک داده باشند برقرار کنید.

از یک صفحه به دو صفحه هم موضوع لینک می‌دهید در این حالت خزنده‌های گوگل ارتباط میان دو صفحه هدف لینک صفحه نخست را متوجه می‌شوند.

برای مثال از صفحه a  به دو صفحه b  و c لینک می‌دهید در این حالت بی آن که لینک مستقیمی میان صفحه b  و c باشد گوگل ارتباط میان این دو را با یک دیگر درک می‌کند.

Co-Citation

Co-Citation

Co-Citation در چه زمانی استفاده می‌شود

زمانی که گوگل از درک محتوا و ارتباط میان دو صفحه ما با یک محتوا عاجز است ما از این روش برای هدایت گوگل به سوی محتوای ارزشمند خود استفاده می‌کنیم. شاید سوال شما این باشد که چرا از دو صفحه مقصد لینک به یک دیگر لینک نمی‌دهیم؟

در اصول اولیه سئو off-page تبادل لینک در صفحات موجبات پنالتی و افت رتبه دو صفحه را به وجود می‌آورد. اساسا این لینک‌ها برای هدایت کردن خزنده‌های گوگل ساخته شده اند حال آن که با تبادل لینک میان دو صفحه ما یک لوپ بسته را برای خزنده‌ها به وجود می‌آوریم.

Co-Citation در تعداد متوسط برای دو صفحه خاص در دو وب سایت متفاوت می‌تواند اثر بخش باشد به خصوص که اگر شما از یک زیردامنه برای محتوای اصلی استفاده کرده باشید و نیاز داشته باشید که دو صفحه از دامنه اصلی و زیردامنه در کنار هم رشد کنند.

پیشنهاد می‌کنم. حتما قوانین لینک سازی داخلی را در آکادمی آموزش سئو دیاکوبین بخوانید

۵/۵ - (۱ امتیاز)
۵ ۱ vote
امتیازدهی به مقاله
5/5 - (1 امتیاز)
تاریخ انتشار: 1 بهمن, 1398
آخرین ویرایش: ۱ اسفند, ۱۳۹۸
منبع: diacobin
   اشتراک گذاری

  تحصیلاتم در ادبیات فارسی بوده است و علاقه‌ام نیز. از این رو نوشتن را برای خود هم روشی برای امرارمعاش انتخاب کرده‌ام و هم راهی برای آرام شدن و لذت بردن. در دیاکوبین وظیفه نوشتن آکادمی تولید محتوا و همین طور مقالات مربوط به دیجیتال مارکتینگ و طراحی تجربه کاربری را برعهده دارم. پدیده‌هایی که هر روز برای آن مطالعه می‌کنم و شوقم به آنها بیشتر می‌شود.

  خدمات سئو

  سئو یا بهینه‌سازی وب‌سایت از جمله خدمات مهم دیاکوبین به کسب‌وکارهای آنلاین است. خدمات سئو در دیاکوبین بر اساس اصول سئوی ارگانیک انجام می‌شود. به این معنا که ما برای رشد بازدید و کسب رتبه وب‌سایت شما، هیچ عملی خلاف قوانین گوگل انجام نمی‌دهیم. به همین علت نیز امکان آسیب دیدن وب‌سایت شما وجود نداشته و رتبه‌های به دست آمده نیز دارای عمری طولانی‌تر و ثبات بیشتر هستند. البته این روش نیازمند صرف زمان و انرژی بیشتر و در نتیجه صبوری بیشتر کارفرما است. روال انجام کار در دپارتمان سئوی دیاکوبین به این شکل است که پس از بررسی وب‌سایت و خواسته‌های شما، پیشنهادی شامل روش انجام کار، زمان انجام و هزینه‌های آن برای شما ارسال می‌شود؛ و در صورت توافق طرفین کار بهینه‌سازی وب‌سایت شما آغاز می‌شود.

  خدمات سئو
  نظرات کاربران (0)
  اشتراک
  اطلاع از
  guest
  0 نظرات
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Would love your thoughts, please comment.x