کیش بوک

kishbook.com

کیش بوک یک مجله آنلاین در زمینه ارائه خدمات جامع گردشگری در جزیره کیش است. استراتژی تولید محتوا در وب‌سایت کیش بوک، بر پایه معرفی تمامی نقاط گردشگری، جاذبه‌های طبیعی، مراکز گوناگون و… متمرکز شده است. برنامه‌ریزی پروژه کیش بوک طی یک فرآید یک ماه انجام شد. پس از پایان برنامه‌ریزی، همزمان با طی مراحل طراحی وب‌سایت، تولید محتوای آن نیز آغاز شد. استفاده از استراتژی Cluster Content و تمرکز روی Pillar Page ها، شکل دهنده ساختار کلی استراتژی محتوایی وب‌سایت کیش بوک بوده است. در زمینه سئو نیز هدف این و‌ب‌سایت در سال اول فعالیت، رشد بازدیدکنندگان و جذب مخاطبان علاقمند به کیش است.

1

آنالیز و نیازسنجی

بررسی تمام وب‌سایت‌های تخصصی فعال در حوزه گردشگری جزیره کیش اولین قدم در زمینی آنالیز و نیازسنجی پروژه بود. این بررسی در یافتن وضعیت رقبا، سختی رقابت، کلمات کلیدی مهم، میزان مخاطب و اندازه بازار، بسیار موثر بود. در قدم دوم با استفاده از چند ابزار تخصصی از جمله Google Trends و KWFinder میزان جستجوی کلمات کلیدی مهم در این حوزه بررسی شد.

بررسی وب‌سایت رقبا

بررسی اندازه بازار

بررسی کلمات کلیدی

2

طراحی رابط کاربری

پس طراحی نمونه‌های اولیه از صفحات مختلف وب‌سایت، با هدف کاهش هزینه‌های طراحی سایت، تصمیم بر این شد تا با عبور از مرحله طراحی رابط کاربری به صورت گرافیکی در مرحله اول، انجام این کار را به کمک تیم کدنویسی سمت کاربر، پیش ببریم.

3

برنامه نویسی

وب‌سایت کیش بوک بر بستر سیستم مدیریت محتوای وردپرس طراحی شده است. قالب این وب‌سایت نیز به کمک افزونه المنتور ساخته شده است. المنتور یک افزونه صفحه ساز بوده که امکان ساخت انواع صفحات با طرح‌ها و امکانات مختلف را در اختیار طراح سایت می‌گذارد. در وب‌سایت کیش بوک برای انجام تنظیمات سئو از افزونه SEO Yoast، برای بهبود سرعت لود سایت از افزونه کش کننده W3 Total Cache و برای تعامل بیشتر کاربران در بخش نظرات از افزونه wpDiscuz استفاده شده است.

Wordpress

Elementor Pro

W3 Total Cache

wpDiscuz

SEO Yoast

Gravity Forms

4

سئو

بهینه سازی وب‌سایت کیش بوک برای موتورهای جستجو، بر اساس رعایت کامل اصول سئوی داخلی، شامل بهره بردن از داده‌های ساختار یافته، حداکثر بهینه‌سازی برای افزایش سرعت وب‌سایت و... بوده است. در کنار سئوی داخلی، استفاده از قابلیت‌های شبکه‌های اجتماعی برای اشتراک و ترویج محتوا و همین‌طور رپورتاژ آگهی برای توسعه بک‌لینک‌ها، استراتژی سئوی خارجی وب‌سایت کیش بوک بوده است.

5

تولید محتوا

4.3/5 - (6 امتیاز)
    اشتراک گذاری